Wzmacniacz zapłonu?!?

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
melon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 562
Rejestracja: sob paź 23, 2004 11:23
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Wzmacniacz zapłonu?!?

Post autor: melon » ndz maja 01, 2005 15:15

Chodzi mi o takie urzadzenie co sie niby tak własnie nazywa .. jezeli sie nie myle to ma ono za zadanie wydłuzyc czas trwania iskry na swiecy? tak? przez co spalanie bedzie lepsze.. miał ktos styczność z takim wynalazkiem?



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » śr maja 04, 2005 11:12

Nigdy z czymś takim się nie spotkałem. Gdzieś ty o czymś takim wyczytał. Podaj namiary jak takie info jest w sieci.



Awatar użytkownika
melon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 562
Rejestracja: sob paź 23, 2004 11:23
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: melon » śr maja 04, 2005 11:37

no własnie sam szukam info ,bo chce takie cos zrobic i zobaczyc jak auto z tym jezdzi... :bigok:



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » pt maja 06, 2005 08:00

Ale czegoś takiego raczej nie da się zrobić. Można jedynie założyć mocniejszą cewke, np z BMW E30 iskra by konia zabiła, ale różnicy ja nie widze.



Awatar użytkownika
marian g40
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 22:16
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: marian g40 » czw maja 12, 2005 13:34

Ja sie spotkałem pare lat temu z czymś podobnym - 2 iskry występowały jedna po drugiej w fazie pracy. Róznice w pracy silnika można było minimalnie wyczuc i od ok. 6 - 7 tys silnik przerywał - nie pamietam dokładnie ale chyba cewki wys. napięcia nie wyrabiały.
Projekt przerwano z powodu niezaskakujacych wyników oraz braku dużej ilości kasy na dalsze badania.



smoky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 14:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: smoky » czw maja 12, 2005 14:17

Ja widziałem coś takiego na amerykańskich stronach podawało to chyba ciągle 13,5 volt (mogło też więcej ale chodziło głownie o to by napięcie niespadało tylko było stałe), jak będe miał chwile to morze coś znajde więcej.
http://www.jegs.com/cgi-bin/ncommerce3/ ... rmenbr=361
...to moze nie dokładnie to co widziałem ale zasada podobna :kac:



Sylvo23

Post autor: Sylvo23 » pt maja 20, 2005 13:00

Wzmacniacz zapłonu to jest kolego element przykrecony pod cewka zapłonową , poniewaz sam cujnik Halla tylko przerywa(przyspiesz lub opóznia zapłon) ,a wzmacniac podnosi napiecie zeby wogule mogła iskra przeskoczyć, oj ludzie skąd bierzecie swoje mądrości?



smoky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 14:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: smoky » pn maja 23, 2005 09:41

Sylvo23 dzięki ale chyba się niezrozumieliśmy ja myślałem że nie chodzi o fabryczne częsci obecne w aucie (cewke i jeje elementy :grin: ) tylko o coś co zapewnia że gdy na max piłujesz auto to nadal zapierdala i przepala wszystko a nie traci iskre przy 5tys.obr.

...może żeczywiście temat był o czym innym :jezor:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości