SILNIK 1.4ABD

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
lgruszkos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 835
Rejestracja: wt paź 05, 2004 22:15
Lokalizacja: KROSNO/Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

SILNIK 1.4ABD

Post autor: lgruszkos » czw paź 21, 2004 19:12

Co mozna zrobic z małym silniczkiem 1.4 seria ABD żeby trochę poprawić osiągi??



Awatar użytkownika
cyarnz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 470
Rejestracja: śr sie 18, 2004 10:49
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: cyarnz » ndz paź 24, 2004 20:54

zmienic najlepiej, z 1.4 czarow nie zrobisz niestety;)



Awatar użytkownika
ESTEBAN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 00:41
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: ESTEBAN » ndz paź 24, 2004 23:48

cyarnz pisze:zmienic najlepiej, z 1.4 czarow nie zrobisz niestety;)
Taka jest smutna prawda :chytry:



Awatar użytkownika
cyarnz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 470
Rejestracja: śr sie 18, 2004 10:49
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: cyarnz » śr paź 27, 2004 13:11

[up]



cobra333
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 420
Rejestracja: wt lis 02, 2004 13:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: cobra333 » wt lis 02, 2004 14:08

z 1.4 mozesz zrobić dla siebie wiele dla innych to bedzie śmieszy przyrost koni jak maja po 120 koni seryjnie. Proponuje na początek 1- wydech strumienica naddżwiękowa ze zwężką Venturiego tylko ta zasługuje na miano strumienicy 75 cm od głowicy zamiast kata, potem srodkowy przelotowy i końcowy też przelotowy 2- planowanie koła zamachowego w firmie się tym zajmującej koszt ok 60 zł przynajmniej w Bydgoszczy, 3- polerowanie kanałów dolotowych kolektor na błysk bez powiękaszania średnic dobrą pastą do polerki cena - 0 zł przw kilku godzinach poświęcenia no + uzczelka pod klolektor jak urwiiesz, Do tego monentu masz na moje jakieś 15% za wyech + 15 % za koło i polerowanie w sumie z 60 koni mozez wyciągnąć 15 koni + extra moment obrotowy a przecież jeździ się na momencie obrotowym NO NIE?SĄDZE ZE ZA TĄ KASĘ TZN STRUMIENNICA NA AUKCJI 100 +150 PRZELOT I 200 KOŃCOWY + 100 PLANOWANIE KOŁA + 50 POLERKA = 550 A WSZYSTKIEGO NIE MUSISZ ROBIĆ OD RAZU :satan:


MORE POWER

Pancin

Post autor: Pancin » śr lis 03, 2004 16:13

Proponuje na początek 1- wydech strumienica naddżwiękowa ze zwężką Venturiego tylko ta zasługuje na miano strumienicy 75 cm od głowicy zamiast kata, potem srodkowy przelotowy i końcowy też przelotowy
Mierzyles kieds auto po takich modach? Chyba nie bo straszne bzdury wypisujesz.
2- planowanie koła zamachowego w firmie się tym zajmującej koszt ok 60 zł przynajmniej w Bydgoszczy
Dosyc znaczna poprawa wkrecania silnika. Czuc roznice.
3- polerowanie kanałów dolotowych kolektor na błysk bez powiękaszania średnic dobrą pastą do polerki
Pierwsze slysze, zeby kanaly dolotowe na blysk polerowac. Chyba ci sie pomylilo z wydechem.
Do tego monentu masz na moje jakieś 15% za wyech + 15 % za koło i polerowanie w sumie z 60 koni mozez wyciągnąć 15 koni + extra moment obrotowy
:bajer: :bajer: :bajer:


Cudow z silnika ABD nie uzyskasz. Mialem kiedys Golfa z tym motorem i przerabialem to na wlasnej skorze. Nie zakladaj zadnych strumiennic i innych wynalazkow tego typu. Mozesz odciazyc delikatnie kolo zamachowe, popracowac nad glowica. Ja musialem powiekszyc kanaly w kolektorze dolotowym o ponad 4mm zeby pasowal do glowicy. Jest tam sporo niedorobek fabrycznych. Pole do popisu masz na pewno. Obrabianie kanalow dolotowych i wylotowych mozna zrobic samemu. Duzo pomaga.



Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » wt lis 16, 2004 22:53

i tak wywalisz sporo kasy a i tak bedziesz mial marne efekty dozbieraj sobie i kup inny silnik popatrz orientacyjnie po ile chodza taki silniki 1.8 2.0 na allegro i zastanow sie czy warto pakowac w 1.4 czy lepiej kupic inny silnik



Awatar użytkownika
arkop
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: wt sie 31, 2004 15:40
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: arkop » wt lis 16, 2004 23:00

ja wymienilem swiece !!! i goscie mi wyczyscili wypolerowali doloty pozatym dobry mechanik ci naciagnie prawidlow pasek ustawi zawory aha i zalorzylem cały wydech od GTI tzn calosc od dworurki z silnika począwszy do koncowego tlumnia fajnie mruczy a od silnika wiele nie wymagam wazne ze mi pali na 100 km/ 5,5 do 7 litrów...



Awatar użytkownika
mager1985
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: wt gru 09, 2008 23:19
Lokalizacja: Orneta, Brodnica, Frankfurt am Main

Post autor: mager1985 » wt gru 09, 2008 23:39

Skoro już się wypowiadacie na temat silniczka 1,4 (ABD) w MK3 to powiedzcie mi czy warto pakować się w taki motor bo mam okazję takiego właśnie kupić - zaznaczam od razu że zależy mi na tym aby auto było oszczędne bo przeważnie bedzie mnie woziło 10km do pracy?!? :-k
Poza moimi widzimisie co do silnika to autko jest w nadwyraz dobrym stanie jak na swój wiek?!? :grin:



Awatar użytkownika
AD6
Forum Master
Forum Master
Posty: 1047
Rejestracja: pn paź 16, 2006 20:00
Lokalizacja: Śląsk SC
Kontakt:

Post autor: AD6 » śr gru 10, 2008 00:48

jeżeli lubisz sie toczyć to czemu nie pod względem oszczędności 1,8 pali praktycznie tyle samo co 1,4


VAG-CZEWA.PL Admin



MK4 VR6 4x4 AQP
:dol:
Obrazek

mk4 VR6 4motion AQP, Toledo II VR5 AGZ, bo świat kręci sie za szybko żeby jeździć wolno

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości