Tłumik sportowy do Golfa 3

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
demon3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: wt lis 02, 2004 22:17
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Tłumik sportowy do Golfa 3

Post autor: demon3 » ndz mar 27, 2005 13:54

Witam wszystkich! Planuje zakupic do mojego golfa 3 (XII '93) 1,6 (zagazowany) sportowy tlumik. Nie znam sie zbytnio na tych sprawach. Czy moglby ktos mi doradzic jaka firme wybrac, zeby tlumik byl dobrej jakosci za rozsadna cene (do 350zl). Co myslicie o Mugenie np. KMa lub innej firmy? Czy rzeczywiscie podnosi odrobine moc? Chcialbym kupic tlumik przyszlosciowo, abym za jakis czas mogl wymienic pozostale elementy ukladu wydechowego na sportowe odpowiedniki. Prosze o pomoc i zycze milych swiat!



Awatar użytkownika
prozak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw paź 14, 2004 19:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: prozak » ndz mar 27, 2005 14:22

use the power of the SEARCH button :panna:

http://vwgolf.pl/forum/viewtopic.php?t=5803

swoja droga mozna by przykleic powyzszy topic jest tam spora "kopalnia" wiedzy na temat wydechu jak i doswiadczenia/odczucia ludzi po przerobce a tematy i pytania na temat wydechu czesta sie pojawiaja


kto hamuje ten przegrywa

Awatar użytkownika
Mrozio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: pn lis 29, 2004 19:49
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Mrozio » ndz mar 27, 2005 23:05

Demon nie wierz w to ze koncowy cos pomoze!!!
Jesli jezdzisz po miescie to kup "buczacy" a jesli w trasie to kup "normalny"+koncowka.Mam tlumik naszej Vegi i glowa mnie juz od niego boli.Jezdze na nim 1,5 roku.Jesli chodzi o jakos to ok.Zawsze mozna do nich podjechac (track) i zamowic cichy tlumiczek.
Pozdrawiam


TKD WTF

Awatar użytkownika
demon3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: wt lis 02, 2004 22:17
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: demon3 » pn mar 28, 2005 10:10

Siema Mrozio! Ty tez sie zapisales na to forum:) Pozdrawiam! Ja bym chcial, zeby ladny bas szedl z tlumika, wiec samej koncowki nie chce. Chcialbym znalezc najlepiej tlumik dedykowany konkretnie do golfa 3, zeby byla prosta wymiana. Uniwersalny wezme w ostatecznosci. Kumpel mial ultera najpierw uniwersalny i byl bardzo glosny, potem kupil tlumik ultera konkretnie do saxo i chodzilo juz znacznie lepiej. Tylko ze ulter do golfa to koszt ok 400zl, wiec jak dla mnie za duzo. Wiecie jaka jeszcze firma robi tlumiki pod konkretne modele samochodow, ale za troche nizsza cene?


STOP dziurom na drogach!!!

Awatar użytkownika
ygd
Prezes vwgolf.pl
Prezes vwgolf.pl
Posty: 1832
Rejestracja: pn sie 16, 2004 23:47
Lokalizacja: Siedlce
Auto: Audi S3
Silnik: AFN
Kontakt:

Post autor: ygd » pn mar 28, 2005 11:36

Ulter to najtańsza firma, która robi dedykowane tłumiki.
Ładny bas to ma Remus, a dedykowany do golfa, to powyżej 1000pln z tego co pamietam, podobnie sebringi czy supersprinty.


VW Klub Polska #106
Golf MK4 `99 1.6
Audi S3 8L '01

Awatar użytkownika
demon3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: wt lis 02, 2004 22:17
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: demon3 » pn mar 28, 2005 15:12

Co myslicie o tlumikach Pana Węglarskiego? Jak cenowo i jakosciowo one stoja? Np. Szklarz mi sie podoba. Ktos z Was ma moze taki?


STOP dziurom na drogach!!!

Awatar użytkownika
Mrozio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: pn lis 29, 2004 19:49
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Mrozio » pn mar 28, 2005 22:03

Witaj Demon. Dam CI znac jak bede jakies spoty.To pogdamy,poogladamy moze sie scigniemy... ;) W Olsztyne jest kilka klubow ktore sie szybko rozrastaja,wiec bedzie napewno jakas okazja do "rozwazan na spokojnie" ;) .
Szklarz z tego co pamietam to uniwersalny tlumik i jest na maxa glosny. Z dedykowanych ciezko bedzie kupic cos innego niz ulter w cenie 400-500zl.Ulter-tani i dobry posiada jakosc potwierdzona TUV...
Pomysl moze nad M-techem lub Lorbi.Wydaje mi sie,ze najlepszym rozwiazaniem dla Ciebie byloby cos wlasnie z mozliwoscia regulacji glosnosci.
Pozdrawiam


TKD WTF

Awatar użytkownika
prozak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw paź 14, 2004 19:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: prozak » pn mar 28, 2005 22:12

Mrozio pisze: Szklarz z tego co pamietam to uniwersalny tlumik i jest na maxa glosny.
Pozdrawiam

... :panna: zaraz wymiekne

chcesz sportowy tlumik za tania kase kup ala mugena w tym temacie nie da sie nic powiedziec wiecej niz zostalo napisane w topicu Wydech te same rozwazania jak piszecie wyzej dedykowane tez byly omawiane


kto hamuje ten przegrywa

Awatar użytkownika
Mrozio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: pn lis 29, 2004 19:49
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Mrozio » wt mar 29, 2005 17:53

prozak pisze:
Mrozio pisze: Szklarz z tego co pamietam to uniwersalny tlumik i jest na maxa glosny.
Pozdrawiam

... :panna: zaraz wymiekne
Rzeczywiscie mocno uczulony jestes na tlumiki basowe (wedlug wypowiedzi w temacie "Wydech"),ale masz racje !!! Choc niektorym wlasnie o to buczenie chodzi :)
Pozdrawiam


TKD WTF

Awatar użytkownika
demon3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: wt lis 02, 2004 22:17
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: demon3 » wt mar 29, 2005 20:58

Dzieki sliczne za rady. Ulter do golfa 3 jest dla mnie za drogi, za dwururke musialbym dac prawie 500zl. Prozak, Twoj post "Wydech" mnie wlasnie zainspirowal. Napalilem sie, zeby kupic KM ala Mugen (219 zl na allegro) i do tego strumienice. Doradz mi tylko jaka dokladnie. Czy nadal polecasz stozkowa czy jakas inna? Czy strumiennica nie ma wplywu na zywotnosc silnika?


STOP dziurom na drogach!!!

Awatar użytkownika
demon3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: wt lis 02, 2004 22:17
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: demon3 » wt mar 29, 2005 21:04

Mrozio, jak bedziesz wiedzial o jakims zlocie to jasne ze pisz. Nigdy na czyms takim nie bylem a chetnie bym sie wybral, obejrzal inne golfiacze. A jak cos by bylo w Olsztynie to wogle wypas:-) Pozdrawiam!


STOP dziurom na drogach!!!

Awatar użytkownika
demon3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: wt lis 02, 2004 22:17
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: demon3 » śr mar 30, 2005 08:22

Mam szybkie pytanie nie zwiazane z tematem. Jak sie wyciaga boczne kierunki w golfie 3? Dookola jest jakby uszczelka. Normalnie mam podwazyc srubokretem i wyciagac czy jakos inaczej? Nie chce nic urwac.


STOP dziurom na drogach!!!

Awatar użytkownika
prozak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw paź 14, 2004 19:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: prozak » śr mar 30, 2005 13:30

najpierw do mrozia :) wiec nie zrozumiales mojego wtracenia szklanka weglarskiego nie jest glosna a ludzie co qpili chwala sobie wykonanie dzwiek i wplyw na osiagi. dzwiek mozna sprawdzic sciagajac ze stronki weglarskiego pliczek z dzwiekami szklanki i czegos tam innego w innym aucie.

demon3 kierunki mozna srubokrentem a jak chcesz bezpiecznie to 3 lub 4 sruby na nakolu i wypchniesz go reka bez problemu i rys na lakierq przy okazji wyczyscisz syf za nakolem ja wczoraj z jednego wypieprzylem 2 lopaty ziemi syfu i lisci.

co do strumionki to stozkowa (naddzwiekowa to to samo) ta tania z allegro http://allegro.pl/show_item.php?item=45825695 dlatego ta bo sprawdzilem ja/wykonanie jest ok i metal BARDZO dobry (jesli nadal ten sam u mnie po 2 latach korozja jedynie na spawach czego nie da sie uniknac) no i jesli nie bedziesz zadowolony to sprzedaz ja i wielkiej straty kasy nie ma
pytanie gdzie ja zamontowac masz do wyboru zamiast kata (ktos tak zrobil efekt ponoc zadowalajacy) co bedzie prostym zadaniem i zamiast srodkowego co usunie wieksza przeszkode niz kat dla wylotu gazow.
wlasnie ma ktos moze schemat srodkowego tlumika?? :hmm:


kto hamuje ten przegrywa

Awatar użytkownika
Mrozio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: pn lis 29, 2004 19:49
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Mrozio » śr mar 30, 2005 13:56

... :) chyba jednak zrozumialem poniewaz szkalarz nie nalezy tlumikow komorowych-buczkow o ktorych pisales w innym temacie.Poloczylem dwe mysli z tamtego tematu i z tego-wszystko gra.Moja pomylka-napisalem ze jest glosny,wlasnie sie o tym przekonalem na sobie. Masz calkowita racje odnosnie przelotowych a komorowych tlumikow.Ciekawia mnie jednak Twoje doswiadczenia z ta strumienica z allegro.Faktycznie z punktu widzenia fizyki te urzadzenia powinny dzialac po dobrym zamontowaniu.W sumie ostatnio badalismy (jakosc spawow-zglady>>ziarno itd) uklad wydechowy z nissana i tam bylo cos w rodzaju strumienicy moze to sie u Japonczykow inaczej nazywa...
Jedno jest pewne jesli u Ciebie dziala to czemu by nie miala dzialac w innych silnikach 1.8 Vw.1,6 i 1,8 maja bardzo podobna budowe,wiec i podobne uklady dolotowe,wydechowe.Warto sprobowac.


TKD WTF

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości