pytanie o poliuretan??

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

pytanie o poliuretan??

Post autor: sas_gti » wt sty 25, 2011 13:20

ja nikomu poliuretanów nie polecałem, a już na pewno nie do dupowoza na ulicę bo po co? W rajdówce zysków czasowych raczej też bym tu nie szukał, raczej pewność prowadzenia, czucie auta. Poliuretany wywodzą się zastosowań sportowych podobnie jak uniballe i nikt nie wmówi mi, że to złe rozwiązanie. Wręcz przeciwnie. Skoro wahacz pęka a tuleja jest cała to raczej świadczy o mocy takiej tulei. To że się gnie wahacz czy pęka wcale mnie nie dziwi. Auta do których się to montuje w jakimś konkretnym celu są przeważnie obspawane więc to, że w cywilach uruwają się wahacze czy też pęka buda nie powinno nikogo dziwić, piszę się o tym w kazdym temacie o poliuretanach, w tym również. Sprawa jest prosta. Wpasniesz w dziurę na seryjnym zawiasie to może się nic nie stanie. Wpadniesz na poliruetanie, może się coś pogiąć. Co w tym dziwnego??
Natomiast jak ktoś "wali" takie posty jak kolega matiboss1 to go trzeba sprowadzić na ziemię jak chrzani od rzeczy na temat chociażby uniballów a jego wypowiedz wyglada tak jak wyglada.
Co do zdjęc z forum oplca to jedna rzecz jest ciekawa. Wyglada to tak jakby auto było holowane za wahacz, jest tam nawet obwiązana linka, poza tym gość pisze, ze już wcześniej puścił dolny spaw, bo była na nim rdza. No sorry ale jak ktoś montuje poli do pordzewiałych wahaczy to chyba nie w tym nic dziwnego, że się uyebało? :smoke: Kolejna sprawa - wahacz zamiennik jakiegoś bliżej nieznanego producenta. Gówniany przykład dałeś.



Awatar użytkownika
SZOPENN
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 762
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 10:53
Lokalizacja: Polska

pytanie o poliuretan??

Post autor: SZOPENN » wt sty 25, 2011 14:43

sas_gti pisze:Auta do których się to montuje w jakimś konkretnym celu są przeważnie obspawane
o widzisz tak nie jest, wszędzie pałętają się tacy co jak im napiszesz że do normalnego auta poliuretanów nie trzeba to cię wyśmieją, "bo nie siedzisz w nowościach sportowych" - wiem coś o tym z autopsji
sas_gti pisze:Wpadniesz na poliruetanie, może się coś pogiąć
MOże troche inaczej, wpadniesz w dziure na serii może się coś pogiąć... wpadniesz na poliuretanie możesz stracić koło.... - nic w tym dziwnego...
sas_gti pisze:yglada to tak jakby auto było holowane za wahacz, jest tam nawet obwiązana linka, poza tym gość pisze, ze już wcześniej puścił dolny spaw, bo była na nim rdza. No sorry ale jak ktoś montuje poli do pordzewiałych wahaczy to chyba nie w tym nic dziwnego, że się uyebało? :smoke: Kolejna sprawa - wahacz zamiennik jakiegoś bliżej nieznanego producenta. Gówniany przykład dałeś.
NIe, po pierwsze to ori wahacz i nic tam nie puściło - dopiero później gość pewnie kupił chiński zamiennik. Po drugie przełamanie widać jest świeże. Po trzecie - to nie był pojedynczy przypadek. Po czwarte ty chyba nie wiesz jak może wyglądać zardzewiały wahacz oryginalny który nadal pełni swoją rolę - ten wygląda jak nówka a jego domniemania o puszczeniu zgrzewu włożyłbym między bajki. Nawet w najstarszych szczurach ze skorodowanymi wahaczami nie słyszy się o takich historiach, a poliuretany w omedze załatwiły nie jeden wahacz.... dlatego ku przestrodze... nie zakładajcie tego bo w golfie pionowa tuleja idzie podobnie i też są tam naprężenia.
matiboss1 pisze:Albo przerabiać jakieś ośki tulejki uniball czy jak to sie zwie robic konine w samochodzie hehe i jeździć z niepewnością czy wytrzymie czy sie nie ukręci <LOL>
hehe i płacić po 400 zł za coś co sie potem człowiek bedzie wkur. i żałował że to kupił .
Pozdro VW hehe :D
no nie wiem czy to trzeba mieszać z błotem.. bo gość ma racje. Dla normalnego użytkownika auta seryjne tuleje wystarczą, i nie powodujcie śmiechu w moich oczach twierdząc, że każdy co założy se pouliretany to król szos :helm: W większości przypadków jesteśmy leszczami którzy nawet nie potrafią nawet ocenić ile gripu jeszcze nam zostało i ile możemy naginać. Poza przypadkami nagłych wiejskich dachowań, nie sądzę że ktoś świadomie tutaj potrafi jeździć na granicy gripu fabrycznego golfa (znowu bez urazy dla wszystkich tych co to potrafią)...



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

pytanie o poliuretan??

Post autor: sas_gti » wt sty 25, 2011 16:53

SZOPENN pisze:o widzisz tak nie jest, wszędzie pałętają się tacy co jak im napiszesz że do normalnego auta poliuretanów nie trzeba to cię wyśmieją
ja staram się nie rozmawiać z oszołomami więc tak na prawdę zwisa mi kto coś sobie tam myśli. Ważne, że ja wiem kiedy i w jakim celu stosuje się poliuretany, jakie są plusy i jakie minusy , ale nie muszę z tego powodu wyprowadzać z błędu każdego kogo spotkam w internecie :).
Wracając jeszcze do przykładu opla - ok, nie neguję, że tak się dzieje, ale jakby trochę nie bardzo pasuje ten przykład do forum golfa. Tutaj nie było żadnych przypadków, że komuś strzela wahacz po montażu poli. Może i w omegach się urywa, dotarło to do mnie. W golfach nie, wiec nawet jak ktoś się uprze i chce poli na drogę to nic mu się nie urwie. Jak poczyta cały temat to również z minusów bedzie zdawał sobie sprawę wiec nie bardzo rozumiem co chcesz osiągnąć powtarzając to co zostało już dawno napisane. (jak nie w tym temacie to w innych o poliuretanach na tym forum). Jak już wspomniałem liczy się to że Ty i ja wiemy coś na ten temat a nie to żeby edukować w tej materii każdą napotkaną w internecie osobę, bo tak można co tydzień w kółko. W internecie jest wystarczająco dużo osób mających mylne pojęcie na jakiś temat, że można poświecić całe życie na tłumaczenie na forum a i tak nic z tego nie wyniknie.



Awatar użytkownika
golfiarz1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1293
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 20:02
Lokalizacja: Niemce

Re: pytanie o poliuretan??

Post autor: golfiarz1 » wt sty 25, 2011 20:18

A ja tam jezdze 23 letnim golfem gdzie od 2 lat mam kpl zoltych poliuretanow w calym aucie i nic sie niedzieje auto prowadzi sie lepiej a za twardo niejest bo ma gwint kw z regulacja twardosci i mam ustawiony by byl jakis komfort wiec moze ople tak maja jescze nieslyszalem by pekl wachacz w vw od tulejki poliuretanowej jak juz to ze starosci


mk2 16vt 325KM 353 NM
1/4 mili best et 12.7

Awatar użytkownika
SZOPENN
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 762
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 10:53
Lokalizacja: Polska

pytanie o poliuretan??

Post autor: SZOPENN » ndz lut 06, 2011 10:20

golfiarz1 pisze: moze ople tak maja jescze nieslyszalem by pekl wachacz w vw od tulejki poliuretanowej jak juz to ze starosci
w tym wątku kolego info dla ciebie, czytaj od "04 lut 2011 20:49 " w dół wiadomość od EUGLEN

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... start=1792" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
golfiarz1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1293
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 20:02
Lokalizacja: Niemce

Re: pytanie o poliuretan??

Post autor: golfiarz1 » ndz lut 06, 2011 14:29

SZOPENN pisze:
golfiarz1 pisze: moze ople tak maja jescze nieslyszalem by pekl wachacz w vw od tulejki poliuretanowej jak juz to ze starosci
w tym wątku kolego info dla ciebie, czytaj od "04 lut 2011 20:49 " w dół wiadomość od EUGLEN

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... start=1792" onclick="window.open(this.href);return false;

ztym jest jak ze wszystkim moze sie popsuc ja narazie odpukac mam spokoj i niema niepokojacych objawow


mk2 16vt 325KM 353 NM
1/4 mili best et 12.7

Lookasch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw paź 16, 2008 21:30
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

pytanie o poliuretan??

Post autor: Lookasch » ndz lut 06, 2011 21:48

Ja się poddaje i szukam oryginalnych wahaczy w dobrej cenie. Jak dla mnie to zaaaa twardo i w dodatku skrzypienie jak wozie drabiniastym. Ktoś zainteresowany ? :)



Awatar użytkownika
palibrzuch
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 16:31
Lokalizacja: WLS .....

pytanie o poliuretan??

Post autor: palibrzuch » pn cze 27, 2011 17:15

odkopuje troche bo w piatek zalozylem komplet z poliuretanu
szczerze to roznicy w prowadzeniu wiekszej nie zauwazylem a wymienilem oprocz maglownicy wszystko w przednim zawieszeniu no i sprezyn
fajne jest to ze tuleje w wahacz wchodza praktycznie bez problemu z kolega bylismy w szoku
przy ustawianiu zbieznosci koles zobaczyl ze mam poli i mowi ze jako pierwszy z czyms takim podjechalem do niego po dluzszej rozmowie powiedzial mi ze w subaru u siebie ma to zalozone i jest ok od kilku lat
u mnie na razie nic nie sprzypi fakt ze moze troche twardsze jest od gum ale moje bumy tylne na wahaczu bardzo wyrobione byly
jak na razie polecam :)
pozdro


Chciałeś panią? Zapie... za nią!!

trucker2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 09:34
Lokalizacja: WPR

pytanie o poliuretan??

Post autor: trucker2 » śr sie 10, 2011 08:56

Ja również zamontowałem poli od praksa przód i tył i nie mogę powiedzieć by było twardo jak to wszyscy piszą. A mam sporą glebę w golfie i jedyne co mogę stwierdzić to fakt sztywno wszystko chodzi . No ale przecież w takim celu to robiłem,polecam nie zdecydowanym przekonacie się że wcale nie stracicie wiele z komfortu jazdy.



Awatar użytkownika
SZOPENN
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 762
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 10:53
Lokalizacja: Polska

pytanie o poliuretan??

Post autor: SZOPENN » śr sie 10, 2011 09:03

trucker, a możę na glebie i standardowych tulejach było już wystarczająco twardo? I teraz masz jeszcze gorszy beton, i w zasadzie to nie potrafisz uzasadnić w jakich warunkach ten beton wykorzystasz... no chyba że przy dobijaniu 20 letnich zgrzewów w golfie to jak najbardziej :hmm:



trucker2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 09:34
Lokalizacja: WPR

pytanie o poliuretan??

Post autor: trucker2 » czw sie 11, 2011 09:27

Jak z wszystkim są zwolennicy i przeciwnicy , wziąłem pod uwagę plusy i minusy. Koniec końców zdecydowałem się na podjęcie tego '' ryzyka " jakie niesie uszkodzenie samochodu. Kiedy zakładałem opony o niskim profilu też wiedziałem o tym że będzie twardo i można uszkodzić koło , szybciej niż oponę (wysoką) . Lubie kiedy zawieszenie jest twarde i nie muszę jezdzić po torze że wykorzystać to co daje nam poliuretan. Głównie chodziło mi o trwałość tulejek.



seaman1982
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: sob maja 15, 2010 12:43
Lokalizacja: Silesia

Re: pytanie o poliuretan??

Post autor: seaman1982 » czw gru 01, 2011 11:47

Hmm, a co sadzicie o zalozeniu czerwonych poli do samochodu na seryjnym zawiasie? Auto to golf IV. Duzo sie tu naczytalem i zastaniawiam sie nad tym czy buda to wytrzyma. Problem jaki chce rozwiazac to przede wszystkim czestostliwosc wymieniania gum na wachaczach i moze delikatnie zeby sie utwardzilo.



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

pytanie o poliuretan??

Post autor: rysiektr » czw gru 01, 2011 15:03

seaman1982, kup tuleje z Rki


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: pytanie o poliuretan??

Post autor: spawacz » sob gru 03, 2011 09:52

Ja polecam na przednie wahacze z TT-tki tuleje pelnie, nie sa tak twarde jak poli , a wytrzymalosc ta sama bo sa pelnie, ew. olpowskie poskracanie, ale te sa dosc twarde. Ceny za TT 18 i 40 w przy padku tych z opla montujesz tylko pionowe one sa po 22zł


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości