podnoszenie mocy w vw 1.3

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » czw mar 05, 2009 19:10

Mac_Abra pisze:nie śpij, miałeś się podzielić informacjami o silniczku SC!
wiem pamiętam ale raczej na 99% mam info jedyne 380 stąd :green_fuck:
Mac_Abra pisze:Ponadto kusi mnie jeszcze, żeby zrobić szybki eksperyment z zamontowaniem kolektora od 3F w NZ... z czystej ciekawości, jak silnik by zareagował na sam kolektor o większym przekroju. :hmm:
który kolektor wydech??



Awatar użytkownika
Mac_Abra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 16:12
Lokalizacja: Otwock - WOT
Kontakt:

Post autor: Mac_Abra » czw mar 05, 2009 19:21

toffic pisze:
Mac_Abra pisze:Ponadto kusi mnie jeszcze, żeby zrobić szybki eksperyment z zamontowaniem kolektora od 3F w NZ... z czystej ciekawości, jak silnik by zareagował na sam kolektor o większym przekroju. :hmm:
który kolektor wydech??
Nie nie - kolektor dolotowy, bo ma większe przekroje niż kolektor od NZ. Żeby wynik był miarodajny muszę przełożyć TYLKO kolektor, czyli zostawić wtryski i komp z NZ. A wylotowy jest na 95% taki sam...

Jeszcze jako ciekawostkę podam, bo nie wszyscy się interesują, że w G40 (PY) jest identyczny kolektor jak w NZ (to chyab ta największa "cecha wspólna" tych silników :green_fuck: ), czyli "mniejszy", natomiast niektórzy, przy okazji innych modyfikacji pakują do G40 właśnie duży kolektor od 3F.
toffic pisze:
Mac_Abra pisze:nie śpij, miałeś się podzielić informacjami o silniczku SC!
wiem pamiętam ale raczej na 99% mam info jedyne 380 stąd :green_fuck:
OK, jak coś znajdziesz to zapodaj, a póki co się z moimi nie zgadzają... ; ]

[ Dodano: 04 Cze 2009 12:38 ]
Tak celem odkurzenia lekko tematu - informuję, że ja cały czas działam, ale bardzo powoli, bo konkretne prace ruszą dopiero na początku lipca, z powodu terminu obrony pracy i bardzo ograniczonych dziś funduszy. Na razie zakupiłem już popychacze hydrauliczne INA, potrzebne są mi jeszcze wszystkie uszczelki i być może również pierścienie tłokowe... Póki co zbieram informacje o obróbce silnika, jej kosztach i warsztatach w mim zasięgu, muszę też sprawdzić stan cylindrów, prowadnic zaworowych, itp.

Jak będę już miał czas, to dokończę tabelkę porównawczą oraz chciałbym w jednym poście podsumować najciekawsze dostępne opcje a'propos tematu - czyli "podnoszenia mocy w vw 1.3".1
Ostatnio zmieniony czw mar 05, 2009 19:22 przez Mac_Abra, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Operejszyn Golf II 1.3 NZ -> 3F "GT" in progresss

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości