Filtr Stożkowy czy warto

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Matti1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw maja 24, 2007 00:29
Lokalizacja: Kosina
Kontakt:

Post autor: Matti1 » ndz maja 27, 2007 15:53

takedown pisze:w sumie to podoba mi sie taki dolot na masce to pewnie zorbie a i tak będę lakierował maskę bo od kamieni mam poodbijaną aż do podkładu. Lakiernie mam w domu wiec nie ma problemu. Swoją dragą nie pomyślałem, że można wstawić dolot boczyny od mercedesa i może też warto go wspawać :) chyba golf nie udusi sie od nadmiaru powietrza :) ?
Wi tam nie udusi sie napewno :) a na masce to zgnite ople maja wloty...chyba ze sie komus bardzo to podoba

[ Dodano: 27 Maj 2007 15:56 ]
PS. tez mam turbowlot podciagnietą rure charmonijkowa 5 msc. jezdze i sie z nia nic nie dzieje ...a jezeli sie cos stanie to koszt takiej rury jest stosunkowo tani wiec mozna ja wymienic i bez problemow kształtowac



Awatar użytkownika
Mata
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt mar 03, 2006 13:06
Lokalizacja: Kozy
Kontakt:

Post autor: Mata » pn maja 28, 2007 20:09

po co przerabiac 1.3 to raczej nie oplacalne lepiej zrobic swapa:)


VW potega ktora rosnie i rosnie....

Awatar użytkownika
Pim
MK2 lover
MK2 lover
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Pim » pt cze 01, 2007 17:40

W moim przypadku imo warto bawić się w stożek(mimo tego że planuje jakiś swap na przyszły rok) - i tak wrzucam niedługo zapewne Weberka - jak kolega z forum zorganizuje potrzebne elementy do gaźnika. Daje stożek z prostej przyczyny - chce mieć więcej miejsca pod maską(lepsze dojście do świec itp), zrobić mu porządny dolot zimnego powietrza, a i dodatkowo po co mam się bawić z oryginalnym filtrem( kryzy etc.) skoro mogę samemu zbudować odpowiednie elementy łączące gaźnik z filtrem.

Swoją droga, czy stożek zamknięty w jakiejś obudowie nadal będzie słychać?

Jakie fi rur zastosować?

Rura między "źródłem" zimnego(myśle jakoś pod zderzakiem dać) a filtrem powinna być przynajmniej średnicy tej między filtrem a gaźnikiem?

Czy duże znacznie będzie miała "gładkość" rur doprowadzających powietrze? Myślałem o użyciu tych papierowo-aluminiowych(oczywiście między "źródłem" a filtrem)


Moje Corrado G60 LC6U
Jetta mk3 GL 2.0 automatic
Vento GLX LC3U 1Z + 400 ohm ;)

Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » pt cze 01, 2007 17:47



=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
Pim
MK2 lover
MK2 lover
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Pim » sob cze 02, 2007 11:15

Czyli bez kombinowania, pojemność powinna być taka sama jak fabryczna, czyli jak Kolega pisał - zatkać obudowę filtra, napełnić wodą i sprawdzić ile jej wchodzi.


Wszystko niby fajnie, ale nie posiadam żadnych danych potrzebnych do liczenia;]


Moje Corrado G60 LC6U
Jetta mk3 GL 2.0 automatic
Vento GLX LC3U 1Z + 400 ohm ;)

Awatar użytkownika
lawrai
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: wt lis 29, 2005 10:24
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: lawrai » sob cze 02, 2007 19:50

Pim pisze: Swoją droga, czy stożek zamknięty w jakiejś obudowie nadal będzie słychać?

Jakie fi rur zastosować?


jak go zamkniesz to stworzysz coś podobnego do sportowej wkładki

fi rur , jest coś takiego że od stożka daje się większą średnicę a przy przepustnicy mniejszą , ponieważ jak rura jest węższa to powietrze ma większą szybkość wpadania do kolektora . Bynajmniej z tego co wiem . Pozdr


budujemy syncro :

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2741405&sid=7934459afb85f7d17f39e6aedb9f6af7#2741405

Awatar użytkownika
Piter.5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 448
Rejestracja: pn sie 07, 2006 10:25
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Kontakt:

Post autor: Piter.5 » ndz cze 03, 2007 12:13

a jezeli chodzi o sportowa wkładke, co o tym myslicie, czy warto?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości