[mk3] Wiecej mocy w AAM 1.8

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Królik88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: czw kwie 05, 2007 08:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Królik88 » wt gru 18, 2007 13:19

Kwiatoshi pisze:A czy na pewno chcesz do AAMa wkładać BLOS?? jeśli tak to po co??
Miałem wsadzoną strasznie wielką zwężkę w dolot, bez której nie sposób wyregulować mojego gazu. Poza tym mam strasznie chamską instalację (niby komputer minilecho, ale wszystko reguluje się śrubą, która jest obok krokowca), coś jakby 1,5 gen. Licze, że gdy odetkam dolot, to będzie chodził lepiej na benie a blos załatwi dziurę w obrotach na gazie.

Pisałem już o tym do użytkownika "haps", który ma Blosa w ABSie i w sumie on jako jeden z nielicznych mógł powiedzieć jak to działa z 1.8 i podobno warto. Zwłaszcza, że mam strasznie nakręcone z moją obecną instalacją. W tych silnikach każdy koń jest ważny, a z tego co pisał haps silnik się odmuli i nie wzrasta zużycie gazu, a przy oszczędnej jeździe nawet może spaść.
Kwiatoshi pisze:Jakie modyfikacje przewidujesz bo domyślam sie ze wałek od ABS/RP i do tego zmiana kompa na tego z ABS i wydech??
Kompa mam od ABSa, wałek od 2e. W najbliższym czasie planuje też wywalić kata (przez 15 lat musiał się nieźle zapchać). Zmiana stopnia sprężania jest póki co nie opłacalna, a inne mody też już są droższe.


Były: MK3 1.8 AAM, MK3 2.0 16V ABF, Omega B FL 2.2
Jest: Octavia 1 1.8T

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » wt gru 18, 2007 15:18

Kompa mam od ABSa, wałek od 2e. W najbliższym czasie planuje też wywalić kata (przez 15 lat musiał się nieźle zapchać). Zmiana stopnia sprężania jest póki co nie opłacalna, a inne mody też już są droższe
A kolektor z AAMa zostawisz???



Awatar użytkownika
Królik88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: czw kwie 05, 2007 08:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Królik88 » wt gru 18, 2007 15:27

toffic pisze:A kolektor z AAMa zostawisz???
W (dalszej) przyszłości będę robił wydech jeśli okaże się, że to co zrobiłem do tej pory da efekt widoczny na hamowni. Poza tym słyszałem, że AAM i ABS różnią się tylko jednym tłumikiem i na początku produkcji kolektory miały takie same. Najlepiej jakby ktoś to sprawdził w etce i wszystko byłoby pewne.


Były: MK3 1.8 AAM, MK3 2.0 16V ABF, Omega B FL 2.2
Jest: Octavia 1 1.8T

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » wt gru 18, 2007 16:29

CHKDSK pisze:Poza tym słyszałem, że AAM i ABS różnią się tylko jednym tłumikiem i na początku produkcji kolektory miały takie same. Najlepiej jakby ktoś to sprawdził w etce i wszystko byłoby pewne.
W Etce ci nie sprawdze ale ABSy mają inny kolektor, zejście też inne, być może to zależy od rocznika. Dlatego pytam czy zostawiasz ten z AAM :bigok:



Awatar użytkownika
Bedzio Mk3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: śr lip 18, 2007 21:31
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Post autor: Bedzio Mk3 » wt gru 18, 2007 22:05

Korzystajac z okazji ze odwieczny temat AAM sie rozwinal mam pytanie :bigok:

Czy probowal ktos tego? http://www.gapcom.de/chipumbaugolf.html Na jakiej to zasadzie mialo by dzialac? Jak sie domyslam efekt byl by nie duzy, a spalanie odwrotnie ?
pozdr. :bigok:


[img]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9078d538102397aa.html[/img]

Awatar użytkownika
Królik88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: czw kwie 05, 2007 08:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Królik88 » śr gru 19, 2007 00:31

Bedzio Mk3, wydaje mi się, że komp od ABSa to bezpieczniejsze rozwiązanie. Chociaż możesz próbować, ale wątpie czy da to coś.

Wiem jedno: Z wałkiem od AAMa nie ma się co brać za cokolwiek. Jego charakterystyka jest skrajnie inna od wałka z 2e czy nawet z ABSa\RP i to on najbardziej zamula.


Były: MK3 1.8 AAM, MK3 2.0 16V ABF, Omega B FL 2.2
Jest: Octavia 1 1.8T

Kwiatoshi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 13:20
Lokalizacja: Głowno kolo Łodzi
Kontakt:

Post autor: Kwiatoshi » sob gru 22, 2007 09:54

a propos kolektora od ABSa... czym on sie różni od tego z AAMa?? bo od dołu (czyli przed tym złączem elastycznym) maja takie same średnice i wyglądają tak samo. No i AAM i ABS maja takie same głowice, także mi sie wydaje ze kolektory powinny być takie same. A wydech tych silników zaczyna sie różnić dopiero po złączu elastycznym (średnica, inne tłumiki)

Nie jestem tego wszystkiego pewien wiec pytam: CZY KOLEKTOR Z SILNIKA ABS JEST INNY NIŻ W SILNIKU AAM??


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2315410#2315410

Awatar użytkownika
Królik88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: czw kwie 05, 2007 08:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Królik88 » sob gru 22, 2007 13:42

Kwiatoshi pisze:CZY KOLEKTOR Z SILNIKA ABS JEST INNY NIŻ W SILNIKU AAM??
Tak, są inne i nie tylko kolektory. Sprawdziłem w etce. Wydech ABSa też jest szerszy. Czyli wydech z AAMa jest całkiem inny od tego z ABSa.

Ja się zastanawiam czy podejdzie kolektor i wydech z 2e. Jeśli tak, to będę myślał nad założeniem takiego.


Były: MK3 1.8 AAM, MK3 2.0 16V ABF, Omega B FL 2.2
Jest: Octavia 1 1.8T

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » sob gru 22, 2007 13:50

CHKDSK pisze:Ja się zastanawiam czy podejdzie kolektor i wydech z 2e. Jeśli tak, to będę myślał nad założeniem takiego.
Podejdzie, tylko najlepiej sonde z grzaniem zrobić

[ Dodano: 22 Gru 2007 12:51 ]
p.S jak ktoś chce wałek z 2E albo całą głowe to PW :bigok:



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » sob gru 22, 2007 14:30

chlopaki... tak wam cos wyjasnie. dlugosc kolektora ssacego musi w pewnym stopniu wspolgrac z dlugoscia wydechowego, z tad sa rozice w aam abs i 2e. w mono kanaly ssace maja 107 w wielo 115 do tego parametru glownie dobiera sie charakterystyke walka rozrzadu... takie wsadzanie na oslep jest gorszym rozwiazaniem niz jezdzenie seria..


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
Królik88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: czw kwie 05, 2007 08:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Królik88 » sob gru 22, 2007 15:39

evolution, skoro tak mówisz, to będę myślał nad wydechem z ABSa.

W sumie to po to jest to forum by jedni doradzali drugim. Ludzie z AAMami poruszają się trochę po omacku, bo nikt na forum nie opisał ile można wyciągnąć z AAMa tanim kosztem. Ani nikt nie widział wykresu AAMa po zmianie kompa, wałka i ewentualnie innych rzeczy.

Wszyscy piszą, że to silnik z którego nie opłaca się wyciągać koni. Ale dociągnięcie go do ABSa będzie znacznie tańsze niż swap, a nadal mamy pewny silnik. Jakby mi umierał silnik, to nie inwestowałbym w jego remont, tylko swapował mocniejszy i nawet się nie zastanawiał.

AAM to najbardziej niewysilony 1.8 jaki stworzył VW i niewiele różni się od ABSa, więc warto próbować coś z niego wyciągnąć. Po nowym roku chcę shamować AAMa bez kata, z wałkiem od 2e i kompem od ABSa. Jeśli nic to nie da, to napiszę na forum i wszyscy będą wtedy wiedzieli, że się nie opłaca. A może jednak okaże się, że warto?

Bardzo cieszę się, że zabrałeś głos, gdyż dzięki temu sprawa mi się coraz bardziej rozjaśnia. Chcę w przyszłości stworzyć kompendium taniego modowania AAMa z prezentacją co to dało. Póki co wydałem 500zł, z czego wróciło do mnie już 100 i jeszcze 100 powinno się zwrócic. Więc jeśli za 300zł uzyskam przyrost >10km, to będę bardzo zadowolony. A jak nie, to trudno. Przynajmniej inni będą wiedzieli na 100%, że nie warto.


Były: MK3 1.8 AAM, MK3 2.0 16V ABF, Omega B FL 2.2
Jest: Octavia 1 1.8T

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » sob gru 22, 2007 19:35

AAM to najbardziej niewysilony 1.8 jaki stworzył VW i niewiele różni się od ABSa, więc warto próbować coś z niego wyciągnąć. Po nowym roku chcę shamować AAMa bez kata, z wałkiem od 2e i kompem od ABSa. Jeśli nic to nie da, to napiszę na forum i wszyscy będą wtedy wiedzieli, że się nie opłaca
A hamowałeś przed?? Bo tak to do czego się porównasz, skąd wiesz czy trzymał serie??



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » ndz gru 23, 2007 10:31

AAM to najbardziej niewysilony 1.8 jaki stworzył VW i niewiele różni się od ABSa
no masz racje po krotce .. komp wtrysk tloki zawory kolektory.. rzeczywiscie niewiele:)


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
Królik88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: czw kwie 05, 2007 08:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Królik88 » ndz gru 23, 2007 12:01

A hamowałeś przed?? Bo tak to do czego się porównasz, skąd wiesz czy trzymał serie??
Założyłem, że serię trzyma, bo silnik był w dobrym stanie.
no masz racje po krotce .. komp wtrysk tloki zawory kolektory.. rzeczywiscie niewiele:)
Komp to niewielki koszt, wtrysk jest ten sam, różnicę tłoków można zniwelować planowaniem głowicy, zawory te same są, głowica również, a kolektor na początku można zostawić i zmienić przy robieniu całości wydechu. Zapomniałeś wymienić w swojej liście wałka.

Czyli różnice to:
-komp
-wałek
-st. sprężania
-wydech

A to nie jest aż tak wiele. A największe znaczenie dla dynamiki jazdy mają komp i wałek.

Na święta jestem w domu i posprawdzałem w etce.


Były: MK3 1.8 AAM, MK3 2.0 16V ABF, Omega B FL 2.2
Jest: Octavia 1 1.8T

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości