V max VW Golf III 1,9 TD

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » czw sty 13, 2005 14:59

rydzu pisze:Krzylu widzę że masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem!Proponuję przeczytać mój post jeszcze raz, najlepiej na głos a jak nadal czegoś nie rozumiesz to niech ktoś dorosły ci wytłumaczy niezrozumiałe słowa.
W poście nie pisałem że golf ma ograniczoną elektronicznie prędkość max tylko ze takie informacje podawane przez producentów jak prędkość max w książkach obsługi sprawdzają się tylko w autach o takim właśnie ograniczeniu, np Volvo 850 2,4 T (automat) które miało w książce napisane 180km/h i przy takiej prędkości co byś nie zrobił włączał się elektroniczny nadbieg i nie dało się wiecej pojechać.
A tak na marginesie, jeśli nie podoba ci się post i wypowiedzi jakie na nim padają to po jaka cholerę się do niego włączasz i robisz nie potrzebny zamęt?
:vom:

To kup sobie okulary albo lornetke i przecytaj tytul postu VW GOLF 1.9TD
a ty tu wypisujesz o jakims Volvo850 czlowieku zastanow sie najpierw
a po co tu pisze bo to co tu wypisujecie to rozp..dala mi nerki
ze najgorszy td vw tak szybko lata
w 92 roku jak piszesz ze sie sprawdza w nowych autach bo przeciez kazde auto bylo kiedys nowe to jak vmax w TD uzyskali za pomoca "ograniczenia elektronicznego"??kiedy tego jeszcze nie bylo :rotfl:
sam posiadam turbo diesla tylko ze 1.6 i powiem ci 160km/h leci a diesel zeby sie rozbujal do tej vmax potrzebuje troche prostej a w Polsce malo jest takich prostych
pozdrowienia dla sciemniaczy :ass:



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » czw sty 13, 2005 15:56

A ty dalej o tym ograniczeniu...nie dociera do ciebie to co napisałem?Nie mówiłem o tym że golf ma ograniczenie elektroniczne tylko o tym że rzeczywista prędkość maksymalna i prędkość podawana w katalogach moze sie tylko wtedy pokryć gdy producent zastosował takie właśnie ograniczenie. A co do prędkości maksymalnej na 4biegu to nawet w instrukcji obsługi do Golfa III podane jest że 4 jest do chyba 140km/h a 5 bieg ma napisane tylko prędkość maksymalna.
Co do czytania tematu, to co ty możesz wiedzieć o rzeczywistej prędkości maksymalnej Golfa III 1.9 TD skoro jak sam piszesz masz MKII1.6 TD?Nie myślisz że to jest duża różnica, a to że twój jedzie tyle ile jedzie i potrzebuje do tego lotniska to już nie jest nasz problem.



Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » czw sty 13, 2005 16:00

Dla rozluźnienia atmosfery z innej beczki:

Ja jechałem moim motorem WSK 125 Gil (moc 7,5 KM bez turbo - benzyna) w dwie osoby z lekkiej górki 80 km/h.
Bez kasków a za nami pały (motor rocznik 1977 - igła).


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Post autor: Borys » czw sty 13, 2005 16:54

Michael G60 pisze:Dla rozluźnienia atmosfery z innej beczki:

Ja jechałem moim motorem WSK 125 Gil (moc 7,5 KM bez turbo - benzyna) w dwie osoby z lekkiej górki 80 km/h.
Bez kasków a za nami pały (motor rocznik 1977 - igła).
dogonili?> :okej:


www.vrservice.pl

Michnik
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: śr paź 20, 2004 20:46
Lokalizacja: Skarżysko
Auto: Golf IV TDI
Silnik: ARL

Post autor: Michnik » czw sty 13, 2005 18:42

Jetta II 1.6D jeździła mi max 155Km/h. Po zmianie silnika na 1.9D było to już 165Km/h. Swoim jak juz pisałem jechałem juz 170Km/h i jeszcze szedł ale nie testowałem dalej bo sie bałem bo miałem rozwalone zawieszenie. Myśle, że te 175-180Km/h jest jak najbardziej realne w tym samochodzie(w/g licznika oczywiście, warunki letnie bez wiatru). A odnośnie prekości maxymalnych to nawet maluszkiem leciałem sam 115-118Km/h , a przeciez producent przewidział max 105Km/h!!



Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » czw sty 13, 2005 20:51

Borys pisze:
Michael G60 pisze:Dla rozluźnienia atmosfery z innej beczki:

Ja jechałem moim motorem WSK 125 Gil (moc 7,5 KM bez turbo - benzyna) w dwie osoby z lekkiej górki 80 km/h.
Bez kasków a za nami pały (motor rocznik 1977 - igła).
dogonili?> :okej:
EEEE było to w nocy, wyłączyliśmy światła i w pola (było to na wsi). Poldżerem po oraninie ciężko się jeździ.

P.S. Był to powrót z MELINY więc nie było wyboru!


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

Mathrix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt lis 12, 2004 17:44

Post autor: Mathrix » czw sty 13, 2005 22:38

Najlepszym tunerem aut jest zima, chlodniejsze powietrze, gestsze - od razu pare pieskow wiecej... Moze kolega w zime -15 stopnie jechal, roznie bywa



Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » czw sty 13, 2005 23:16

Mathrix pisze:Najlepszym tunerem aut jest zima, chlodniejsze powietrze, gestsze - od razu pare pieskow wiecej... Moze kolega w zime -15 stopnie jechal, roznie bywa
Dokładnie. TD zawsze lepiej będzie się zbierał w przy -15 niż przy +15 stopniach.


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

Suchy

Post autor: Suchy » pt sty 14, 2005 00:27

Moze i jestem nowy ale, kolega Krzulu to straszny niedowiarek... Wszystko zalezy od silnika niby taki sam ale kazdy jest inny, zalezy od tego w jaki sposób był docierany (tzn okres po kupnie) na jakim oleju jezdził itp. MK 3 z 1.9TD nie jezdziłem ale.
Golf Mk1 1.6D w bardzodobrym stanie na Mobilu 1, 2 os. na pokładzie 170km/h bez problemu skrzynia 5, na piatce pojdzie szybciej na 4 koncza sie obr. Golf jest na sport zawieszeniu.

Audi 80 1.6TD Intercooler i chyba 1200kg masy + 2 osoby 185 no problem! licznik nie kłanie bo ekektronicznie sterowany.

Wiec Lzejszy golf 75PS 180 bez problemu :-D

A do Krzyla co Ty za padake chodujesz 1.6 TD 160km/h heh sprawdz turbo, pierscienie zmien olej na Mobil 1, przeczysc filtry nie wiem człowieku zrob cos...

I jesli nie pasuja Ci podane przezemnie osiagi to zapraszam do Krasnegostawu,Lubelskie i jak sie nie posikasz to Cie przewioze i udowodnie.
Pozdro All

Diesel RULEZ!!!!! :pub:



Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » pt sty 14, 2005 01:23

heheheheh padaka z mojego diesla nie jest i tez lecialem 180 nim ale dla mnie to predkosc raczej lekko zawyzona i nie chcialo mi sie wiezyc ze tyle leci i niemialem obrotomierza wtedy bym widzial czy to sa max obroty i ile jeszcze poleci
a co do mk1 1.6D to juz tym bardziej nie wierze ze 170 poleci bardziej niz w 1.9TD 195 chyba jakis silny wiatr spod Kaukazu zawial i miales go w plecy dlatego 170 pedziles jak szalony :rotfl: :rotfl:
Audi 801.6Td z intercoolerem 80km ten silnik jest lepszy i szybszy niz 1.9td wiec nie ma co porownywac do 1.9td a co do dokladnych pomiarow to pokupujcie sobie GPS i zamieszczajcie foty wtedy bede siedzial cicho a takie gadanie jest zbedne ze moj tyle a dlaczego twoj tyle?!
do ruskich mnie nie ciagnie wiec chyba nie skorzystam z twojego zaproszenia jakos dziki wschod mnie nie bawi za duzo dzikusow :green_fuck:
a jeszcze jedno co do Audi to kolego te auto ma lepsza aerodynamike niz golf porownaj sobie osiagi wszystkich wersji silnikowych ktore byly montowane w obu autach i dojdziesz do wniosku ze audi jest szybsze i oszczedniejsze stosujac takie same silniki wiec co moze byc przyczyna skoro nie moc?aerodynamika oplywowe ksztalty zreszta 1.6TDi ma wiekszy moment i troszke wieksza moc od 1.9TD
dobra dobra niema co bić piany wy wiecie swoje ja wiem swoje dziekuje za mila dyskusje to juz sie staje nudne i bez sensu i tak krazymy w kolko szkoda zasmiecac
p.s ale i tak tyle nie leci 1.6D i 1.9td co napisaliscie :jezor: :green_fuck:



Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » pt sty 14, 2005 13:07

I znowu musze wkroczyć i rozluźnić atmosferę.

Ja jechałem ciągnikiem rolniczym Usrus C-330 (dielel z 1969 r.) 25 km/h i ciągnąłem za sobą przyczepę o ładowności 4,5 tony (była pusta a waży 1750 kg).
Pojemność silnika - 1650
Moc - 30 KM
Spalanie - 4,5 l/1 mth (1 mth = 90 minut)!!!!!


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

Suchy

Post autor: Suchy » pt sty 14, 2005 14:32

Krzylu Wskocz na Forum golf.automaniak.com i poczytaj sobie o klubowych osiagach:
Mateki 160km/h 1.6D skrzynia 4
Ja mam V biegów i moje wskazania były potwierdzone przez inny samochód bo ja wtedy na liczniku mam 185km/h ale faktycznie jest 170.
Zapominiałem napisac ze moj golf ma silnik z Golfa 2 i po lekkich modyfikacjach.
Co do Audi to sie zgodze bo ma duzo lepsza aerodynamike nawet bardzo duzo lepsza.
Do 100km/h jestem pierwszy potem Audi mnie bierze, robilismy test z tata.
Ja juz nie bede dyskutował na ten temat ale pamietaj jak Cie kiedys wyprzedzi przy 160km/h kobcacy Mk1 to sie nie dziw.

Kazdy ma prawo do własnych przekonan i własnego zdania!
A tak na marginesie texty z WSK i Ciagnikiem były spox. Dzieki.
Pozdrawiam wszystkich



Awatar użytkownika
longer
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: wt lis 23, 2004 18:23
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: longer » pt sty 14, 2005 15:52

u mnie jest max 186 i 186 zapinam i koniec nie chce iść więcej tak jakby go komp juz blokował bo zapas pod pedałem mam :hmm:



Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » pt sty 14, 2005 16:59

dobra dobra spoko kolego a moze mi powiesz jakie modyfikacje i jakie upgready zes zapodal do 1.6D bo cos mi sie zdaje ze zaduzo zes nie wyciagnal z tego silnika ale to twoja teoria wiem swoje i jak bede sie wybieral w co watpie w poblizu twoich terenow to dam ci znac to zobaczymy jak 1.6D zap...ala
TDi tyle leci jak napisales a ma 15km wiecej momentu ma duzo wiecej niz 1.9TD a podobno tyle samo jedzie dziwne co???



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości