swap RP na PF czy duzo rzezby przy instalowaniu??

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4414
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

Post autor: majekMK2 » czw paź 08, 2009 11:45

teraz mam kolejne pytania chodzi o ta druga wiązkę ja mam bez mfa a ta druga wiązka jest z mfa i tutaj takie pytanie zaznaczone strzałkami czy można ta instalacje wyciągnąć i bez problemu zamontować do mnie do nowszej skrzynki czy będą te same wtyczki??
przepraszam ale narazie fotosik sie zwiesił i nie da sie wysłać zdjęć chodzi mi dokładnie o jeden konektorek taki co wsuwa sie na gorze podstawy filtra oleju i o drugi kabelek ale to chyba drugie to masa i zakończone jest wtyczka czarną dwu pozycyjna kabelek koloru czarno zielony w środku w skrzynce a drugi kablek jest koloru czerwono białego??
potem następna wtyczka na końcu długosci najdłuższy wiązki kolory kabli brązowy i czerwono biały do czego on jest???czy może być do czujnika od temperatury był niestety po biciu golf i nic więcej nie widać i znowu w środku łączy się to z wtyczka biała i czarna taka mała ???
następna wiązka to czujnik od płynu czy tez można przełorzyc jest to połączone z przekaźnikiem 42???prosze o pomoc
jak fotosik naprawia to wyśle odrazu fotki
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

[ Dodano: 09 Paź 2009 01:22 ]
i nastepne pytanko czy dobrze sobie sprawdziłem wtyczki wlasnie te dwie kostki ze starego typu do podlaczenia
kabli idzie 5 do podlaczenia wiec
kabel czerwono zielony idzie do pinu 13 wtyczki te duzej
-czarno zółty sa połaczopne razem jeden idzie do białej wtyczki dwu pinowej chyba od napiecia listwy wtrsykowej a drugi ten sam kabelek koloru idzie do pinu 25
-czerwono zółty do pinu 11
-czerwono biały do białej wtyczki do 3 pinowego chyba sonda
prosze o pomoc
Ostatnio zmieniony czw paź 08, 2009 23:39 przez majekMK2, łącznie zmieniany 1 raz.


Były golfik:/
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=111197
Obrazek

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » pt paź 09, 2009 01:46

majekMK2 pisze:teraz mam kolejne pytania chodzi o ta druga wiązkę ja mam bez mfa a ta druga wiązka jest z mfa i tutaj takie pytanie zaznaczone strzałkami czy można ta instalacje wyciągnąć i bez problemu zamontować do mnie do nowszej skrzynki czy będą te same wtyczki??
nie, trzeba rzeźbić
majekMK2 pisze:potem następna wtyczka na końcu długosci najdłuższy wiązki kolory kabli brązowy i czerwono biały do czego on jest???czy może być do czujnika od temperatury był niestety po biciu golf i nic więcej nie widać i znowu w środku łączy się to z wtyczka biała i czarna taka mała ???
tak to termometr zewnętrzny
majekMK2 pisze:następna wiązka to czujnik od płynu czy tez można przełorzyc jest to połączone z przekaźnikiem 42???prosze o pomoc
jak fotosik naprawia to wyśle odrazu fotki
tak samo jak wyżej, rzeźba
o ile podłączenie wiązki z PFa do twojego auta to chwila strachu i 4pak Lecha to przełożenie MFA nie będzie juz takie łatwe (we wtyczkach które masz w samochodzie czyli tych nowego typu nie bedzie pinów od MFA- trzeba dorwać wtyczki z takimi pinami-od razu lepiej całą instalacje). Jak coś nie jasne to pytaj :bigok:



Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4414
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

Post autor: majekMK2 » ndz paź 11, 2009 16:23

teraz mam nastepny problem bo dorwałem wiazke od PF nowsza ale teraz tak 4 kostki białe wpiałem tam gdzie maja byc jedna mase i plus i teraz takie wtyczki zostały i niewiem gdzie wmontowac jedna wtyczka idzie do instalacji wejscia przekaznika chyba to jest przekanik od pompy bo osobno montowany kolo skrzynki i druga wtyczka idzie spowrotem do instalacji komory prosze o pomoc bo niewiem gdzie to wmontowac????
Obrazek Obrazek


Były golfik:/
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=111197
Obrazek

Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

Post autor: marcinas1983 » ndz paź 11, 2009 16:44

majekMK2, ten czerwony z żółtą końcówką podłączasz zna dole skrzynki po prawej stronie jak na nią patrzysz, ale wiadomo od tyłu. Tam są takie osobne wyjścia na grube konektory. Gdzie indziej tego nie podłączysz bo masz specjalny nosek na tej osłonie końcówki i tylko w jedno miejsce pasuje (przynajmniej tak było u siostry w polo 96r jak mi ten przewód wypadł ze skrzynki :) ). A ten z pierwszego foto to nie wiem do czego podłączyć.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4414
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

Post autor: majekMK2 » śr paź 14, 2009 20:44

marcinas1983 pisze:majekMK2, ten czerwony z żółtą końcówką podłączasz zna dole skrzynki po prawej stronie jak na nią patrzysz, ale wiadomo od tyłu. Tam są takie osobne wyjścia na grube konektory. Gdzie indziej tego nie podłączysz bo masz specjalny nosek na tej osłonie końcówki i tylko w jedno miejsce pasuje (przynajmniej tak było u siostry w polo 96r jak mi ten przewód wypadł ze skrzynki :) ). A ten z pierwszego foto to nie wiem do czego podłączyć.
ok juz podpiałem dzieki wielkie
i teraz tak ostatnia wiazke podpiałem pod czarna wtyczke z czarnym kablem jak wyjmowałem wiazke z RP to tam jakoas wtyczka była przypieta i teraz podpiałem tam z PF wtyczke czarna tez ale kabel jest koloru czerwono biały a kabel z wtyczka biała a kablem brozowo białym do masy moze ktos ocenic czy dobrze podpiałem????
Obrazek Obrazek

[ Dodano: 11 Paź 2009 21:37 ]
i takie pytanko drugie jeszcze do tej wiazki tej osobnej co jest wtyczka do przekaznika chyba od pompy to mozna włorzyc przekaznik o nr.1 od RP-ka??

i teraz kolejny problem zostały mi takie kabelki koło rozrusznika niebieski i czarny co to jest???
i niestety dzis była pierwsza proba odpalenia golfa nie powidło sie tylko tyknał i koniec i od tego momentu kontrolka od ladowania jak przekrecisz kluczyk jakos za jasno swieci prosze o pilna pomoc a tutaj fotka na strzałkach widac te kabelki
Obrazek


wszystko pieknie podpiete i chodzi temat mozna zamknac :pub:
Ostatnio zmieniony pt lut 05, 2010 17:36 przez majekMK2, łącznie zmieniany 1 raz.


Były golfik:/
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=111197
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości