podnoszenie mocy w vw 1.3

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » wt lis 25, 2008 10:56

stonebridge69 pisze:
bugalon pisze:Dlaczego kupowaliscie takie małe silniki?
Wyluzuj kolego troche.Ja kupilem z takim motorem bo taki akurat sie trafil.A oplaty i ekonomie mam gleboko w d.pie.Pytac kazdy moze i co chce a tu tylko slyszy sie SWAP na 16V to jak jest wyzej napisane moze kazdy glupek zrobic.
[/quote]

Tak? A robiłeś kiedyś swapa, że tak mówisz? Do dalszej części tej wypowiedzi się nie odnoszę. Wybór zawsze zależy od Ciebie. Było na tym forum już wielu co turbiło silnik ABS na turbinie z diesla, kombinowali z 1,3 itd. Zadam Ci tylko proste pytanie. Jak myslisz dlaczego w dziale projekty nie ma opisanej żadnej przeróbki typu:

1. 1,6+ kompresor
2. 1,3 na 110 koni
3. 1,6 + hayabusa (masz temat powyżej), ja już na takie wątki nie odpowiadam, bo to bezsensowne toczenie piany.

Odpowiem ci na nie nawet. Nie opłacało się bo ogrom prac nad takimi jednostkami w stosunku do efektu był tak marny, że sie płakać chciało.

Ale może Ty jesteś pierwszy i rzeczywiscie cos takiego zrobisz. Wtedy oficjalnie na jakims ogolnopolskim zlocie uscisnę Ci rękę i postawię flaszkę najlepszej wódki. Na razie nie zamierzam się odzywać dopoki nie pokażesz zdjęć z już rozpoczętych prac. EOT dla mnie.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

sansa07
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw lis 13, 2008 21:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sansa07 » pt lis 28, 2008 12:58

AD6 pisze:przechodziłem przez to samo w zeszłym roku więc wiem co mówię
jak robiles to, to moglbys powiedziec co dokladnie robiles. jakos pomoc a nie pisac bez senasu ze sie nie oplaca. jak nie wiesz jaki mam dostep do czesci i po jakich cenach.
souler pisze:stonebridge69, kolego madrzejsi na tym forum siedza i nie takie silniki dlubali
jezeli ktos takie cos robil to niech pomoze. niech napisze co robil w tym silniku. skoro tak znaja te silniki to dlaczego nikt nie pisze rady co moge zrobic w 1.3 tylko zrob swapa. moj brat mial 2.0 16 z niemiec zrobiona na 190km. po wygranym wyscigu zawsze byla mowa "eee ty masz dwa litry to nie ma sie co dziwic" a ja chce miec auto o ktoram kazdy powie ze to nie mozliwe ze ma taka moc z 1.3. Jak ktos znowu chce napisac zebym zrobil swapa to niech dopisze ile mial i robil aut z 1.3 a nie rady ktore ktos kiedys napisal i caly czas powtarzacie ze sie nie oplaca.

[ Dodano: 28 Lis 2008 12:05 ]
fazer86 pisze:myślałeś może o dwóch weberach poziomych DCOE
mozna troche wiecej na ten temat. jaka roznica od turbiny(efekty) gdzie je moge dostac? z jakiego auta podejda?
Ostatnio zmieniony pt lis 28, 2008 13:18 przez sansa07, łącznie zmieniany 2 razy.


130ps z 1.3 nz jest realne

bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » pt lis 28, 2008 13:56

1. Kup najostrzejsze wałki schricka jakie mają w komplecie ze sprężynkami, płytkami i całą reszta niezbędną do przerobienia hydrauliki na mechaniczne popychacze.
2. Zamów w Hartmanie/Supersprincie kolektor wydechowy 4:2:1 o ile w ogole produkują takowy do takiego silnika. Jeśli Cię nie stać, znajdz na necie rysunki i wykonaj kopię w skali 1:1
3. Zrób wydech o większej średnicy na tłumikach na zamówienie (55 lub 60mm)
4. Obrób głowicę i zapodaj do niej większe zawory (można zamówić w stanach lub niemczech nadwymiarowe). Powiększ kanały ssące i wydechowe, wypoleruj je. Na zaworach zastosuj porting 3 kątowy
5. Zamów w wossnerze komplet tłoków doprężających do Twojego silnika. Zrobią na pewno na zamówienie, dopręzysz motor i przy odpowiednim paliwie będzie więcej mocy.
6. Zastosuj indywidualną przepustnicę dla każdego cylindra wraz z indywidualnym doprowadzeniem powietrza. Przepustnice możesz użyć z motorów, kalibracja może co najwyżej stanowić problem, ale oczywiscie sobie z nia poradzisz.
7. Obrób korbowody aby wytrzymały kręcenie do 8K RPM (kulowanie, wyważanie, obróbka ostrych krawędzi i fabrycznych nadlewów)
8. Zamów elektronikę do silnika, najlepiej sterownik standalone typu megasquirt, AEM lub inne ciekawe,
9. Pojedź do tunera aby Ci wszystko wystroił na wtryskiwaczach i regulatorze cisnienia paliwa z silnika 1.8 z wielopunktem (PF/PB/1p/2E itd) Sterownik, który kupiłeś w punkcie 8 pomoże Ci to ogarnąć i wykorzystać potencjał jednostki. Zakręcisz motor do 8K na ostrych wałkach schricka i może będzie tyle mocy co w seryjnym 1.8 16V (silnik PL)

Masz wyczerpującą odpowiedź dla silnika wolnossącego (chyba ze chcesz turbo to taki sam zestaw Ci przygotuję), zatem bierz się do pracy i nie zapomnij zdać relacji fotograficznej wszystkim osobom czytającym dział speed. Na pewno przyda się to kolejnym zapaleńcom modyfikujących swoje wyczynowe malolitrażowe jednostki.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

sansa07
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw lis 13, 2008 21:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sansa07 » pt lis 28, 2008 14:48

Bugalon. dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz. co ty za kare na tym forum siedzisz? jak cie ten temat irytuje to nie wchodz na niego. a jak chcesz cos napisac to pisz chociaz zgodnie z tematem. moje pytanie odnosi sie do tego z czego moge zamontowac czesci. bo mam dostep do niemieckiego szrota gdzie znajde wszytkie czesci w dobrym stanie za flache wodki od znajomego. a jakbym chcial wlozyc w auto 100 tys. i zrobic z niego potwora 300 konnego to bym nie pisal na tym forum. tylko pojechal do ameryki i to zrobil w profesionalnym zakladzie jak w twoich poradach. nie wnerwiaj sie na wszytkich ktorzy mysla inaczej niz ty. podpowiedz cos jak wiesz i z czym miales sam doswiadczenie i widziales na wlasne oczy. a jak nie to nie trudz sie wiecej i nie wchodz na to forum.


130ps z 1.3 nz jest realne

bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » pt lis 28, 2008 15:30

Zapytam jeszcze raz - na co liczysz? Jakich przyrostów oczekujesz? Czy chcesz robić silnik N/A czy doładowany? Odpowiedz na te pytania a ja Ci powiem co jest mozliwe do zrobienia z oryginalnych uzywanych czesci, na ile mocy możesz z nich liczyć (szacunkowo oczywiscie) i jakie będą koszty.

Za kare na forum nie siedze, ale irytują mnie te same powtarzające się w kółko tematy. Niech będzie, że w tym wątku odpowiemy na wszystkie pytania i będę po prostu do niego przekierowywać kolegów, którzy będą mieli taki sam pomysł jak Ty.

Acha, jeśli chcesz zrobić sobie 130koni z NZ i nie planujesz wydatków rzędu kilku tysi (nawet przy zastosowaniu oryginalnych używanych elementów VW) to od razu Ci mówię, że nie da się tego zrobic.
Ostatnio zmieniony pt lis 28, 2008 15:35 przez bugalon, łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Awatar użytkownika
kaczor4011
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2264
Rejestracja: sob maja 27, 2006 15:59
Lokalizacja: Londyn

Post autor: kaczor4011 » pt lis 28, 2008 15:59

sansa07 pisze:bo mam dostep do niemieckiego szrota gdzie znajde wszytkie czesci w dobrym stanie za flache wodki od znajomego
pokaz mi ten szrot gdzie za flache daja takie czesci co bugalon, napisal


golf mk3 1.8 -> 1.4 TDI http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=458986
polo 6n2 1.4 TDI http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2918729#2918729
golf mk2 1.6 TD -> 1.9D US style http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=866160#866160

sansa07
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw lis 13, 2008 21:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sansa07 » pt lis 28, 2008 16:00

Mam silnik wyciagniety z auta. w najblizszym czasie glowica pojdzie planowania i polerowania. walki zostawie bo juz w niemczech byly wymianione na lepsze. tak jak pisali wczesniej elektronike i kolektory od abu. jak sie uda to kompresa g40 albo g60. wtryski,pompe regulator, z 1.8 albo cos podobnego. interesuje mnie kazdy przyrost mocy. chce to wszystko zrobic do wakacji bo wtedy przyplyw gotowki bedzie.

[ Dodano: 28 Lis 2008 15:04 ]
kaczor4011 pisze:pokaz mi ten szrot gdzie za flache daja takie czesci co bugalon, napisal
nie doslownie wszystkie ale jest tam bardzo duzo aut rozbitych ,calych wiec czesci do mojej przerobki moga sie trafic. ale nie mowie ze na 100% wszystko znajde. z reszta w wiekszosci szrotow mozna szukac czesci.
Ostatnio zmieniony pt lis 28, 2008 16:07 przez sansa07, łącznie zmieniany 1 raz.


130ps z 1.3 nz jest realne

bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » pt lis 28, 2008 16:43

sansa07 pisze:Mam silnik wyciagniety z auta. w najblizszym czasie glowica pojdzie planowania i polerowania. walki zostawie bo juz w niemczech byly wymianione na lepsze. tak jak pisali wczesniej elektronike i kolektory od abu. jak sie uda to kompresa g40 albo g60. wtryski,pompe regulator, z 1.8 albo cos podobnego. interesuje mnie kazdy przyrost mocy. chce to wszystko zrobic do wakacji bo wtedy przyplyw gotowki bedzie.
Nadal nie wiem jaki silnik chcesz zbudować - doładowany czy wolnossący? Poza tym stwierdzenie, ze interesuje Cie kazdy przyrost mocy jest hmmm ..... troche do kitu. Inaczej się buduje silnik ktory ma mieć 100 koni a inaczej taki który ma miec 75 (używasz innych części i inne modyfikacje robisz). Najpierw musi być cel a dopiero potem sposoby jego osiągnięcia. Nie chcesz chyba powiedzieć, że tuningujesz bez celu :)


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

Post autor: dogu18 » pt lis 28, 2008 19:52

sansa07 pisze:
[ Dodano: 28 Lis 2008 12:05 ]
fazer86 pisze:myślałeś może o dwóch weberach poziomych DCOE
mozna troche wiecej na ten temat. jaka roznica od turbiny(efekty) gdzie je moge dostac? z jakiego auta podejda?
Te gaźniki to albo szukac na allegro albo na giełdach:)
z turbo bym ich nie porównywał raczej:P
tu masz troche na temat http://www.mowad.tuning.opole.pl/dellorto.html
wiem ze takie rzeczy wkałdają do poluwek 1.3
pozdro
Ostatnio zmieniony pt lis 28, 2008 19:52 przez dogu18, łącznie zmieniany 1 raz.



sansa07
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw lis 13, 2008 21:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sansa07 » pt lis 28, 2008 19:53

Kazda moc tzn. od 110 w gore jak jest to mozliwe. jak jest jakas opcja, to doladowany. a jak nie da rady to wolnossacy. a to co pisales o przepusnicach od motoru to jakas sprawdzona porada? czy lepszy bedzie weber tak jak ktos napisal wczesniej. co ty poradzisz?


130ps z 1.3 nz jest realne

Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

Post autor: dogu18 » pt lis 28, 2008 19:58

zagadaj do cocoloco z vwzone.pl on w polo montował webery wiec pewno Ci powie jakie są efekty



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » pt lis 28, 2008 23:08

brawo bugi :pub:


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

sansa07
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw lis 13, 2008 21:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sansa07 » pt lis 28, 2008 23:24

pisalem do niego, on jeszcze nie skonczyl tej polowki. ja sie zaczelem zastanawiac nad gaznikami ale z motoru jakiegos. moze beda lepsze.


130ps z 1.3 nz jest realne

lipass
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8522
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 12:59
Lokalizacja: WK
Kontakt:

Post autor: lipass » sob lis 29, 2008 00:31

sansa07 pisze:jakbym chcial wlozyc w auto 100 tys. i zrobic z niego potwora 300 konnego to bym nie pisal na tym forum. tylko pojechal do ameryki i to zrobil w profesionalnym zakladzie
:rotfl:

sorry, nie mogłem się powstrzymać ;-)

a tak poważnie to nie lepiej poszukać nawet na tym szrocie w DE jakiejś 16-zaworowej jednostki lub nawet 8v z Gti?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości