BLOS + turbo

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » pt lip 23, 2010 11:25

bugalon pisze:Tak poza kolejnością - spawacz jak można traktować cos hobbystycznie nie mając o tym hobby pojęcia? Przecież hobby polega na nieustannym pogłębianiu zainteresowania zarówno w teorii jak i praktyce. Żaden z nas tutaj nie wie wszystkiego z internetu. Ci co sie orientują to tacy co rozebrali pare motorów, pare wysadzili, pare poskładali. Oni chętnie dzielą sie wiedzą ale tylko wtedy kiedy widzą, że ktoś jest zaangażowany w poznawanie tak jak oni sami.
za to masz krate piwa :bigok: :pub:



spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Post autor: spawacz » pt lip 23, 2010 21:05

CO ja żuczek moge powiedziec, ledwie - 1x1.0 ,2x 1.4 , 2x 1.6 D/TD , 3x1.8 , 1x2.0 , 2x 2.2 T i jeszcze jakis pare innych ulepow, wiec cos tam w swoim zyciu poskladalem i co nieco wiem , dziele sie tym co wiem i co udalo mi sie w domu zrobic co wyczytac na vortex/sr/vtg i innych forach bo nie zabiore tego do grobu a inni tez cos tam chca wiedziec , wiec tez poniekad nie rozumie szydery , fakt na sofcie znam sie slabo ale dlatego ze nigdy nie próbowałem .
Ostatnio zmieniony pt lip 23, 2010 21:06 przez spawacz, łącznie zmieniany 1 raz.


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

Post autor: RasPL » pt lip 23, 2010 21:12

spawacz, to czas znaleźć czasu i spróbować sił, wskaźnik afr i możesz grzebać :hmm:

techniczne to fakt większość to syf, speed też dużo to syf choć da się też wynieść trochę pomysłów, bo co zrobione samemu od początku do końca to cieszy bardziej, gotowe rozwiązania mają cenę i trzeba się z tym liczyć

jak w tej reklamie pewnego banku "to tylko mamy za darmo co zrobimy sami" :goof:


mk2 gti 2.0 16Vsc 4Motion viewtopic.php?f=160&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;
Just like It https://www.facebook.com/VW-Golf-Mk2-GT ... 101982262/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » pt lip 23, 2010 21:20

spawacz, nie wiem czy wiesz ze wiedza z for to syf i nie ma co do grobu zabierac... prawdziwa wiedza to setki jak nie tysiace godzin spedzone na warsztacie hamowni testach i za to zuczek zaplacic musi... :helm:


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Post autor: spawacz » pt lip 23, 2010 21:24

Masz rodzine ? Masz, to pomysl dla kogo żyjesz.
ps. te pomysly z for to trzeba najpierw przestudiowac zeby to wdrozyc, jabym tak robil jak pisza to by by z 20 motorow 1 nie zlozyl.
Ostatnio zmieniony pt lip 23, 2010 21:26 przez spawacz, łącznie zmieniany 1 raz.


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » pt lip 23, 2010 21:31

spawacz, zyje sam dla siebie, a ty??? :bajer:

[ Dodano: Pią Lip 23, 2010 21:32 ]
p.s. te pomysly z for to trzeba omijac szerokim lukiem :hmm:


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Post autor: spawacz » pt lip 23, 2010 21:42

No widzisz a ja nie , mam zone i dziecko ktoro jest wazne dla mnie ponad wszystko i nie mam czasu na tyle zeby siedziec przy gratach na okraglo. Sam rozumiesz oco mi chodzi.


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » pt lip 23, 2010 21:49

wlasnie nie kumam, tez mam zone dziecko, i wiem doskonale ze musze testowac i zdobywac wiedze gdyz jakbym stal w miejscu z wiedza bym sie cofal w rynku... z dnia na dzien wiem coraz wiecej i nie mam zamairu oddawac tego co zdobylem potem i czasem osobom myslacym tak ze ktos napewno mi da... :goof:


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Post autor: spawacz » pt lip 23, 2010 22:06

Ale nikt od Ciebie niz nie rzada i tak na forum nic nie piszesz. Ty sie podniecasz tymi gratami jak nastolatek... , gosc ktory ma rodzine 30 lat i taki sposob myslenia . Dobra zreszta twoj wybor , nie ma co offtopowac tematu koledze.


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » pt lip 23, 2010 22:13

spawacz pisze:Bo jakbyscie normalni to samibyscie popisali/podpowiedzieli co mozna a co nie i za ile
sam sobie przeczysz ....

spawacz pisze:Ale nikt od Ciebie niz nie rzada i tak na forum nic nie piszesz
zadasz zebysmy byli normalni i mowili a za chwile ze nie??? moj sposob myslenia jest prosty, chcesz placz i plac :helm:
Ostatnio zmieniony pt lip 23, 2010 22:15 przez evolution, łącznie zmieniany 1 raz.


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » sob lip 24, 2010 08:07

Spawacz, Evolution jest deczko skrzywiony mentalnie :) Trzeba sie z tym pogodzić czasem. Gdyby jednak nie bylo takich typów którzy w wieku 30 lat ciągle grzebią przy truposzczakach, to jak wygladala by scena tuningowa w PL ? Literatury do tuningu nie ma, więc wszystko co wiesz wynika tylko z tego ile w to sam zainwestowałeś czasu i pieniędzy. Evo, GTO, Borys, Toffic, Taz i kilku innych pewnie ktorych nie ma na speedzie, prawdopodobnie w to zainwestowali z nas najwięcej, dlatego nie dziwie sie, że czasem nie chcą powiedzieć wprost czegoś na co poświęcili wiele godzin i wiele złotówek. Ci ludzie zazwyczaj dają wskazówki od czego trzeba zacząć, wystarczy je wykorzystać.

Według mnie zasady są proste. Jeśli ktoś pyta o konkretną rzecz - zawsze dostanie odpowiedź (o ile nie jest to pytanie o adresy map w sofcie za które trzeba zaplacic). Jeśli ktoś pyta o wszystko nie próbując samemu podejść do tematu, to ciężko mu będzie uzyskać satysfakcjonującą odpowiedź.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

CQ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 631
Rejestracja: pn gru 05, 2005 23:04
Lokalizacja: Wieluń/Wrocław/Katowice

Post autor: CQ » sob lip 24, 2010 08:37

evolution pisze:
spawacz pisze:Bo jakbyscie normalni to samibyscie popisali/podpowiedzieli co mozna a co nie i za ile
sam sobie przeczysz ....

spawacz pisze:Ale nikt od Ciebie niz nie rzada i tak na forum nic nie piszesz
zadasz zebysmy byli normalni i mowili a za chwile ze nie??? moj sposob myslenia jest prosty, chcesz placz i plac :helm:
tak się wtrącę, to nie było żądanie tylko sugestia ;)

spawacz nie miał nic do tematu, ale napisał jak jest i tutaj go popieram.
Co nie zmienia faktu ze bugalon też prawdę gada :)

a co do dziabiego3 to się nie wypowiadam... :kac:



Awatar użytkownika
dziabi3
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 905
Rejestracja: pt maja 16, 2008 15:34
Lokalizacja: xxxxxxxx

BLOS + turbo

Post autor: dziabi3 » wt sie 24, 2010 13:09

CQ

gdybym był niegrzeczny napisałbym < co ty kmiocie chcesz od moich postów >

ale jestem grzeczny i tak nie napisze :satan:


to całe forum jest powalone na głowę a dlaczego bo przychodzą tu ludzie z prośbą o pomoc i tacy ludzie jak ja chcą im pomóc na podstawie swoich doświadczeń i spostrzeżeń ale nagle z niebios spada wszech wiedzący obeznany < niejedno krotnie tylko im się tak wydaje> w temacie forumowicz i bluzga wszystkich < to nie tak a srak niem masz racji ja wiem najlepiej >


to ja się ku##a pytam gdzie palancie <nie kieruje tego do danej osoby tylko uogólniam > byłeś wcześniej tylko teraz ograniczasz się do bluzgania ludzi

a co do mojego posta w tym temacie nie mam żadnych zastrzeżeń poza tym że niektórzy są tak ograniczeni swoją boskością na tym forum że nie czają


co niektórzy na tym forum wiedzą wszystko ale jak bluzgają innych a jak ktoś się pyta to cisza


normalnie jak tygrysy przyczajone w trawie czekają aby kogoś zbluzgać



a co do evolution to się nie wypowiadam bo twoje posty nic nie wnoszą do tematu jak do tego w którym toczyliśmy niedawno batalie

jesteś człowiekiem który zniża drugiego człowieka do swojego poziomu czyli zerowego a potem niszczy >>>>>>> ciekaw czy koledzy i rodzina cię lubią


wiesz nie chce mi się odpisywać tobie bo zniżam się do twojego poziomu


był golf3 ABD 1,4 60km
był golf3 AFT 1,6 101km
było punto gt 1,4 136km
jest ford focus 2.0 131km
jest BMW 330Ci 231Km
ale na pewno będzie kiedyś jeszcze VW bo VW to jak dobry sex którego nigdy za wiele :-0

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

BLOS + turbo

Post autor: evolution » wt sie 24, 2010 15:29

dziabi3, niszcze tylko tych co nic nie wiedza a sie probuja na profesorow zrobic... dawno cie nie bylo... zapomniales juz jaki byl ubaw z twojej osoby???. napisales cos prawie madrego pierwszy raz w zyciu. moze i czesc z nas jest ograniczona wlasna boskoscia, ( ja dla przykladu nie gdyz jak wiadomo bog jest alfa i omega i on jest granica a ja ledwo cos umiem) ale zapomniales dodac o sobie ze wielu takich jak ty ogranicza ich wlasna napisze ladnie "brak myslenia" i oni sa zakala srodowiska


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości