[Mk3] Soft turbo do VR6??!!

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Ralfii_VR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: wt lis 09, 2004 01:15
Lokalizacja: Rzeszow
Kontakt:

Post autor: Ralfii_VR » wt lut 22, 2005 11:13

ml2210 pisze:Koło można przetoczyć i będzie taniej, ale trzeba potem podnieść wolne obroty!!!
Owszem wkreca się szybciej, ale pracuje mniej płynnie.
Czytałem kiedyś w gazetce (bardzo dawno) o żółtym Corku z silnikiem 2.9.
właściciel pisał że pozawirusowaniu auto może nie ztało się mocniejsze i szybsze ale za to dużo żwawsze.
dokladnie u mnie po pierwszym chipie podnisl sie moment w calym zakresie obrotow, co spowodowalo ze autko bylo duze zywsze



Awatar użytkownika
shade_
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: pt sty 28, 2005 16:17
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: shade_ » wt lut 22, 2005 11:32

rafalvr6, ale miales wgrywane cale oprogramowanie od poczatku do konca nowe, czy tylko mapy wtrysku Ci pozmieniali ?

slyszalem,ze wlasnie rozne "cziptuningi" robia. Jedni wgrywaja calkiem nowe softy, a inni tylko "ulepszaja" to co jest.


[b] - Alarmy i sterowniki do kluczyków scyzoryków - [/b]

Awatar użytkownika
Ralfii_VR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: wt lis 09, 2004 01:15
Lokalizacja: Rzeszow
Kontakt:

Post autor: Ralfii_VR » wt lut 22, 2005 11:55

shade_ pisze:rafalvr6, ale miales wgrywane cale oprogramowanie od poczatku do konca nowe, czy tylko mapy wtrysku Ci pozmieniali ?

slyszalem,ze wlasnie rozne "cziptuningi" robia. Jedni wgrywaja calkiem nowe softy, a inni tylko "ulepszaja" to co jest.
szczerze ci powiem ze nie wiem jak jest z tym do konca, bo pozniej jeszcze kilka razy zmienialem oprogramowanie pod dokonane przerobki i obecnie mam unicha z Vtechu z calkiem nowym oprogramowaniem, chociaz jak mi mowil tuner korzysta on z pewnych danych z kompa golfa



Awatar użytkownika
ml2210
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:50
Lokalizacja: Koniec Polski
Kontakt:

Post autor: ml2210 » wt lut 22, 2005 12:24

A jaki koszt tego V-techa?
Instalacja i stojenie...


www.mlautobroker.pl
-----Profesjonalny Broker Samochodowy-----

Awatar użytkownika
shade_
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: pt sty 28, 2005 16:17
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: shade_ » wt lut 22, 2005 13:05

rafalvr6 pisze:
shade_ pisze:rafalvr6, ale miales wgrywane cale oprogramowanie od poczatku do konca nowe, czy tylko mapy wtrysku Ci pozmieniali ?

slyszalem,ze wlasnie rozne "cziptuningi" robia. Jedni wgrywaja calkiem nowe softy, a inni tylko "ulepszaja" to co jest.
szczerze ci powiem ze nie wiem jak jest z tym do konca, bo pozniej jeszcze kilka razy zmienialem oprogramowanie pod dokonane przerobki i obecnie mam unicha z Vtechu z calkiem nowym oprogramowaniem, chociaz jak mi mowil tuner korzysta on z pewnych danych z kompa golfa
Widzisz, pytam sie, bo mam dojscie do firmy, ktora "wysysa" stary program i "zalewa" kompa nowym softem i podobno duzo lepsze sa efekty niz przy zwyklym cziptjuningu, tylko, ze nie wiem jak to sie ma do praktyki bo firma nie jest z polski i nie mam nawet z kim porozmawiac kto cos ma takiego u siebie. W przyszlym tygodniu jade do nich na rozmowe w 4 oczka i mam nadzieje, ze te wzrosty mocy mi jakos "udokumentuja". Maja w swojej ofercie duzo ciekawych rzeczy, a podobno moc w VR6 2.8 podnosza o 20-30ps (!!!!) tylko wlasnie nie wiem ile w tym jest prawdy.


[b] - Alarmy i sterowniki do kluczyków scyzoryków - [/b]

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » wt lut 22, 2005 13:38

Prawda jest taka, że im większa pojemność tym więcej mocy da się podnieść elektroniką. Trudno jest w silniku 1,8 podnieść moc o 10KM, a w silniku 2,8 20 KM da rade łatwiej.



Awatar użytkownika
VR
VW Klub Białystok
VW Klub Białystok
Posty: 356
Rejestracja: czw lis 04, 2004 11:28
Lokalizacja: B-stok
Kontakt:

Post autor: VR » wt lut 22, 2005 13:39

shade_ pisze:
rafalvr6 pisze:
shade_ pisze:rafalvr6, ale miales wgrywane cale oprogramowanie od poczatku do konca nowe, czy tylko mapy wtrysku Ci pozmieniali ?

slyszalem,ze wlasnie rozne "cziptuningi" robia. Jedni wgrywaja calkiem nowe softy, a inni tylko "ulepszaja" to co jest.
szczerze ci powiem ze nie wiem jak jest z tym do konca, bo pozniej jeszcze kilka razy zmienialem oprogramowanie pod dokonane przerobki i obecnie mam unicha z Vtechu z calkiem nowym oprogramowaniem, chociaz jak mi mowil tuner korzysta on z pewnych danych z kompa golfa
Widzisz, pytam sie, bo mam dojscie do firmy, ktora "wysysa" stary program i "zalewa" kompa nowym softem i podobno duzo lepsze sa efekty niz przy zwyklym cziptjuningu, tylko, ze nie wiem jak to sie ma do praktyki bo firma nie jest z polski i nie mam nawet z kim porozmawiac kto cos ma takiego u siebie. W przyszlym tygodniu jade do nich na rozmowe w 4 oczka i mam nadzieje, ze te wzrosty mocy mi jakos "udokumentuja". Maja w swojej ofercie duzo ciekawych rzeczy, a podobno moc w VR6 2.8 podnosza o 20-30ps (!!!!) tylko wlasnie nie wiem ile w tym jest prawdy.
30 kucy po chipie :shock: ?no to panowie muszą się znać na rzeczy, albo troche ubarwiają


[img]http://images38.fotosik.pl/50/69e61b6ae5a4bbde.jpg[/img]

Awatar użytkownika
ml2210
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:50
Lokalizacja: Koniec Polski
Kontakt:

Post autor: ml2210 » wt lut 22, 2005 13:42

Maja w swojej ofercie duzo ciekawych rzeczy, a podobno moc w VR6 2.8 podnosza o 20-30ps (!!!!) tylko wlasnie nie wiem ile w tym jest prawdy

Nie chce mi się w to wierzyć.
To jest raczej nie możliwe , bo silnik wolnossący nie ma aż tak duzej rezerwy,
a chip tuning polega na wykozystaniu rezerw pozostawionych przez producęta w celu przedłuzenia żywotności silnika.
Chyba że te 30 kucy to ci dodadzą w wysokich obrotach,
a w całej reszcie zakresu obrotów moc odpowiednio spadnie.


www.mlautobroker.pl
-----Profesjonalny Broker Samochodowy-----

Awatar użytkownika
Ralfii_VR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: wt lis 09, 2004 01:15
Lokalizacja: Rzeszow
Kontakt:

Post autor: Ralfii_VR » wt lut 22, 2005 13:43

taz pisze:Prawda jest taka, że im większa pojemność tym więcej mocy da się podnieść elektroniką. Trudno jest w silniku 1,8 podnieść moc o 10KM, a w silniku 2,8 20 KM da rade łatwiej.
moze i da rade, ale osobiscie w to nie wierze, :chytry:



Awatar użytkownika
ml2210
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:50
Lokalizacja: Koniec Polski
Kontakt:

Post autor: ml2210 » wt lut 22, 2005 13:53

Rozmawiałem osobiście z gosciem co w tym ostro siedzi
i powiedział mi wyraźnie rezerwa mocy w silnikach wolnossących grupy VAG to 8-10%.
8% x 174km = 14km
8% x 190km = 15km


www.mlautobroker.pl
-----Profesjonalny Broker Samochodowy-----

Awatar użytkownika
Ralfii_VR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: wt lis 09, 2004 01:15
Lokalizacja: Rzeszow
Kontakt:

Post autor: Ralfii_VR » wt lut 22, 2005 13:57

ml2210 pisze:Rozmawiałem osobiście z gosciem co w tym ostro siedzi
i powiedział mi wyraźnie rezerwa mocy w silnikach wolnossących grupy VAG to 8-10%.
8% x 174km = 14km
8% x 190km = 15km
pod warunkiem ze masz 174 kuce, duzo vra ktore znam ledwo osiagalo 170KM



Awatar użytkownika
ml2210
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:50
Lokalizacja: Koniec Polski
Kontakt:

Post autor: ml2210 » wt lut 22, 2005 14:11

170 moim zdaniem, dla starego i nie ruszanego silnika to i tak świetny wynik...
Ale to temat rzeka i dla niego polecam otwarcie nowego forum.
Utrata mocy wraz z wiekiem, przebiegiem i innymi podobnymi czynnikami wydaje mi się niezwykle ciekawa.
Chętnie bym się w tą sprawę zagłebił i podyskutował.


www.mlautobroker.pl
-----Profesjonalny Broker Samochodowy-----

Awatar użytkownika
Ralfii_VR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: wt lis 09, 2004 01:15
Lokalizacja: Rzeszow
Kontakt:

Post autor: Ralfii_VR » wt lut 22, 2005 14:19

ml2210 pisze:170 moim zdaniem, dla starego i nie ruszanego silnika to i tak świetny wynik...
Ale to temat rzeka i dla niego polecam otwarcie nowego forum.
Utrata mocy wraz z wiekiem, przebiegiem i innymi podobnymi czynnikami wydaje mi się niezwykle ciekawa.
Chętnie bym się w tą sprawę zagłebił i podyskutował.
ja powiek tak, ja mialem 169KM, auto mialo 95tys jak je kupilem :chytry: , kolega kupil z 170tys przeebiegu, na hamowni wyszlo mu 158KM :crazy: ,

ale dokldanie to temat rzeka, i nie ma co dyskutowac dlugo bo bedzie sie ciagnal i ciagnal, ten juz jest dlugi :grin:



Awatar użytkownika
shade_
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: pt sty 28, 2005 16:17
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: shade_ » wt lut 22, 2005 14:23

tez mi sie wydaje wlasnie, ze nawet 20ps to jest duzo w VR. Dlatego zostawiam to narazie, az do momentu odwiedzenia tej firmy i kiedy udowodnia mi takie przyrosty mocy.


[b] - Alarmy i sterowniki do kluczyków scyzoryków - [/b]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości