Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/2E.

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/2E.

Post autor: toffic » ndz kwie 10, 2011 14:40

Do mono 1.8 wystarczy ci klapka ok 4X mm, wąskim gardłem robi się inna część dolotu. No chyba, że ładujesz jakiś na prawdę ostry wałek i nic więcej średnicą przepustnicy cie nie trzyma



spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/2E.

Post autor: spawacz » ndz kwie 10, 2011 14:45

no ale co mu da rozwiercenie kolektora przy klapce 44mm? Tyle co nic. I tak bedzie slabo nawet na walku PF


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/2E.

Post autor: sas_gti » ndz kwie 10, 2011 15:20

Mały update nt. kolektora z 2.2t i od razu zaznaczam, że wrzucam to jako informację w wy zróbcie z nią co checie, nie mam zamiaru się z nikim na ten temat kłocić ani nikomu już nic nie będę udowadniał. Uprzedzam, że to nie jest fotomontaż, bo niektórzy może nie uwierzą w to co zobaczą.
Niestety to co na pierwszy rzut oka wydawało się sensownym rozwiązaniem okazało się takim nie być. Wywiercenie nowych otworów w głowicy również jest niemożliwe, bo otwory te wypadałyby za blisko kolektora wydechowego tak, że nie ma tam już miejsca na ściankę od ssącego. Zatem pomysł z przesunięciem mocowania w dół odpada.
Zostaje przerobienie flanszy kolektora czyli tu będzie trzeba lekko podebrać tu lekko naspawać (a jednak) tak żeby przesunąć kanał w dół nie zmieniając specjalnie położenie kolektora bo i tak jest już na styk.

Tutaj widać o ile rozjechane są mniej więcej kanały ssace (uszczelka od pfa leży na ssacym od 2.2t)
Obrazek

A tutaj widać, że nie ma miejsca na głowicy na nawiercenie nowego otworu pod kolektor ani też tym bardziej na przesunięcie kolektora w dół.(uszczelka leży krzywo ale to nie ma znaczenie, widać dobrze jak mało jest miejsca między otworem a wydechowym)
Obrazek

Pozostaje przykręcenie kolektora tak jak jest, bo leży ładnie i potem rzeźbienie kanałów, żeby na siebie natrafiły. Część można załatwić portigiem głowicy ale dużo jeszcze będzie brakowało. Jak już pisałem kilka stron wcześniej ścianka kolektora jest za cienka, żeby z niej zebrać odpowiednio dużo materiału bo zostało by chyba z 1-2mm grubości, zatem trzeba naspawać materiału na flanszę kolektora, żeby ściankę pogrubić. Zdziwieni? :bajer:

Żeby porada była jeszcze pełniejsza warto dopisać, że po montażu kolektora z 2.2t jest koniecznie zastowowanie jakiejś customowej listwy wtryskowej, bo seryjna z regulatorem na końcu się nie mieści.



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/2E.

Post autor: evolution » ndz kwie 10, 2011 16:13

sas_gti, jak masz takie problemy z pasowaniem gratow, nie zajmuj sie tuningiem.. moze zaloz rabatke i zajmij sie pielegnacja roslin
p.s. moze skonczylbys koloryzowanie faktow i tak polozyl uszczelke z pf na kolektorze z audi by bylo widac na niej dolna czesc kanalu?? co??? okaze sie wtedy iz placzesz dla zasady a problemy sa nieistotne


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
remekmk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1796
Rejestracja: śr mar 21, 2007 18:34
Lokalizacja: VWyszkóVW

Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/2E.

Post autor: remekmk2 » ndz kwie 10, 2011 17:06

jeśli dalej masz problemy z pasowaniem kolektora i głowy to zmiast kombinować i udowadniać swoje rację oddaj ją spawaczowi niech to zrobi wykorzystując swoje doświadczenie i zaje... wyobraźnię której nieraz brakuje ludziom przy pasowaniu elementów.

spawacz możesz podrzucić jakieś nr przepływki bosha od bmw 3.0 lub 3.5??? bo szukam i szukam i ciężko z tym tematem a nie chcę żeby mnie ktoś oszukał:) dodatkowo powiedz ile sobie życzysz za porting głowicy (poprawienie fabryki vw)i dopasowanie kanałów w kolektorze ssącym do przepustnicy od 2.2


zdecydowanie kupię:
-panele drzwiowe do mk2 3d pod głośniki 16cm
-kanapę dzieloną do 3d skóra(ew do 5d z podłokietnikiem)

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/2E.

Post autor: evolution » ndz kwie 10, 2011 17:12

nie spawacz ale masz 0280203027


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/2E.

Post autor: sas_gti » ndz kwie 10, 2011 17:16

evolution pisze:moze skonczylbys koloryzowanie faktow i tak polozyl uszczelke z pf na kolektorze z audi by bylo widac na niej dolna czesc kanalu?? co???

uszczelka lezy tak zeby było widać jak leży kolektor względem głowicy po przykręceniu, wiec na chuuy mam ją przesuwać w dół skoro przesunięcie jest potrzebne do góry? Usczelka obrazuje to jak licują się kanały po skręceniu kolektor z głową. Widzę, że nie wyłapałeś sensu dla którego tam została położona. Nawet po wrzuceniu zdjęć nie umiesz sobie tego wyobrazić. Trudno, jak już pisałem, nie jesteś adrestem tego wpisu, wiec nie specjalnie się przejmuję, że idziesz w zaparte. nara
Ostatnio zmieniony ndz kwie 10, 2011 17:23 przez sas_gti, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
remekmk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1796
Rejestracja: śr mar 21, 2007 18:34
Lokalizacja: VWyszkóVW

Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/2E.

Post autor: remekmk2 » ndz kwie 10, 2011 17:19

dzięki evolution to od 3.0 czy 3.5???


zdecydowanie kupię:
-panele drzwiowe do mk2 3d pod głośniki 16cm
-kanapę dzieloną do 3d skóra(ew do 5d z podłokietnikiem)

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Re: Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/

Post autor: evolution » ndz kwie 10, 2011 17:23

sas_gti pisze:
evolution pisze:moze skonczylbys koloryzowanie faktow i tak polozyl uszczelke z pf na kolektorze z audi by bylo widac na niej dolna czesc kanalu?? co???

uszczelka lezy tak zeby było widać jak leży kolektor względem głowicy po przykręceniu, wiec na chuuy mam ją przesuwać w dół skoro przesunięcie jest potrzebne do góry? Nawet po wrzuceniu zdjęć nie umiesz sobie tego wyobrazić. Trudno, jak już pisałem, nie jesteś adrestem tego wpisu, wiec nie specjalnie się przejmuję, że idziesz w zaparte. nara
zebys skonczyl koloryzowanie faktow. zrob fote tak by kolektor nieco wystawal z otworow uszczelek, pozniej sie przygladaj tak dlugo az nie zakumasz( byl kiedys taki kawal z plenta "spiewaj tak dlugo az sie nauczysz")
ja potrafie sobie to wyobrazic poniewaz takie mody odchodzily lata temu i nikt nie plakal ze sie nie da... czego teraz ucza w szkolach to ja nie wiem... :panna:
remek z 3.0 i 3,5 sa te same


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/2E.

Post autor: sas_gti » ndz kwie 10, 2011 17:33

kur fa mac, nikt nie placze ze sie nie da bo sam napisalem kilka godzin temu dokladnie co trzeba zrobic zeby to ladnie pasowalo i jest to jedyna metoda jesli nie chcemy miec scianki kolektora oszlifowanej do grubosci 1 milimetra. Nic nie koloruzuje, jest zjeba bo albo kanały się nie licują o dobre 8 mm albo kolektor trafia wydechowy jak ustawimy tak, żeby sie licyowały.
Zeby rozwiązać problem trzeba przemodelować flansze tak, żeby obnizyć kanał o jakieś 8 mm nie obniżając punktów mocowania kolektora. Czy to jest tak do ku r fy neędzy tak trudno zrozumieć? Chyba nie no ale jedyne na co cię stać to argument brzmiący "takie mody to lata temu odchodziły".
ja widzę tylko jedno rozwiązanie :) przyjedźcie do mnie to zobaczycie na własne oczy a nawet dam dotknąć, bo ja nie mam zmaiaru rozsyłać gratów po całej Polsce tylko po to, żeby kogoś wyprowadzić z błędu. Kogoś kto się przecież nigdy nie myli. koniec tej jałowej dyskucji. Wiedz sobie swoje evo. Jesteś wspaniały i w ogóle.



Awatar użytkownika
remekmk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1796
Rejestracja: śr mar 21, 2007 18:34
Lokalizacja: VWyszkóVW

Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/2E.

Post autor: remekmk2 » ndz kwie 10, 2011 17:33

już znalazłem:) dzięki

co do tego kolektora to na moje oko pasowanie bez portingu to chwila chwały:) już powiedziałem jak nie umiesz sobie tego wyobrazić to oddaj ją komuś:)

evo powiedz jeszcze na przepływce tej co podałeś wałku od 2e , kompie od 2e większemu reg ciśnienia paliwa i przepustnicy od 2.2 jakie powinienem zastosować wtryski w silniku 1P(72kw?)???
kogo możesz polecić do wystrojeniea tego ecu(jaki koszt?)


zdecydowanie kupię:
-panele drzwiowe do mk2 3d pod głośniki 16cm
-kanapę dzieloną do 3d skóra(ew do 5d z podłokietnikiem)

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/

Post autor: sas_gti » ndz kwie 10, 2011 17:34

remekmk2 pisze:
co do tego kolektora to na moje oko pasowanie bez portingu to chwila chwały:) już powiedziałem jak nie umiesz sobie tego wyobrazić to oddaj ją komuś:)
bredzisz,nie ma to jak zrobić porting na 8mm przy gruości ścianki 10 mm. Zapraszam do mnie to zobaczysz na własne oczy. Jest was trzech to zróbcie jakis wyjazd zoorganizowany to wyjdzie was taniej. Nauka niestety kosztuje, ale we trzech obniżycie koszty.



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/2E.

Post autor: evolution » ndz kwie 10, 2011 17:37

sas_gti, qrwa zrobie ci to bez flanszy i zostawiajac kolektor nietkniety praktycznie, wyobrazni ci brakuje to wyslij to( kolektor i glowice) do mnie za drobna oplata bedziesz mial popasowane.. pozniej tylko bedziesz wszystkim musial powiedziec ze jestes technicznym analfabeta uzywajac dosadnych slow.
nie musze jezdzic zeby to zobaczec ty z kolei musisz zaczac uzywac wyobrazni bo masz cholernie z tym ciezko
remekmk2, seryjne
p.s. zrob wkoncu to zdjecie jak prosilem by nieco dol kolektora wystawal z uszczelki, bo jesli ja to zrobie i wyjasnie to bede mniej mily w wywodach na temat koloryzowania faktow


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
remekmk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1796
Rejestracja: śr mar 21, 2007 18:34
Lokalizacja: VWyszkóVW

Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/2E.

Post autor: remekmk2 » ndz kwie 10, 2011 17:45

sas_gti do ciebie mogę dolecieć autobusem za 9zł:)
chodzi o to żeby nie jechać niepotrzebnie tylko brać na warsztat i zrobić. masz tam u siebie jakieś narzędzia??? bo przecież nie będę tego pasował dremelem:)
mówiłeś że studiujesz i do twojego nastawienia pasuje skrót wydziału na którym się uczysz
Słucham
I
Mało
Rozumiem


zdecydowanie kupię:
-panele drzwiowe do mk2 3d pod głośniki 16cm
-kanapę dzieloną do 3d skóra(ew do 5d z podłokietnikiem)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości