Turbina dolotowa. Warto?

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » sob wrz 02, 2006 19:47

aw69 Jak ktoś kupi i wyda kase na marne to i tak napisze "chyba jest ciut mocniejszy" lub coś w tym stylu. Zwyczajnie głupio sie przyznać że jest się naiwniakiem a i sama sugestia dodaje wiele mocy :) Placebo niekiedy leczyło lepiej niż środki farmaceutyczne :bajer: Ale najlepszym testem (nie)skuteczności takich bubli jest fizyka.


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
juby
Forum Master
Forum Master
Posty: 1231
Rejestracja: wt lut 14, 2006 20:43
Lokalizacja: WWL
Kontakt:

Post autor: juby » ndz wrz 03, 2006 10:13

Michu-HST pisze:turbinka kowalskiego ostatnie starcie
Dokładnie ta sama zasada działania. Tylko tam lepsze wykonanie i podobno działała.


Frakcja Proud Member

Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » ndz wrz 03, 2006 13:57

Bzdura. Jaka zasada działania ? To nie ma NIC wspólnego z turbinką kowalskiego. Turbinka to była podstawka pod gaźnik mająca na celu lepsze wymieszanie mieszanki paliwowo-powietrznej.

Polecam lekture
http://www.126fan.pl/www/turbinka.htm


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
juby
Forum Master
Forum Master
Posty: 1231
Rejestracja: wt lut 14, 2006 20:43
Lokalizacja: WWL
Kontakt:

Post autor: juby » ndz wrz 03, 2006 14:09

Pinhead, napisane jest że ma za zadanie wprowadzenie powietrza w rotacje, tym samym lepsze wymieszanie paliwa i ładunku powietrza
Pinhead pisze:Polecam lekture
wiem jak to wygląda i jak działa.


Frakcja Proud Member

Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » ndz wrz 03, 2006 14:20

Widzisz gdzie się montuje ten wiatraczek a gdzie turbinke kowalskiego ? Turbinka kowalskiego nie miała za zadania wprowadzać żadnej rotacji ani innych marketingowych bełkotów, to był zwykły mieszacz mieszanki. Ten wiatraczek równie dobrze można by zamontować przed maską, efekt będzie taki sam. Wiatraczek który jest napędzany pędem powietrza i tak nie powoduje znaczącej rotacji powietrza - to powietrze powoduje rotacje wiatraczka. A sama idea aby mieszać powietrze przy filtrze powietrza jest całkowicie bezsensowna. Ma fajnie wyglądać i szybko się kręcić, jak widać to działa skoro nawet w tym wątku ludzie wiatraczek nazywają turbiną i liczą że spowoduje kompresje powietrza mimo że jest napędzany przez pęd powietrza :panna:


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
juby
Forum Master
Forum Master
Posty: 1231
Rejestracja: wt lut 14, 2006 20:43
Lokalizacja: WWL
Kontakt:

Post autor: juby » ndz wrz 03, 2006 14:25

Pinhead pisze:Ma fajnie wyglądać i szybko się kręcić, jak widać to działa skoro nawet w tym wątku ludzie wiatraczek nazywają turbiną i liczą że spowoduje kompresje powietrza mimo że jest napędzany przez pęd powietrza
Tutaj zgodze się w 100%
Pinhead pisze:Turbinka kowalskiego nie miała za zadania wprowadzać żadnej rotacji ani innych marketingowych bełkotów, to był zwykły mieszacz mieszanki. Ten wiatraczek równie dobrze można by zamontować przed maską, efekt będzie taki sam.
Tutaj też :pub:


Frakcja Proud Member

Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » ndz wrz 03, 2006 14:56

widzieliscie oponie :?: :|


Obrazek

Awatar użytkownika
Michu-HST
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 20:56
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Post autor: Michu-HST » ndz wrz 03, 2006 15:01

Panowie eksperci w dziedzinie ukladow dolotowych z ta turbinka kowalskiego to byl zart z mojej strony nie mozna brac zycia tak serio. Co do opini bo chyba o to kolega pyta to autor strony mogl je zamiescic dla lepszej sprzedazy tego wynalazku.


[b]AST-garage.com elektromechanika pojazdowa, car-audio, zabezpieczenia... [/b]

Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » ndz wrz 03, 2006 15:01

A kto by się liczył z opinią ludzi którzy to kupili ? :) Skoro wydali na coś takiego swoje pieniądze to znaczy że są naiwniakami i laikami w motoryzacji. Wystarczy zobaczyć na opinie magnetyzerów tam też jest cała masa super zadowolonych. Jak by sprzedawać cegły lecznicze to też nie brakowało by pozytywnych opinii. Po prostu placebo działa a ego nie pozwoli przyznać się do sfrajerowania.
Ostatnio zmieniony ndz wrz 03, 2006 15:04 przez Pinhead, łącznie zmieniany 1 raz.


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
juby
Forum Master
Forum Master
Posty: 1231
Rejestracja: wt lut 14, 2006 20:43
Lokalizacja: WWL
Kontakt:

Post autor: juby » ndz wrz 03, 2006 15:03

Quatro7 pisze:widzieliscie oponie :?: :|
Tak. Miodzio poprostu :rotfl:


Frakcja Proud Member

Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » ndz wrz 03, 2006 15:05

no w sumie racja :P


Obrazek

Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » ndz wrz 03, 2006 15:10

Dodałem opinie negatywną (1 gwiazdka) z krótkim opisem nie działania. Stawiam że się nie pojawi a jak się pojawi to zostanie szybko skasowana :)


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: tirsone » ndz wrz 03, 2006 17:47

...Hehehe...;] Panowie
po pierwsze panie Pinhead użyłem słowa turbina bo tak to się handlowo nazywa więc prosze nie myśleć że to jakis mój wymysł...

po drugie ja tych komentarzy na stronie tego sklepu w ogóle nie czytałem... jakby ktos myślał że się napalilem po przeczytaniu komentarzy tego urządzenia...

po trzecie panie pinhead cyt."A sama idea aby mieszać powietrze przy filtrze powietrza jest całkowicie bezsensowna"... tego nie wkłada się przy filtrze ale przy przepustnicy... :bajer:

Ok... ja juz nic nie mówię... ja i tak bym tego nie kupił bo nie mam kasy na takie gadżety... ale jak czegos nie przetestowałem to się nie wypowiadam o tym ze 100% pewnością.... forget... :bigok:


Mój golf

Miłość ożyła....

Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » ndz wrz 03, 2006 17:55

Cytat:
Turbinę umieszcza się w miejscu łączenia power-rury z silnikiem poprzez wpasowanie turbiny w rurę za pomocą dołączonego pierścienia klinowego.

Czyli miesza powietrze bez paliwa zakłucając przy tym zjawisko falowe i dając fajne opory ssania. Rewelacja :bajer: Równie dobrze można ją założyć za filtr powietrza, nawet jeden taki co opinie napisał założył ją za stożek i od razu silnik dostał powera :rotfl:


=-Pinhead-=

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości