Pytanie o swap głowicy z RF(mk2) na EG(mk1) do motoru RF Mk2

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
gtx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: wt sie 24, 2004 00:47
Lokalizacja: 3 miasto

Post autor: gtx » sob mar 18, 2006 19:55

fibolek pisze:Dzięki gtx,bo ja zbyt wielkiego pojęcia nie mam.
A z tymi wtryskami od niego do RF?Da się i czy warto?
Czy może pokusić się o coś innego?
Bys musial zalozyc kolektory ssace od EG bo inaczej nie zamontujesz przepustnicy i zrobic w nich albo w glowicy miejsce na wtryski.Szczeze mowiac poszukaj innego silnika.

[ Dodano: Sob Mar 18, 2006 6:56 pm ]
KamilW pisze:to dziwne bo widzialem zdjecia i jak zywo wygladal jak RF... wygladalo to na blok 19E... zreszta podesle pare fotek... chyba ze to nie byl EG...zreszta nie kloce sie bo nie wiem... a co do k-jeta to podejdzie kazdy tylko trzeba miec kolektor do 8V a co do frezowania to zwykly pilnik powinien tez zalatwic sprawe...
Bloki wizualnie wygladaja tak samo.



fibolek

Post autor: fibolek » sob mar 18, 2006 20:01

Dziękuję panowie za wsparcie.Czyli sumując raczej za dużo roboty i kombinacji.No i koszty,koszty i jeszcze raz koszty.No i czy to wszystko by wytrzymało w końcu EG ma inne wartości sprężania sprawdzałem.
Jak bedę coś kombinował to se Mono wtrysk mechaniczny od RP zapodam.Ale wkurza mnie ta lambda.

[ Dodano: Sob Mar 18, 2006 19:02 ]
jakby co to sugestie mile widziane.Dzięki



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » sob mar 18, 2006 20:04

Lepiej zapodać RP. Ma on 1,8 pojemności, 90KM, ale jedzie spoko. Aha i ma wtrysk jednopunktowy.



Awatar użytkownika
gtx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: wt sie 24, 2004 00:47
Lokalizacja: 3 miasto

Post autor: gtx » sob mar 18, 2006 20:06

fibolek pisze:Dziękuję panowie za wsparcie.Czyli sumując raczej za dużo roboty i kombinacji.No i koszty,koszty i jeszcze raz koszty.No i czy to wszystko by wytrzymało w końcu EG ma inne wartości sprężania sprawdzałem.
Jak bedę coś kombinował to se Mono wtrysk mechaniczny od RP zapodam.Ale wkurza mnie ta lambda.

[ Dodano: Sob Mar 18, 2006 19:02 ]
jakby co to sugestie mile widziane.Dzięki
Szkoda kasy wydawac na monowtrsyk,rewelacyjnych przyrostow mocy nie bedziesz mial.Odloz sobie kase na inny silnik jakas PF-ke lub PB.



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » sob mar 18, 2006 20:07

silnik GTI masz tu link do pewnej aukcji ktora cie zainteresuje... kolo ma wszystko lacznie z pompa paliwa, wtryskiem itd itp...



fibolek

Post autor: fibolek » sob mar 18, 2006 21:17

dziękuję wam za zainteresowanie.



melesjo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw lut 09, 2006 01:59
Lokalizacja: busko
Kontakt:

Post autor: melesjo » śr mar 22, 2006 18:16

ja już kąbinowałem z głowicami przy mk-2 do 1.6PN założyłen głowice od 1.8RP splanowałem ją do max ok.5 mm wkręcał się od 2tyś!!
A teraz jestem na kupnie silnika do mojego mk
Wyszedł mi dorbowód bokiem
co najlebsze to że na A-4



Awatar użytkownika
gtx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: wt sie 24, 2004 00:47
Lokalizacja: 3 miasto

Post autor: gtx » śr mar 22, 2006 18:47

melesjo pisze:ja już kąbinowałem z głowicami przy mk-2 do 1.6PN założyłen głowice od 1.8RP splanowałem ją do max ok.5 mm wkręcał się od 2tyś!!
A teraz jestem na kupnie silnika do mojego mk
Wyszedł mi dorbowód bokiem
co najlebsze to że na A-4
RP ma calkiem inna glowice niz EG



fibolek

Post autor: fibolek » pn mar 27, 2006 11:55

melesjo a czy dużo ci to dało chodzi o moc.BVo wiem ze się lepiej wkręcał.I czy zastosowałeś wtrysk od RP czy zostałeś przy Pierburgu 2E2.



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » pn mar 27, 2006 13:19

Witam... glowica od RP ma ciut wieksze kanaly... ale oszalamiajacego wzrostu mocy nie ma sie co spodziewac... a z 2e2 radze nie rezygnowac :) podobno jest gdzies w nim blokada ktora prubuje rozgrysc...



fibolek

Post autor: fibolek » pn mar 27, 2006 22:58

KamiluW też to słyszałem.Bo z tego co fachowcy od gaźników mi mówili jest ona bardzo dobrze ustawialny i można w nim naprawdę dużo rzeczy ustawić.Bo słyszałem ze można zrobić tak zeby on do jakiś tam obrotów trzymał normę spalin a jak się da po zaworach to już nie i wtedy właśnie ciąg ma taki że porażka.
A wiecie co zauwazyłem ostatnio ze Diesele 1.6 mają takie same tłoki chodzi o skok oraz średnicę co mój RF.Czy mozna zastosować takie tłoki?Czy są one bardziej wytrzymalsze(bo z tego co wiem diesel ma większe ciśnienia).



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » pn mar 27, 2006 23:03

zastosowac mozna ale mija sie to z celem... i na pewno sa bardziej wytrzymale... ale ich zastosowanie poza satysfakcja nic nie da...



fibolek

Post autor: fibolek » pn mar 27, 2006 23:11

KamiluW rozumiem pewnie gdyby turbawke zaadoptować to coś by takie tłoki dały(tzn bez problemu by wytrzymały) lub też Nitro(ale to ekstrema) i pewnie głowica by umarła,lub blok.
Jednakze doczytałem się że masz ciekawe pomysły na Pierbusia byłbym rad gdybyś coś bliższego przytoczył.



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » wt mar 28, 2006 09:49

No jest pomysl bo ten gaznik ma duze mozliwosci... ale jak bedzie z wykonaniem to sie jeszcze okaze.... :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości