Sportowy filtr w dieslu??

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
maguniasty
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 20:26
Lokalizacja: Kazimierz Biskupi
Kontakt:

Post autor: maguniasty » pn sty 30, 2006 19:39

a ile to kosztuje?? stozek widzialem ze za niewielki pieniadze jest.



Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » pn sty 30, 2006 21:15

Chodzi o to, że lepszy dobry wkłąd filtra do diesla niż jakiś stożek....


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

Awatar użytkownika
TaOa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: wt sie 09, 2005 23:41
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: TaOa » pn sty 30, 2006 21:39

Ja jezdze na stozku od listopada, jest o wiele głośniejszy i troche lepiej wkreca sie na obroty... ale to normalne bo mialem zapchany oryginalny filtr :P (byl caly czarny...)



Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » pn sty 30, 2006 21:55

No właśnie...:):):)


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

Awatar użytkownika
Apsik
Powered by G60
Powered by G60
Posty: 1279
Rejestracja: wt paź 05, 2004 15:30
Lokalizacja: just behind you
Kontakt:

mój patent

Post autor: Apsik » wt sty 31, 2006 17:58

... i jak zawsze jest Apsik Edition

Puszka w której siedzi wkład K&N :> to pozostałość po 1.8RP, w oryginalnej puszce jest tylko uszczelka, filtru niema (rura łącząca puszki to tez pozostałość z RP'ka)
Obrazek


It doesn't mater what U have - YOU can always tune it!

Awatar użytkownika
Rapix
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2447
Rejestracja: pt paź 15, 2004 17:47
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: Rapix » wt sty 31, 2006 19:05

Ja ostatnio wymieniłem filtr u siebie osiagi jak osiagi poprawiła sie troszke elastycznosc no i znacznie mniej kopci... wczesniej walił dymem nawet przy spokojnej jezdzie teraz dopiero jak sie butuje ostro... Miałem stary nie wiadomo kiedy wymieniany kupiłem nowy i tyle... miałem tez stozek przez pewien czas pracował troszke głosniej podobał mi sie swist turbo ale nic po za tym... wiem ze w zwykłych dieslach stozek brzmi dosc fajnie... wiec niby warto ;) a jak sie zrobi dobry dloto zimnego powietrza to sa nawet plusy w osiagach ;)



Awatar użytkownika
maguniasty
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 20:26
Lokalizacja: Kazimierz Biskupi
Kontakt:

Post autor: maguniasty » wt sty 31, 2006 23:25

Ja mam turbo diesla i juz sam nie wiem!! Piszecie ze fajny swist turbo sprezarki to o co chodzi z ta wydajnoscia znaczy co z zniszczeniem silnika?? mam fabryczny filterek:( i nie jest zbyt ladny!! ale wymienie i ciagle nie wiem na jaki? piszcie ile przejechaliscie i jakie sa emocje:) i spostrzerzenia!! pozdroo



Awatar użytkownika
lawrai
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: wt lis 29, 2005 10:24
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: lawrai » sob lut 11, 2006 14:27

no ja własnie tez chcem kupic filtr . myślalem nad filtrem bezpośrednim z własną puszką jakim jest filtr BCM CDA - carbon dynamic airbox Niby na nim moc wzrasta o 7 koni . mam Golfa 3 1.9 tdi i ani to nie jest filtr stożkowy ani wkładka , po prostu coś o czym tutaj nikt jeszcze nie napisał , czy taki filtr tez bedzie szkodzil w Tdi ?? Pozdrawiam i czekam na wasze sugestie . Chcialbym juz jakiś sprzęt sobie zakupić a i jeszcze jedno co do tlumika , to interesuje mnie taki jaki jest obecnie na allegro wkleje podany link (to nie moja aukcja)

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=86187203

jeśli mozecie to powiedzcie mi czy od niego tez wrośnie moc w moim tdi ?? bo mam ochote kupic sobie filtr taki jak napisalem wyzej i ten tłumik ale nie chcem wydać tyle kasy na darmo , bo mysle ze w 1200 zł to sie zamknie , co do tłumika interesuje mnie to czy wzrośnie brzmienie u mnie w tdi i czy moc od niego tez podskoczy ? . Pozdrawiam i czekam na wasze wypowiedzi i oceny


budujemy syncro :

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2741405&sid=7934459afb85f7d17f39e6aedb9f6af7#2741405

Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » sob lut 11, 2006 14:39

1200zł to sie zastanów nad chiptuningiem - tam masz przyrosty mocy a te 7ps z filtra to podziel przez 10 :P


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
lawrai
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: wt lis 29, 2005 10:24
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: lawrai » sob lut 11, 2006 14:50

tak założył bym chipa ale ja przemontowalem tdi na sterowanie mechaniczne zeby byly mniejsze koszta :) wiec mam pompe paliwa sterowana mechanicznie (linka od gazu) i nie posiadam juz komputeru . Myśle ze lepiej ... bo przy kazdej wizycie u mechanika nie musze bulic kupe siana za podlaczenie do kompa . Dlatego czekam na wasze opinie odnośnie tego co napisalem wyzej o filtrze i tym tlumiku . Czekam aż coś napiszecie i doradzicie . Wkładki sportowej nie bede wkłada bo ona i tak nic nie daje wiec to szkoda kasy tylko i lepiej kupic orginalną vw . Piszcie coś odnosnie tego filtra i tlumika co opisalem wyzej . Pozdro



Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » sob lut 11, 2006 17:50

lawrai, tak serio jak chcesz zwiekszac moc to daruj sobie te smieszne tlumiki i inne kombinacje, zaloz sobie czysty filtr powietrza :p kup wskaznik doladowania, dowiedz sie wreszcie jakie masz sterowanie turbina w tym silniku, bo cisnienie sie da jakos napewno regulowac... i jak masz pompe mechaniczna to tam sa mozliwosci zwiekszenia mocy i to calkiem spore... z powietrza nie bedziesz mial osiagow. Jak masz juz mechaniczna pompe to mozesz we wlasnym zakresie to regulowac. Serio chcesz wydac 900zl na taki wydech? :panna:

[ Dodano: Sob Lut 11, 2006 4:51 pm ]
sprawdz jak masz regulowana ta turbine i zapodaj fotki w dziale diesel, cos pomozemy, bedziesz zadowolony, a za 900zl to sobie radio kupisz :p


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

Awatar użytkownika
lawrai
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: wt lis 29, 2005 10:24
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: lawrai » sob lut 11, 2006 23:20

zaprzal ale powiedz mi jak mam sprawdzic to jak jest regulowana turbina ? to Ci odpowiem na to pytanie bo ja jestem calkowicie lysy w tych tematach odnośnie turbiny . Pompa to wiem ze moge zwiększyc dawke paliwa ale jak juz zabiore sie za pompe to i odrazu za cala reszte zeby auto nie stalo co dwa dni w garazu . Fotki wklejałem juz w temacie Mechaniczne Tdi tylko ze nikt tam juz nic nie odpowiedzial . A najlepiej to załoze temat w dieslu o tytule > Zwiększenie mocy w Mechanicznym TDi < . Pozdro


budujemy syncro :

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2741405&sid=7934459afb85f7d17f39e6aedb9f6af7#2741405

Bracus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 20:53
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Bracus » pn lut 27, 2006 22:44

co do filtra to po 1 jest glosniej - auto robi wrazenie ze "jedzie" itd a prawda jest taka....w dolnym zakresie obrotow jedzie gorzej dopiero na wyzszych obrotach daje znac o sobie...ale panowie to trzeba miec 200 kucy pod maska zeby poczuc roznice...a to ze sie "drze" to tak.. i ze sie autko katuje czesciej dla tego dzwieku to tez prawda a poza hałasem i wiekszym spalaniem ( w koncu zmienia sie stosunek powietrza do paliwa ) nie daje prawie nic..poza ogladajacymi sie ludzmi na ulicy. Co do samej turbiny oczywiscie ze daje w kosci - wieksza ilosc powietrza oznacza wieksza predkosc obrotowa turbiny i to by bylo na tyle.. ( to wszystko o czym mowie oczywiscie potwierdzone probami na hamowni )
Konkluzja:
Jak nie macie zamiaru poprowadzic profesjonalnego dolotu powietrza z obliczeniem powierzchni stozka i do tego powiezchni puszki a co za tym idzie nowej mapy do komputera to sie nawet za to nie zabierajcie...mozna cos zepsuc predzej jak poprawic
Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości