[syncro] Projekt Golf RWD

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
golfiarz1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1293
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 20:02
Lokalizacja: Niemce

Post autor: golfiarz1 » ndz sty 03, 2010 22:46

jezdilem jakis czas na zespawanej wiskozie wtedy przod i tyl ciagnie tak samo jedynie problem z tym ze ciezko wjechac gdzies zaparkowac bo wszystko trzeszczy do tylu mialem zrobione wlanczanie na przycisk to parkowalem tylem opony niewytrzymaja sezonu ja mialem 185 przy szrszych moze cos rozerwac w mosie lub w skrzyni jesli ma jezdzic sam ty to wyjmiesz przednie poloski zostawiac przeguby puste wkrecone w piasty i jezdzisz z samym tylem tylko czy most da rade przy ciaglym katowaniu tego niewiem


mk2 16vt 325KM 353 NM
1/4 mili best et 12.7

Awatar użytkownika
stary
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: pn lut 14, 2005 15:11
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: stary » pn sty 04, 2010 01:05

a nie da sie podpasowac jakiegos mostu z bmki albo forda ktory by gabarytowo wszedl? nie smiac sie jesli sie wyglupilem bo nie wiem jak jest rozwiazne to w obu przypadkach.



spearhead
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt wrz 01, 2009 13:26
Lokalizacja: łomża

Post autor: spearhead » pn sty 04, 2010 10:27

to by była myśl, szczególnie jeśli ten most byłby mały. ja naprzykład odpuściłem już sobie 4x4 i myślę nad RWD, i jeszcze jedno- czy dałoby się jakoś przerobić tylne piasty, żeby nie trzebabyło wkładać tych od synchro?, może by to ułatwiło wsadzenie wyższego zawieszenia, czyli ogólne podniesienie samochodu(i tak bym to zrobił, bo głównie jeżdżę w terenie)?a i jeszcze jedno- po co w skrzyniach biegów jest taka stalowa klapka od strony tyłu samochodu? czy to nie jest możliwość wyprowadzenia napędu na tył?



bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » pn sty 04, 2010 11:11

Nie rozumiem w ogole problemu z tymi prędkościami kół. Jesli chcecie mieć napęd tylko na tył i nie będzie połączeń kół przednich ze skrzynią biegów przez półosie to czym tu sie martwić? Różnica prędkości obrotowych nie wpłynie wtedy na nic.

Ja bym sie bardziej martwił tym czy reduktor dołączany do skrzyni (podający napęd na tył) wytrzyma trudy jazdy tylko na tylnym napędzie. Nie został do tego zaprojektowany i może być z tym róźnie.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Awatar użytkownika
golfiarz1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1293
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 20:02
Lokalizacja: Niemce

Post autor: golfiarz1 » pn sty 04, 2010 16:23

skrzynia z paska g60 syncro moze dala by rade a jak chcesz tyl miec wyzej zaloz od zwyklego golfa amory na tyl bedziesz mial odrazu 5 cm wyzej tyl autka
Ostatnio zmieniony pn sty 04, 2010 16:23 przez golfiarz1, łącznie zmieniany 1 raz.


mk2 16vt 325KM 353 NM
1/4 mili best et 12.7

spearhead
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt wrz 01, 2009 13:26
Lokalizacja: łomża

Post autor: spearhead » pn sty 04, 2010 21:28

ja chcę mieć poważnie wyżej: np. od audi 80, tak, żeby nadkola były 15cm nad kołami (teraz są 5cm) i żeby były dużo twardsze



Awatar użytkownika
GTI KR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 498
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 16:40
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Post autor: GTI KR » pn sty 04, 2010 22:37

spearhead, ja pomalu przestaje kumac o co Ci chodzi. Co chcesz zrobic. Takie auto do niczego nie bedzie sie nadawac. Ani do terenu, bo jesli zrobisz naped tylko na tyl no to sorry ale wteren nie wiedzesz. Zostawisz 4x4 to ok, no ale o drifcie zapomnij. Podniesiesz auto o tyle, choc bys go utwardzil to driftowac itak strach.


BB (borówka, bandit ...)

spearhead
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt wrz 01, 2009 13:26
Lokalizacja: łomża

Post autor: spearhead » wt sty 05, 2010 15:15

no fakt, ale nie mogę się zdecydować, najlepsze dla mnie byłoby zawieszenie regulowane, oraz możliwość zmiany napędów i to wszystko nie wysiadając z samochodu (chyba jednak podniosę tylko trochę zawieszenie i pozostanę przy przednim napędzie)



diabolic
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 14:03
Lokalizacja: Polska

Post autor: diabolic » sob mar 06, 2010 22:40

spearhead pisze:no fakt, ale nie mogę się zdecydować, najlepsze dla mnie byłoby zawieszenie regulowane, oraz możliwość zmiany napędów i to wszystko nie wysiadając z samochodu (chyba jednak podniosę tylko trochę zawieszenie i pozostanę przy przednim napędzie)
Takie rzeczy to tylko w erze.
Ani przystawka skrzyni biegów,ani wał,ani most,ani półoski itd. nie wytrzymają takiego rozwiązania żeby na tył było zdawane 100%obciążenia,mocy.



Awatar użytkownika
MiniuTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: sob sty 15, 2011 15:28
Lokalizacja: Wyszków

[syncro] Projekt Golf RWD

Post autor: MiniuTDI » sob lut 16, 2013 22:17

Witam. Myślę o grubszej przeróbce i chciałbym mieć w swoim golfie mk3 napęd na tył(rwd) tak jak w bmw czy mercedesie. Żeby nie było zmartwień o skrzynie lub most. Jest coś takiego realne w golfie?? :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości