wymiana silnika na inny w swietle prawa

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

GOLFISTA18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn paź 12, 2009 17:04
Lokalizacja: Dobra/Łódź
Kontakt:

Post autor: GOLFISTA18 » wt kwie 13, 2010 19:58

witam sory za odkopanie tematu. W dowodzie mam 1.4 w najbliższym czasie robię przekładkę na 2.0 z seta toledo czyli jesli zmienię dekiel klawiatury na którym widnieje napis SEAT na taki z VW to diagnosta wystawi świstek ze mam 2.0 i z tym do wydziału komunikacji?? ile taka impreza kosztuje ze zmiana pojemności ??? koszt dowodu o kolo 50zł +przegląd jako zerówka 170zł??? i podwyższenie składki oc. pozdrawiam



Awatar użytkownika
m3tal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 825
Rejestracja: sob sty 21, 2006 21:57
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: m3tal » śr maja 19, 2010 23:15

znowu ktoś odkopuje temat, tym razem ja....
bugalon pisze:Warto pamiętać, że dla urzędu seat, skoda i VW to całkowicie różne auta. Więc jeśli szczepimy np VR6 z forda galaxy i jest na nim znaczek forda to diagnoste nie będzie interesowalo ze to dokladnie to samo co w VW. Po prostu wygoni nas ze stacji diagnostycznej. Trzeba zatem zadbać o wymianę lub usunięcie z silnika wszystkich cech producenta innych niż marka nadwozia (np zmiana kolektora ssącego w ABFie jesli szczepimy z seata do VW).
a co z samochodami typu na przykład Fiat Sedicci, który technologicznie jest niczym innym, jak Suzuki SX4?, tylko z pozamienianymi znaczkami na zewnątrz samochodu? przecież w tym się otwiera tylko maskę i na wszystkim, na czym się tylko da, są widoczne oznaczenia firmowe Suzuki... włączając w to tabliczkę znamionową, na której nie ma nawet żadnego słowa na "F", nie wspominając już o nazwie "Fiat". Po prostu wszystko Suzuki i tyle.
A poza tym, co do np. ABF-ów Seat -> VW - diagności na stacjach mają chyba jakieś pojęcie "na temat" i potrafią znaleźć oznaczenie VW na bloku silnika? bo to co jest na kolektorze, nie powinno mieć znaczenia, w końcu kolektor dolotowy to jeszcze nie cały silnik.


Obrazek
viewtopic.php?f=91&t=496640" onclick="window.open(this.href);return false;

VW LT VR6 RWD Salonka by m3tal SLOW progress

Wulkanizator - Psychopata

Awatar użytkownika
JABcok20
Forum Master
Forum Master
Posty: 1838
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 03:32
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Post autor: JABcok20 » pt maja 21, 2010 12:20

nooo a co ja mam powiedziec . miałem 1.5 d , włozyłem 1.6 td , teraz mam 1.7 m-tdi a wyglada jak 1.9 m-tdi...
jak to będzie na przeglądzie? z tyłu na 1.7 sdi napisane jest 1.9 di :D
oc jaki ma próg od il do ile ? będę w zakresie pojemności 1.9???
Ostatnio zmieniony pt maja 21, 2010 12:21 przez JABcok20, łącznie zmieniany 1 raz.


Golf mk1 AFN gtb3576klnrv 53mm,
Najmocniejszy AFN w Polsce i seryjny na świecie, najmocniejszy vp37 w Polsce
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=548005&p=6522426#p6522426

Awatar użytkownika
konradzik81
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: wt lip 31, 2007 14:14
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: konradzik81 » ndz maja 23, 2010 11:53

m3tal, niestety nie masz racji sliniki moga byc zmieniane ale tylko z tej samej marki samochodu.
wiadomo ze seat jest pochodna vw ale takie sa przepisy.

GOLFISTA18, mozesz zrobic tak jak ja poprostu zeszlifowac napis seat z dekla i go wypolerowac i po klopocie



Awatar użytkownika
m3tal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 825
Rejestracja: sob sty 21, 2006 21:57
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: m3tal » ndz maja 23, 2010 19:31

konradzik81 pisze:m3tal, niestety nie masz racji sliniki moga byc zmieniane ale tylko z tej samej marki samochodu.
wiadomo ze seat jest pochodna vw ale takie sa przepisy.
nie mówię, ze nie wierzę w te przepisy, raczej chodziło mi o to, czy właśnie od nich nie ma wyjątku nawet w sytuacji, gdy silnik, który sobie zamontowaliśmy np. tak jak wcześniej wspominałem z seata do vw i tak w sumie pochodzi od vw i jest cały czas tym samym silnikiem, co odpowiednik vw i różni się tylko od niego tylko "dekielkiem"... ale już widzę, że nie ch***.
czyli idąc tym tropem, jeśli by ktoś z jakiegoś powodu wymienił tylko sam wspomniany "dekielek" na odpowiednik, tylko z logiem innego producenta, to już może mieć kichę?


Obrazek
viewtopic.php?f=91&t=496640" onclick="window.open(this.href);return false;

VW LT VR6 RWD Salonka by m3tal SLOW progress

Wulkanizator - Psychopata

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » pn maja 24, 2010 00:56

Warto pamiętać, że dla urzędu seat, skoda i VW to całkowicie różne auta. Więc jeśli szczepimy np VR6 z forda galaxy i jest na nim znaczek forda to diagnoste nie będzie interesowalo ze to dokladnie to samo co w VW. Po prostu wygoni nas ze stacji diagnostycznej. Trzeba zatem zadbać o wymianę lub usunięcie z silnika wszystkich cech producenta innych niż marka nadwozia (np zmiana kolektora ssącego w ABFie jesli szczepimy z seata do VW)

Z autopsji mam inne doświdczenia, bo nie dalej jak dwa tygodnie temu na przeglądzie był mój kumpel z Polo z silnikiem z Audi TT, z delklem od AUDI, przegląd kosztował 200 a wpisano w opinię coś o wzmocnieniu zawieszenia i układu hamulcowego oraz, że silnik był przełożony wraz z układem napędowym. Kwestia jakiej marki jest silnik nawet nie była przez diagnostę poruszana a tak jak mówię w VW (polo) siedział silnik z AUDI (tt). W urzędzie później też nikogo nie obchodziło jakiej marki było auto z którego wyjęto silnik. pzdr
Ostatnio zmieniony pn maja 24, 2010 01:00 przez sas_gti, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
m3tal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 825
Rejestracja: sob sty 21, 2006 21:57
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: m3tal » wt maja 25, 2010 18:21

bo też kompletnie inna sprawa, że są diagności i są diagności, jedni normalni, drudzy służbiści. jeden się przyczepi i nie podbije przeglądu, jeden coś pomarudzi, ale przepuści, a jeszcze inny będzie miał kompletnie wylane...


Obrazek
viewtopic.php?f=91&t=496640" onclick="window.open(this.href);return false;

VW LT VR6 RWD Salonka by m3tal SLOW progress

Wulkanizator - Psychopata

bulek238
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 09:50
Lokalizacja: nysa

wymiana silnika na inny w swietle prawa

Post autor: bulek238 » ndz wrz 12, 2010 21:22

Witam.Mam vw Jetta 2 rok 95 autko (skladak LPG GAS) tak pisze w polu Adnotacje urzędowe czy to znaczy ze juz go nie zarejestruje.Tak wyczytalem w poscie wiec juz nie wiem.Autko mam od 6 miesiecy.Bugalon czy to prawda :(



Awatar użytkownika
olozwirski
2 SLOW 2 PLAY
2 SLOW 2 PLAY
Posty: 1628
Rejestracja: wt lut 22, 2005 21:49
Lokalizacja: WKZ

Re: wymiana silnika na inny w swietle prawa

Post autor: olozwirski » pn wrz 13, 2010 15:02

bulek238 pisze:Witam.Mam vw Jetta 2 rok 95 autko (skladak LPG GAS) tak pisze w polu Adnotacje urzędowe czy to znaczy ze juz go nie zarejestruje.Tak wyczytalem w poscie wiec juz nie wiem.Autko mam od 6 miesiecy.Bugalon czy to prawda :(
Jak masz dowod rejestracyjny to spokojnie zarejestrujesz.



bulek238
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 09:50
Lokalizacja: nysa

wymiana silnika na inny w swietle prawa

Post autor: bulek238 » pn wrz 20, 2010 20:01

Kurcze to fajnie...wiesz zaczelem je remontować no nie duzo roboty ale zawsze coś...dziora w podłodze od strony pasarzera dosyc duza i kilka z tyłu... :grin:.Jesli mozna to okk.a jak jest z kolorami samochodow,czy mogą miec dwa rozne kolory.Chodzi mi dokladnie pol autka bialego (częsc gorna)i dolna czarna.Mozna tak bo,mam taki pomysł z wymalowaniem swojej jetty.Za pomoc thx :jezor:



malf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt sie 27, 2010 20:43
Lokalizacja: Mrągowo

wymiana silnika na inny w swietle prawa

Post autor: malf » czw wrz 23, 2010 16:01

samochody możesz malować jak Ci się podoba nie robi to żadnej różnicy możesz z białego zrobić czarnego czy np. z czarnego różowo białego to nikogo nie interesuje :P



bulek238
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 09:50
Lokalizacja: nysa

wymiana silnika na inny w swietle prawa

Post autor: bulek238 » czw wrz 23, 2010 21:53

kurcze wiec zabieram sie za malowanko a raczej joz to zrobilem...a przy rejesstracji samochodu podaje sie np kolor auta??? bo to jest tak mam autko od ponad pol roczku...kupile je od znajomego ale jak narazie nie spisalismy zadnej umowy czyli jerzdze tak jak by jego autkiem...no wiele osob mi mowilo zebym juz spisal umowe no ale akuratnie jak narazie nie potrzebuje tego robic.mam czas do stycznia nastepnego roku wtedy to sie konczy oc wiec wtedy spisze umowe juz na siebie/czy takie rozwiązanie jest dobre??? poradzcie :hmm:



Awatar użytkownika
passatgl5
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 544
Rejestracja: sob paź 13, 2007 17:05
Lokalizacja: Bielsko/Kraków
Kontakt:

wymiana silnika na inny w swietle prawa

Post autor: passatgl5 » pn paź 04, 2010 21:22

Ja np. do MK3 1,6 benz. chce wsadzic JR z MK2 1,6 TD. Na jakie aspekty/problemy prawne moge byc narażony? Jaka procedure musze odbyc (przeglądy wpisy srisy do dowodu?) Ile mam na to czasu od przekładki? Czy zmieniajac z benzyny na dielsa musze miec dowód zakupu silnika??? Jezeli nie bede go miał to co wtedy? Dzieki za pomoc.


Był MK4: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... hilit=lw5z" onclick="window.open(this.href);return false;
Jest Pink Floyd: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=571536" onclick="window.open(this.href);return false;
Kupię tylne boczki bez dziur na głośniki Golf III Cabrio
Był Golf MK3 Pink Floyd 3D
Był Golf "S" MK1
Był Golf MK3 Avenue
Był Golf MK1 GTI Pirelli
Był Golf MK4 AXR
Było 2x POLO 6N2 1.4
Było A4 B6 AWX
Było A6 C6 2.0 TDI
Było A3 8P 2.0 TDI
Był Golf LX MK1
Jest Golf GL MK1
Jest Skoda Scala

Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

wymiana silnika na inny w swietle prawa

Post autor: marcinas1983 » pn paź 11, 2010 13:21

passatgl5, nie musisz mieć dowodu zakupu silnika. Musisz jechać na przegląd tam zrobić badanie techniczne uwzględniające zmiany konstrukcyjne auta, 180zł, i z tym idziesz do wydziału komunikacji. Płacisz za nowy dowód, dostajesz na pewien czas miękki i później zgłaszasz się po odbiór nowego. Tyle jeśli chodzi o wymianę silnika. Ja to jakiś czas temu przerabiałem. Ile masz czasu na załatwienie formalności... tyle ile do następnego przeglądu. Bo policja mnie kilka razy zatrzymywała do kontroli i nikt nie patrzył co mam pod maską, dopiero na przeglądzie czepiali się, że w dokumentach jest benzyna a pod maską TD, ale ja na Twoim miejscu pisałem już, dałbym sobie spokój z wkładaniem TD od mk2, ale zrobisz jak będziesz chciał.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości