Odchudzamy Golfa Mk2

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » sob wrz 01, 2007 20:01

Szukac 64KM 1.3, jak ktoś jest chętny to mam namiar :bajer:
Ostatnio zmieniony sob wrz 01, 2007 20:03 przez toffic, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
nobel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: czw wrz 16, 2004 15:17
Lokalizacja: warszawa

Post autor: nobel » ndz wrz 02, 2007 12:36

toffic pisze:Szukac 64KM 1.3, jak ktoś jest chętny to mam namiar :bajer:
z chęcia bym sie dowiedział w jaki sposób tyle wyciągnąć, bo sam się przymierzam do Kjsów narazie utwardziłem, obiżyłem, kubełki są, myśle teraz o jakieś porządnej płycie pod silnik


25.VI.2005==>golfik poszedł 160, no 159 km/h

kupię auto do 15 tysi, z polskiego salonu klima elektryka, Warszawa i okolice

Cosar 33GT

Post autor: Cosar 33GT » ndz wrz 02, 2007 13:32

Były nawet produkowane silniki 1.3 o mocy 70KM i były one w golfikach mk2 :bigok:
nobel pisze:myśle teraz o jakieś porządnej płycie pod silnik
Gdzieś to na forum już było... coś pisało o płycie z alu



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » ndz wrz 02, 2007 14:43

nobel pisze:z chęcia bym sie dowiedział w jaki sposób tyle wyciągnąć, bo sam się przymierzam do Kjsów
Tyle po prostu fabryka dała :bigok:



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » sob wrz 15, 2007 16:49

witam
postaram sie dorzucic troche od siebie. Nie bede w przeciwieństie do przedmówców wypowiadał sie co do skutecznosci 1,3 w klasie 2. bo nie o tym jest ten temat. Co z tego ze ktos chce jezdzic czyms innym niz cc albo sc. Jezdzi sie tym co sie ma a jesli przy okazji sie uda objechac kilka fiatów to bedzie juz cos, z czego sie bedzie mozna cieszyc. Jezdzi sie tym co sie ma.
ale do rzeczy.

Nikt nie wspomniał o "pascie bitumicznej" wylanej na cała podłogę mk2 od wewnatrz. Pasta jest cieżka, i wylana na grubosc gdzies 5mm. Dopiero na nią jest położony lakier . Pod pastą jest podkład wiec mozna ją śmiało zdzierać bez obawy o zabiezpieczenie antykorozyjne. Tu kryje sie z pewnowscia kilka kg.

Ponadto w fabryczne budy od VWmotorsport czyli z fabryki z działu sportu VW były pozbawione mocowania pod tylną kanapę (szacuję ze to około 5 moze 10kg), mocowania deski rozdzielczej a takze wszystkie blachy poszycia (błotniki drzwi dach itd) miały bodajze 0,6mm gr czyli byly ciensze niz fabryczne blachy. Deske oczywiscie jesli sie ją ma mozna rozniez wyjac i odchudzic z czego sie tylko da, a przy okazji wyjac "miśki" i inne wygłuszenia ktorymi obłozona jest sciana grodziowa.

Faktycznie problem jest z rozkładem masy bo praktycznie wszystko co wyciągamy to z tyłu auta, odelżajac w efekcie tylko dupę. Mysle ze pomoże przeniesienie aku na tył, ale jeszcze tego u siebie nie zrobiłem. Inna sprawa ze predkosci jakie uzyskujemy w KJS raczej nie dadzą szansy odczucia tego faktu. A wręcz masa na przodzie pomaga przy ruszaniu, a "odjazdów" z miejsca czy z nawrotów jest jednak na kjs sporo. trzeba by tu znaleźć złoty środek.

mam wątpliwosci co do wagi jaką podajecie bo w/g tej stronie np moj PF 5d wazy 960 kg a ktos podaje ze mk2 1,3 wazy 845kg. http://doppel-wobber.de/wbb2/golf_info.php?id=166 Mam watpliwosci czy to bedzie az taka roznica miedzy PF a np NZ
, choc kto wie, strona podaje ze mk2 g60 wazy w 5d az 1080 kg.
ze smiesznych rzeczy to powiem ze pod przednimi fotelami powinny lezec takie plaskie, szare "woreczki-maty" z piaskiem w srodku, sa spore , okolo 80x40 cm i obie waza kilka kg. Mozna tez wywalic mechanizm tylnej wycieraczki

wiem tez ze niektore golfy były dodatkowo zabezpieczone od spodu taką natryskową powłoką gumową czy tam biteksową. Jakby to ściągnac z całego spodu auta to tez bedzie parę ładnych kg.

co do plexy to mam pewne obawy jesli codzi o przejscie BK...o przeglądzie technicznm na drogę juz nie mówiac. Zaden diagnosta nie pusci chyba auta z pleksą przez przegląd. Choc swiadomie uzywam slowa CHYBA bo pewnosci nie mam!

o rzeczach oczywistych typu wymiana foteli na lekkie kubły, tapicerka, słupki, podsufitka, miśki spod tapicerki , miśki z podłogi pod fotelami i bagażnika nie pisałem bo to chyba każdy wie.
robiąc wszytkie te rzeczy mozna mysle zejsc o 40-60kg.

Warto jest tez zwazyc sobie wszystko co sie wyciaga. ja wrzucilem wszytko do wora, stanąłem na wadze z tym worem i odjąłem sobie od mojej wagi. potem to samo zrobilem z fotelami itd bo za jedbym razem bym tego nie utrzymał :)
Nie pamietam juz teraz poszczegolnych wartosci ale oba fotele, kanapa i podstawowe wygłuszenia tj od slupków w góre, oraz tylne pasy wazyly okolo 35-40 kg. Kubelki oba nie waza wiecej niz 10kg wiec juz zszedlem 25-30 kg. W tym nie ma jeszcze miśków spod tapicerki na podłodze, tych woreczków z piaskem, ani wylanej pasty na podłodze. Nie wazylem tez mechanizmu wycieraczki, nie wycinałem mocowania kanapy, nie zdejmowałem deski rodzielczej a takze zostawilem seryjną tapicerkę na wszystkich czterech drzwiach. troche waza tez seryjne pasy, a podstawowe szelki sa znacznie lżejsze (nie maja rolek śćiągających)

W ten sposób mozna uciać około 0,3-0,6 sek w sprincie 0-100 w każdym aucie !! mysle ze warto bo koszt zaden. No i nie skrzypią plastyki :)
pozdrawiam

pozdrawiam

[ Dodano: Sob Wrz 15, 2007 17:02 ]
aha wywaliłem tez konsolę srodkową , te z popielniczka i zapalniczką i kanały nawiwowe na nogi które za nią były zamocowane. Duzo to nie zmieniło jesli chodzi o nawiew na nogi bo i tak powietrze jest kierowane w doł, tyle ze nie rozdziela sie na dwa kanały dla pasażera i kierowcy ale dmucha sobie po prostu w dół. Zreszta kogo to obchodzi w "rajdówce" Reszta kanałow w desce została wiec wszystko działa normalnie.
Z takich modów ułątwiajacych jazde to polecam usunięcie zapadki ręcznego zeby sie nie blokował(ideałem jest hydrauliczny reczny), oraz założenie filtra przeciwpyłkowego bo na luznych nawierzchniach strasznie pyli do kabiny, piach w żebach normalnie.
Wspominales o plycie. porzadna to z duraluminium ale to koszt kilkuset zł, alternatywa jest płyta z miększego alu, ktora bedzie chroniła miske w ten sposób ze jesli na cos najedziemy to sie to cos powinno przslignac po płycie jednak od uderzenia nas taka płyta nie uchroni. Minusem płyty jest jednak to ze wszystko idzie w bude i jesli sie nie ma porządnej klatki z zastrzałami do kielichów oraz obspawanej budy to sie moze auto powichrować. :crazy:
Ostatnio zmieniony sob wrz 15, 2007 16:53 przez sas_gti, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » sob wrz 15, 2007 17:07

i w aucie slychac rozne agresywne dzwieki :helm: mi sie podoba wybebeszone


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » sob wrz 15, 2007 17:12

tomekf pisze:znajomy z bmw wywalil wszystko ale mial takiego zajoba ze nawet z karoserii wywalil wzmocnienia i nawiercajac dziury zyskal 30kg (gdzie nie wiem)
szczerze mówiać jesli ingerował w budę wycinajac z niej cos i uzyskał tylko 30 kg to efekt mizerny. W golfie samymi wygłuszeniami , kanapą itd mozna zejsc o 40 kg nawet nie ruszajac budy!!! Albo twój znajomy zaczął od budy nawet nie sprawdzajac co siedzi pod tapicerką albo BMW nie jest w ogołe wygłuszone i nie ma czego wyciągać, co jest oczywiscie nieprawdą bo tej klasy auto musi miec w sobie minimum 40-50kg wygłuszeń a sadze ze nawet i wiecej (skoro golf ma tyle)

[ Dodano: Sob Wrz 15, 2007 17:21 ]
nawiązujac doprzedmówców to"
myśle ze nie ma sensu wywalac baku i montowania jakiegos mniejszego, bo przeciez bak jest z tworzywa wiec nie wazy duzo a zalewac do pelna przeciez nie trzeba :)
No i mniejszy aku tez chyba nie jest najlepszym pomysłem bo priorytetem powinno byc ukonczeniu KJS. Mysle ze z mniejszym aku mogłoby sie to znacznie utrudnić , w koncu trzeba te 100-200KM zrobić chyba ze chodziło o jakis małe aku ale o tej samej pojemnosci. Tylko ile takie kosztują. Wiem z wyzej niz KJs stosuje sie jakies lekkie aku ale sporo kosztują. poza tym ta waga która posiada aku idealnie gddyby wyladowała z tylu :)



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » ndz wrz 16, 2007 10:16

Ewentualnie szukać całego VW GOLa GT bo i takie fajne coś było. Miałem z nigo silnik w aucie, potem w KJSowym maluchu. Czenta miękły :)

Obrazek



Awatar użytkownika
m3tal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 825
Rejestracja: sob sty 21, 2006 21:57
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: m3tal » ndz wrz 16, 2007 18:00

TAZ pisze:Ewentualnie szukać całego VW GOLa GT bo i takie fajne coś było. Miałem z nigo silnik w aucie, potem w KJSowym maluchu. Czenta miękły :)
co to za wynalazek? masz może więcej zdjęć?


Obrazek
viewtopic.php?f=91&t=496640" onclick="window.open(this.href);return false;

VW LT VR6 RWD Salonka by m3tal SLOW progress

Wulkanizator - Psychopata

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » ndz wrz 16, 2007 19:24

M3tal, chyba źle go zrozumialeś . To na foto to jest malar z silnikiem od GOLa. A gol to nic innego jak model VW. Wystarczy wpisac w google.grafika i zobaczysz jak to wyglądało

Jest to chyba jednak odbieganie od tematu bo kolega chce przygotować to co ma teraz czyli mk2 1,3. Sprzedac i kupic cos innego kazdy moze. Aczkolwiek rozmiem ze Tazowi chodziło o pochwalenie sie tym potworem co jest na foto :jezor: . Fajny koncept. pozdro



jozekrjrj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: pt lis 17, 2006 19:24
Lokalizacja: warszawa Targowek
Kontakt:

Post autor: jozekrjrj » ndz wrz 16, 2007 19:33

TAZ, Ty to miałes zarejestrowane??

jesli masz jakies inne fotki wysli mi na maila


był mk3 GT



http://www.s-cam.pl/

Awatar użytkownika
m3tal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 825
Rejestracja: sob sty 21, 2006 21:57
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: m3tal » czw wrz 20, 2007 21:08

sas_gti pisze:To na foto to jest malar z silnikiem od GOLa. A gol to nic innego jak model VW
szczerze mówiąc, to nie miałem o tym pojęcia... dzięki za info :d a tak w ogóle to myślałem, że Taz pisząc o Gol-u, po prostu strzelił literówkę. ale w takim razie zwracam honor.

a co do tematu odchudzania samochodu - spod maski też można nieco rzeczy powywalać - nagrzewnica, ścianka grodziowa itp... czyli wszystko to, co jest potrzebne podczas normalnego użytkowania samochodu, a nie w trakcie imprez - jak by nie patrzeć - rajdowych.


Obrazek
viewtopic.php?f=91&t=496640" onclick="window.open(this.href);return false;

VW LT VR6 RWD Salonka by m3tal SLOW progress

Wulkanizator - Psychopata

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » pt wrz 21, 2007 16:55

m3tal pisze:nagrzewnica
nie wiem czy nie bedize problemów z parowaniem szyb.



Awatar użytkownika
Krzyś 16v
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 486
Rejestracja: śr paź 13, 2004 12:12
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Krzyś 16v » pt wrz 21, 2007 22:03

hmmm maske z laminatu i klape ( kto powiedzial ze musi to jak klapa wygladac:D ) piaskowanie calosci a ja polecal bym poszukac za 1,5 tys G40 wtedy walka z waga staje sie bardziej mila i do kjs zaczol bym z innej str mk1 albo polo :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości