Świece - dają efekt????

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
cyarnz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 470
Rejestracja: śr sie 18, 2004 10:49
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: cyarnz » czw paź 14, 2004 18:31

Ja bym polecal NGK..... ale iskry sa tanie wiec mozna poexperymentowac z nimi.....



dino84

Post autor: dino84 » pn paź 18, 2004 17:01

nobel pisze:a czy w 1.3 bedzie odczuwalna jakas zmiana po zamontowaniu tych swiec??
jaka jest cena tych NGK i gdzie najlepiej kupić??
Silnik zyska na mocy 15 konikow :jezor:



gabitrin

Post autor: gabitrin » wt paź 19, 2004 13:28

jak najbardziej proponuję świece NGK,są najlepsze do silników zasilanych PLG..



Zjar

Post autor: Zjar » wt paź 19, 2004 14:33

igor002 pisze:A do 1.6PN jak wsadze NGK to bedzie jakaś mała zmiana?
czy szkoda sie w to bawić? to juz niby troszke większa pojemność :chytry:
NGK to są zwykłe świece tylko firma wmiare dobra.



Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » śr paź 20, 2004 13:51

juz myslaelem ze na nowych swiecach bede miał WRC prawie :helm:
zarcik ale tak z tych 70 kucy by sie przydało zrobioc z 75 i momet podnieśc :hmm:


Mk3 GTI 16V ABF

KOKOS

warto

Post autor: KOKOS » sob paź 23, 2004 13:42

Jak dla mnie swiece sa waznym elementem,ja swoje kupiłem komplet "NGK" i jak narazie fura chodzi ja w zegarku.Polecam ta firme bo niewiem jak u innych ale onim maja dedykowane swiece do kazdego modelu wiec swieca chodzi optymalnie do kazdego samochodu:)a co mocy to wzrost jest znikomy ale sa plusy:)naprzykłąd lepsze spalanie mieszanki,lepsza sprawnosc fury.....wiec warto zmienic swiece...polecam:grin:



Awatar użytkownika
sq8bwh
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 09:33
Lokalizacja: ............................................

Post autor: sq8bwh » czw lis 18, 2004 13:29

A ja niedawno wkręciłem Bosha (dobre bo szbko grzeją) ;-)))



pomichu

Post autor: pomichu » ndz lis 21, 2004 22:28

swiece ci nic nie dadza bo efekt daly by ci jak bys przerobil silnik a swiece to tylko dodatek pozdro



edass
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pt paź 08, 2004 14:31
Lokalizacja: CK

Post autor: edass » pn lis 22, 2004 13:25

igor002 pisze:A do 1.6PN jak wsadze NGK to bedzie jakaś mała zmiana?
czy szkoda sie w to bawić? to juz niby troszke większa pojemność :chytry:
Agamek12 pisze:Ja mam w swoim PN świece NGK czteroelektrodowe. Na tych świecach auto przyjechało już z Niemiec. W Polsce założyłem do niego gaz. I teraz moje pytanie: będę zmieniał śwece, bu już swoje przeżyły, ale na jakie mam je zamienić? Podobno w gazie super sprawują sie nasze Iskry, ale czy to prawda? A może jednak dopłacić za czteroelektrodowe NGK, takie jak mam teraz? Co radzicie?
do silnika PN przewidziano swieco o innej cieplocie (mniejszej) i sa to swiece trojelektrodowe czy jakos tak ( u NGK maja oznaczenie 21 koszt to 20zl/szt w kielcach - kupowalem w sobote)

zmiana swiec nie dodaw wam duzo mocy w silniku seryjnym ale jest duza roznica w plynnosci pracy silnika zasilanego LPG (gaz jest bardzo czuly na iskre zaplonowa)


co do swiec iskry(jezeli dobrze pamietam 12zl/szt do PN) sa niezle ale wytrzymuja na gazie okolo 10tys km a NGK 20-25tys km

dobre swiece moga zaowocowac mniejszym spalaniem!!! a stare zuzyte remontem silnika - w przypadku gdy "upalona elektroda" wpadnie do cylindra :crazy:


Trabant plastik jest fantastik!

szampon_ziolowy

Post autor: szampon_ziolowy » pn lut 14, 2005 05:19

cyarnz pisze:z 1.3 to nic ciekawego nie zrobisz - nie oplaca sie calkowicie
a cokolwiek sie oplaca z 1,3 i ? moze chociaz lpg :otepienie:



Awatar użytkownika
ml2210
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:50
Lokalizacja: Koniec Polski
Kontakt:

Post autor: ml2210 » pn lut 14, 2005 11:34

NGK Platinum polecam.
Mocy może nie dodają ale nie widać śladów zużycia świecy.

A zużycie portfela znaczne.


www.mlautobroker.pl
-----Profesjonalny Broker Samochodowy-----

Awatar użytkownika
shade_
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: pt sty 28, 2005 16:17
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: shade_ » pn lut 14, 2005 11:54

Bosch podobno nie jest zalecany do LPG.

Ja kupilem Beru 4 elektrodowe i musze przyznac, ze mialem NGK 2 elektrodowe (oryginalne VW/Audi made by NGK) i nie zauwazylem spadku mocy, a wydaje mi sie nawet, ze autko "rowniej" pracuje.


[b] - Alarmy i sterowniki do kluczyków scyzoryków - [/b]

Awatar użytkownika
prozak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw paź 14, 2004 19:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: prozak » pn lut 14, 2005 12:56

wielu z was mowi o briskach negatywnie a ile z was je mialo?? zapewne niewiele lub zaden. ja do kanta 1.5 82 kuce zamontowalem briski silver i przykro mi was rozczarowac ale chodzil o niebo lepiej niz na israch. robione sa pod gaz nie jako uniwersalne ale typowo pod gaz (kant byl zagazowany) na bezynie tez swietnie sie sprawowaly. po zamianie silnik o wiele latwiej zapuszczal (mniej krecenia DUZO mniej) falowanie obrotami spadlo a silnik ladniej reagowal na pedal gazu praca silnika sie poprawila.
zaplacilem za nie na allegro jednakowo lub mniej niz za iskry

fakt kant to znacznie lepsze auto do takich testow roznice sa bardziej widoczne na wtryskach roznica byla by pewnie niewielka jednak "ziarnko ziarnka a....."

to moje odczucia po zmianie z iskierek na brisk silver, mial bym dalej kanta dalej bym jezdzil na nich. obecnie do mojego silnika kupil bym NGK V Line lub zastanowil sie nad ktoryms modelem briska



Awatar użytkownika
melon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 562
Rejestracja: sob paź 23, 2004 11:23
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: melon » pn lut 14, 2005 17:41

ja mam NGK i jest dobrze przedtem jezdziłem na BOSCHA i 3 kolmlety zmieniłem bo padły ....

znajomy przytargał AUDI B4 z Niemeic od takiej rodzinki z Diseldorfu ,auto ma ksiazeszcze serwisawą i wogule cały czas w serwisie i ... :kac: :bigok: przyjechał na swiecach ISKRA ...beka straszna...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości