Problem z montazem filtra stozkowego

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

pitex
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob mar 17, 2007 15:22
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Problem z montazem filtra stozkowego

Post autor: pitex » sob mar 17, 2007 15:37

Witam ,mam pewne pytanie do forumowiczów a mianowicie chodzi mi o założenie filtra stożkowego do mojego golfa MK 2 1.6 87roku .Mam z tym pewien problem - obudowa standardowego filtra powietrza znajdującego się centralnie nad gaźnikiem uniemożliwia mi w pewien prawidłowy sposób zamontowanie filtra więc może ktoś z forumowiczów bedzie miał rozwiązanie tego problemu :

zamieszczam fotki silnika - co prawda fotki są z allegro bo nie mam aparatu ale posiadam w swoim golfie identyczny silnik. (sory za błędy)

Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
sHpAaKu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 667
Rejestracja: wt lis 14, 2006 14:27
Lokalizacja: TOS

Post autor: sHpAaKu » sob mar 17, 2007 16:29

Witaj,

Wszystko zależy od tego co masz na seryjnym dolocie (czujnik, przepływomierz, klapkę przełączającą, wejście odmy). Popatrz jeszcze raz, ustal co się znajjduję przed filtrem. ja na zdjęciach nie widzę nić co mogło by przeszkadzać lub stanowiło problem z montażem.

Teraz tak: Możesz jeśli jesteś pewny swoich umiejętności kroić tą obudowę lub zastosować jakąś mądrą przejściówkę żeby można było dalej prowadzić rurę, lub skołować inną taką samą obudowę i na niej próbować. Ja bym zrobił w ten sposó, że w rogu obudowy - gdzie robi się tunel - obciął i pod temperaturą uformował coś bardziej okrągłego. Potem domocować przejściówkę/uszczelkę i dopinał rurę. Wszystko musi być szczelne pamiętaj oraz jaknajbardziej głądkie od wewnątrz żeby powietrze swobodnie płynęło. Jeśli jest tam odma to jej nie przypinaj tylko mały filtere załóż na nią. Inny sposób, któy mi przychodzi na myśl to obetnij ten tunelik po krawędzi obudowy i zalep dziurę, a otwó dolotowy zrób od góry, tylko tak żeby gardziel była dobrze obsługiwana. Nie widzę dobrze ile tam masz miejsca na góze.

Także powodzonka i nie zepsuj auta ;)

pozdro


Obrazek 171KM / 380Nm

Obrazek

pitex
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob mar 17, 2007 15:22
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: pitex » sob mar 17, 2007 17:02

dzieki shpaku za porady moze pomogą mi coś wykąbinować ... a co do tego o czym pisałeś a dokładnie o tej odmnie czy przepływomierzu nie wiem dokładnie (słabo się orjętuje) to pewnie chodzi o to co zaznaczyłem na fotce - tzn ze wychodzą tam dwa przewody w których jests ciśnienie i pewnie spełniają jakąś role .Dlatego niechciałbym spowodować np: zwiękrzenia spalania :goof: Obrazek



luckash
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 317
Rejestracja: czw gru 08, 2005 19:55
Lokalizacja: Bartniczka
Kontakt:

Post autor: luckash » sob mar 17, 2007 18:18

Na Twoim miejscu bym wyciepał ten cały plastyk i na gaźnik zrobił puszkę do niej wspawać rure aż do miejsca umocowania stożka. na kąt przyda sie jedno kolano hamburskie wszystko ze stali szlachetnej a odmy bym nie łaczył z dolotem tylko dać filterek stożkowy do tuningu motorowerów....



pitex
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob mar 17, 2007 15:22
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: pitex » sob mar 17, 2007 18:34

luckash pisze:Na Twoim miejscu bym wyciepał ten cały plastyk i na gaźnik zrobił puszkę do niej wspawać rure aż do miejsca umocowania stożka. na kąt przyda sie jedno kolano hamburskie wszystko ze stali szlachetnej a odmy bym nie łaczył z dolotem tylko dać filterek stożkowy do tuningu motorowerów....


---> luckas ;niemowa powiedział głuchemu że facet bez zębów wygryzł włosy łysemu...

dam se na luz z tym stożkiem chyba ze ktos znajdzie złoty srodek :D i tak z golfa niezrobie bolidu F1 :okej: tak chciałem wprowadzić pewną modyfikacje --> bardziej z ciekawości i satysfakcji ze sam cos zmieniłem .

p.s jak by ktos wiedzial jak i co to niech pisze :D



luckash
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 317
Rejestracja: czw gru 08, 2005 19:55
Lokalizacja: Bartniczka
Kontakt:

Post autor: luckash » sob mar 17, 2007 18:49

:grin: cosik takie mi chodziło....

Obrazek



pitex
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob mar 17, 2007 15:22
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: pitex » sob mar 17, 2007 18:55

ahaaa wow . Niezle ,chyba masz nawet taki sam gaźnik jak mój 2E ... Wiesz ja zabardzo niekumam spawania itd myślałem że można zrobić to jakoś z tego co juz jest.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości