Tłumik sportowy do Golfa 3

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
prozak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw paź 14, 2004 19:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: prozak » śr mar 30, 2005 14:11

mrozio w golfie jeszcze nie montowalem :) tylko w kancie 1.5 82 kuce i tam efekt byl boski jak tylko zdobede troche czasu zamontuje w nowym aucie.
producenci nieraz stosuja strumionki zarowno w dolocie jak i wydechu a producenci znanych firm tuningowych uciekaja od wyrazenia strumionka i mowia uklad szczelinowy :) a "tuningowcy" kupuja sobie to ida do domq montuja potem pelni wrazen leca do kompa i pisza "mowie wam ten uklad szczelinowy to extra a strumionki o kant du** walnac"

znofu nie rozumie twojego zdania :) ostatecznie mowisz ze szklanka jest glosna czy nie jest?? :pub:


kto hamuje ten przegrywa

Awatar użytkownika
Mrozio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: pn lis 29, 2004 19:49
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Mrozio » śr mar 30, 2005 15:16

Szlanka nie jest glosna (glosnosc to pojecie wzgledne...) Mialem wczorej okazje go posluchac.Tak jak pisales przelot w kabinie mniej slychac niz komorowe ktore przenosza drgania do wnetrza.A szklarz to przelot.
Sorka za moje skroty myslowe :)
Pozdrawiam


TKD WTF

Awatar użytkownika
prozak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw paź 14, 2004 19:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: prozak » czw mar 31, 2005 01:12

hehe spoko bys widzial moje posty na wyzszej sciezce myslowej czytaj po paru "soczkach" to dopiero bys sie zastanawial o co biega :D

co do przelotu to cala grubosc ponad srednice rury to wygluszenie a komorowe to eeee nie nazwal bym tam nic wygluszeniem :)


kto hamuje ten przegrywa

Awatar użytkownika
Mrozio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: pn lis 29, 2004 19:49
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Mrozio » czw mar 31, 2005 16:08

prozak pisze:hehe spoko bys widzial moje posty na wyzszej sciezce myslowej czytaj po paru "soczkach" to dopiero bys sie zastanawial o co biega :D
haha bro w reku i motoryzacja w sercu ... dokladnie,tez to lubie ;)
Pozdrawiam


TKD WTF

Awatar użytkownika
demon3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: wt lis 02, 2004 22:17
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: demon3 » czw mar 31, 2005 17:24

Wielkie dzieki za pomoc. Po przemysleniach doszedlem do wniosku, ze kupie ta strumionke stozkowa i tlumik ala mugen KMa. Na ten tlumiczek jest dozywotnia gwarancja i prezentuje sie jak dla mnie znacznie bardziej okazale niz szklarz. A czy stumionka nie ma wplywu na zywotnosc silnika, tzn. czy jej nie skraca? Gosc w sklepie tuningowym u mnie (DT Car) powiedzial, ze jak mam auto z 93r. to efekt na pewno bedzie dobry, bo katalizator mam na bank zapchany po tylu latach, a strumionka tak jak mowiliscie przyspieszy wylot spalin.


STOP dziurom na drogach!!!

kalus666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: śr lis 17, 2004 21:44
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: kalus666 » czw mar 31, 2005 19:22

hehe witam golfiarzy z Olsztyna ! ! ! Jak cos sie bedzie działo w mieście to dajcie znać (SORRY za off topic) Pozdrowienia.



Awatar użytkownika
prozak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw paź 14, 2004 19:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: prozak » czw mar 31, 2005 22:07

demon sorka ze nie widzialem twojego priva zreszta jak wszystkich jakie dostalem za co przepraszam jak mi wielkie okno nie wyskoczy to nie widze :P

a tak pozatym demonq za wiele gadasz za malo robisz :) montuj i zapodaj foty a najlepiej filma i zdaj relacje jakie wrazenia :pub: juz mi sie rece grzeja do pracy przy moim golfiq :)


kto hamuje ten przegrywa

Awatar użytkownika
demon3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: wt lis 02, 2004 22:17
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: demon3 » pt kwie 01, 2005 08:15

Kalus, pewnie, jak bede cos wiedzial to dam znac. Prozak, jeszcze raz slicznie dziekuje za pomoc, juz wszystko wiem. Z montazem musze jeszcze poczekac okolo miesiac, ale jak zaloze to odezwe sie w tym temacie i wrzuce foty. Wczoraj przyciemnilem kierunki w tylnych lampach, boczne kierunki i przednie razem z zaslepkami. Bardzo mi sie podoba, pasuje ladnie, jako ze mam czarnego golfiacza.


STOP dziurom na drogach!!!

Awatar użytkownika
demon3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: wt lis 02, 2004 22:17
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: demon3 » pn kwie 18, 2005 15:57

Witam ponownie! Za jakis tydzien bede kupowal tego KMa ala mugen. Czy jak zamiast tlumika srodkowego zaloze ta strumiennice stozkowa (naddzwiekowa) to nie bedzie strasznie glosno? Przejde przeglad techniczny? Prozak, Ty miales taka kombinacje u siebie. Jak bylo? Mocno glosno?


STOP dziurom na drogach!!!

Awatar użytkownika
blaade
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 00:53
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: blaade » wt kwie 19, 2005 00:59

demon3 pisze:Witam ponownie! Za jakis tydzien bede kupowal tego KMa ala mugen. Czy jak zamiast tlumika srodkowego zaloze ta strumiennice stozkowa (naddzwiekowa) to nie bedzie strasznie glosno? Przejde przeglad techniczny? Prozak, Ty miales taka kombinacje u siebie. Jak bylo? Mocno glosno?
Ooo super czekam z niecierpliwością na video-foto relację z montarzu :bigok:
Mnie też interesuje czy po np. założeniu tej struminki stożkowej w miejsce KATA i wywaleniu tłumika środkowego da radę przejść przegląd bez kombinowania :chytry:



Awatar użytkownika
prozak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw paź 14, 2004 19:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: prozak » wt kwie 19, 2005 01:14

ja to mialem w kancie w topiku wydech jest filmik ale nie wiem czy transfer jeszcze bedzie na pobranie bo jak wystawilem to zaraz przyblokowali tak ssac zaczeli :P

przeglad?? :) eeee no ten tego jak by to powiedziec hhmmm to oni musza widziec auto a nie mozna z samym dowodem isc?? ;)


kto hamuje ten przegrywa

Awatar użytkownika
demon3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: wt lis 02, 2004 22:17
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: demon3 » wt kwie 19, 2005 10:55

Ja katalizator zostawiam. Tylko koncowy tlumik na mugena wymieniam i chce w miejsce srodkowego wstawic strumionke. Wiec jak Prozak oceniasz glosnosc przy takiej kombinacji? Zeby mozna bylo pogadac w samochodzie i zebym mogl w trase jechac bez bolu w uszach :-) Skoro mugen nie jest zbyt glosny, wiec jak zaloze strumionke zamiast srodkowego tlumika to mysle ze bedzie w sam raz, ale chcialbym uslyszec Twoja opinie skoro masz taka kombinacje u siebie. A wlasnie, dalej masz mugena i strumionke zalozona? Jak sie spisuje?


STOP dziurom na drogach!!!

Awatar użytkownika
kal-el
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 10:17
Lokalizacja: Koszalin

solucja

Post autor: kal-el » ndz kwie 24, 2005 23:31

proponuje tłumik a la mugen koszalińskiej firmy Lorbi.Robią na zamówienie do konkretnych modeli.Koszt 250zł.Stal nierdzewna.Tłumik ma basowe,gardłowe brzmienie i nie warczy czy coś takiego.Sam mam taki i jestem zadowolony.Jeśli chcesz przyszłościowo wymieniać części na sportowe to najlepsze rowiązanie.Polecam. :pub:



Awatar użytkownika
prozak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw paź 14, 2004 19:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: prozak » pn kwie 25, 2005 00:32

gubie sie w tych postacvh o wydechu :)

od ilu masz ten tlumik kal-el bo moj mugen 2 lata chodzil w aucie teraz lezy 1,5 roq i grama rdzy nie widze a kosztuje 50 zyla taniej zero komory basowej generalnie pelnia zadowolenia

demon hhhmm srodek w mk3 niby przelotowy wiec nie ma az takiej koniecznosci go zastapic strumionka natomiast kat z tego co widzialem przekroje to az dzifnie to wygladalo :hmm: ja zamiast kata wstawie strumke co do glosnosci jak dla mnie to byla gitara :)


kto hamuje ten przegrywa

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości