[MK3] Jakie mocniejsze sprzęgła pasują do AFN ?

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

karol05
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: sob gru 16, 2006 23:30
Lokalizacja: kuj-pom

[MK3] Jakie mocniejsze sprzęgła pasują do AFN ?

Post autor: karol05 » pt mar 02, 2007 23:42

Ostatnio rozwaliło mi się koło dwumasowe w moim mk3 (i przy okazji pasek rozrządu :grrr: ), muszę wymienić też tarczę i docisk, pomyślałem sobie że może korzystając z okazji kupię trochę mocniejsze.

Moje pytanie: Czy do silnika AFN 110KM 96r będzie pasowało sprzęgło od np VR6 lub mocniejszego TDI 130/150KM? Wiem że w tej chwili nie ma takiej potrzeby ale jak już mam wydać tyle kasy to wolę trochę dołożyć i kupić mocniejsze.

Napiszcie proszę od jakiego mocniejszego silnika mogę podpasować komplet sprzęgło-koło dwumasowe.

Skrzynia to manual 5-biegów, silnik mam cały wyjęty gdyby coś trzeba było przerabiać.

Dzięki.



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » śr mar 07, 2007 09:23

ja bym jednak zostawił 2-masa i nie zakładał od VR-a

możesz pokombinować SACHS RACING lub od silnika AGR lub od Sharana - nie wiem czy wieloklin pasuje...

jeśli jednak nie planujesz zwiększyć mocy więcej niż do 350 NM i około 150 KM to ori zestaw przy normalnej jeździe powinien Ci spoko 150 kkm wytrzymać..



karol05
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: sob gru 16, 2006 23:30
Lokalizacja: kuj-pom

Post autor: karol05 » czw mar 08, 2007 21:40

Dzięki za odpowiedź, nie zwróciłem uwagi że w VR6 nie ma dwumasówki, a w dieslach raczej jest konieczna.

Kupiłem w końcu komplet Sachs koło z dociskiem i tarczą do AFN, jutro chyba mi już wmontują. Naprawa szkód po awarii 2-masówki i tak wyniosła ponad 1,5kpln więc kupiłem nowe.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości