uklad wydechowy MK2

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

mally

uklad wydechowy MK2

Post autor: mally » śr mar 30, 2005 01:59

szukalem nicnieznalalzem zeby niebylo.......... no wiec interesuje mnie jaka srednice ruru dac do ukladu czy 2.5 cala bedzie oki????bede zmienial takze kolektor i zastanwiam sie czy przerobic ten co jest czy moze pobawic sie w zrobienie z czegos wiekszego...........najlepiej prosze o jakies rady wsakzowki odnosnie przerobki calego ukladu..........bo w tej chwili to oprucz tlumika koncowego jest zwykla rura ta co byla w seri i brak jakich kolwiek tlumikow srodkowych



Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Re: uklad wydechowy MK2

Post autor: Borys » śr mar 30, 2005 08:10

mally pisze:szukalem nicnieznalalzem zeby niebylo.......... no wiec interesuje mnie jaka srednice ruru dac do ukladu czy 2.5 cala bedzie oki????bede zmienial takze kolektor i zastanwiam sie czy przerobic ten co jest czy moze pobawic sie w zrobienie z czegos wiekszego...........najlepiej prosze o jakies rady wsakzowki odnosnie przerobki calego ukladu..........bo w tej chwili to oprucz tlumika koncowego jest zwykla rura ta co byla w seri i brak jakich kolwiek tlumikow srodkowych
2,5" a co ty turbo bedziesz zakłądał ze taka srednica???


www.vrservice.pl

Awatar użytkownika
Strefa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pt lis 12, 2004 17:06
Lokalizacja: D.Śląsk
Kontakt:

Post autor: Strefa » śr mar 30, 2005 09:21

takie samo skojazenie mialem, do silnika n/a srednica wydechu 2,5" jest za duza



Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Post autor: Borys » śr mar 30, 2005 09:49

Strefa pisze:takie samo skojazenie mialem, do silnika n/a srednica wydechu 2,5" jest za duza
2,25" jeszcze ujdzie ale 2.5" troche przesada wg mnie


www.vrservice.pl

Awatar użytkownika
prozak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw paź 14, 2004 19:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: prozak » śr mar 30, 2005 13:15

na necie jest gdzies artykul o srednicy rury wydechowej ma ona znaczacy wplyw na prace silnika i jego moc pamietam ze duza srednica nie miala pozytywnego wplywu na osiagi auta pod wzgledem samej rury po co zmieniac orginal???? i tak ci nikt nie zobaczy tego nawet jak zalozysz srednice jak w kanalizacji :)


kto hamuje ten przegrywa

mally

Post autor: mally » pt kwie 01, 2005 00:54

a wlansie podobno zwiekszenie srednicy ukladu wydechowego pozwala na lepsze ujscie spalin



Awatar użytkownika
Jurus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt lut 11, 2005 16:44
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jurus » pt kwie 01, 2005 01:25

mally pisze:a wlansie podobno zwiekszenie srednicy ukladu wydechowego pozwala na lepsze ujscie spalin
Sorry ale nie zgodze się z Tobą. Jest masa wzorów do wyliczeń właściwej średnicy wydecu, ale tu bardzo duzy wplyw ma zakres przerobek silnika (wałek jest jednym z ważniejszych elementów). Ostatnio na Hamowni sprawdzałem CC 1100 po GT+ . było 77KM na średnicy 50mm. Ja od początku byłem za srednicą 44mm i kolega dopiero po shamowaniu (wynik 82.5KM) uwierzył mi że bardzo duży wpływ ma średnica.Mało tego, wykres momentu obrotowego na dużej srednicy był poszarpany i nieefektywny. [87Nm na śrenicy 50mm , 103Nm na średnicy 44mm]. W między czasie samochód był badany po załozeniu rurowego kolektora i to nie wplyneło tak znacząco na charakterystykę jak średnica rur za kolektorem.
Innym przykładem i dowodem zarazem że duża srednica to nie to , może być fakt wyliczeń i pomiarów hamownianych Nissana Sunny 2.0 16v na wyścigowych wałkach rozrządu. I tu zaskoczenie :panna: Wynik najbardziej korzystny to zaledwie 43mm. Ciekawe co?- jak na 2.0?
PS. mój Glof 1.8[po GT+] jeździ najlepiej na seryjnej 50mm :bigok:


Moc jest sprawą drugorzędową...

Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Post autor: Borys » pt kwie 01, 2005 08:16

Jurus pisze:
mally pisze:a wlansie podobno zwiekszenie srednicy ukladu wydechowego pozwala na lepsze ujscie spalin
Sorry ale nie zgodze się z Tobą. Jest masa wzorów do wyliczeń właściwej średnicy wydecu, ale tu bardzo duzy wplyw ma zakres przerobek silnika (wałek jest jednym z ważniejszych elementów). Ostatnio na Hamowni sprawdzałem CC 1100 po GT+ . było 77KM na średnicy 50mm. Ja od początku byłem za srednicą 44mm i kolega dopiero po shamowaniu (wynik 82.5KM) uwierzył mi że bardzo duży wpływ ma średnica.Mało tego, wykres momentu obrotowego na dużej srednicy był poszarpany i nieefektywny. [87Nm na śrenicy 50mm , 103Nm na średnicy 44mm]. W między czasie samochód był badany po załozeniu rurowego kolektora i to nie wplyneło tak znacząco na charakterystykę jak średnica rur za kolektorem.
Innym przykładem i dowodem zarazem że duża srednica to nie to , może być fakt wyliczeń i pomiarów hamownianych Nissana Sunny 2.0 16v na wyścigowych wałkach rozrządu. I tu zaskoczenie :panna: Wynik najbardziej korzystny to zaledwie 43mm. Ciekawe co?- jak na 2.0?
PS. mój Glof 1.8[po GT+] jeździ najlepiej na seryjnej 50mm :bigok:
:bigok:

popieram, seria to seria, dopasowana obliczona, gdyby nie trzymał parametrówn a 50 mm wydechu to pewnie fabryka by zmieniła, średnicę,
ja u siebie mam rurowy z wyjsiem na 55, potem 55 kawał rury, i tłumiki na 50,
:pub:


www.vrservice.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości