żywotnosc po chipie - golf IV TDI 115pd

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

MZiobro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 969
Rejestracja: śr sty 17, 2007 23:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: żywotnosc po chipie - golf IV TDI 115pd

Post autor: MZiobro » śr lut 07, 2007 23:47

kkk13 pisze:
MZiobro pisze:hmm ciekawe...castrol to siki....a co powiesz na to ze wlasnie glownym dostawca olei do grupy vw-audi jest castrol/bp???i to wlasnie oni opracowuja oleje do silnikow z tej grupy!!!......wiec sikami mozna nazwac bardziej ten twoj motul i inne... :chytry:
a norme 505.01 spelnia Castrol SLX Longlife,Longlife II i najnowszy produkt Longtec...wszystkie sa pelnosyntetyczne.....0W/30 jak i 5W/30.... :bigok: i sa zalecane do silnikow TDI(mam wykaz z vw jak i rafinerii BP)
Kolego, zainteresuj się tematem, czy jeździłes pompowtryskiem, zrobiłeś nim conajmniej 150 tys km i lałes różne oleje?? Bo ja tak. Czy interesowałeś się opiniami innych użytkowników TDI?? Chciałbym żebyś sobie kupił kiedyś pompowtryska,zalał Castrola kupionego w Polsce, zchipował motorek, zrobił nim ze stówke tysi upalając po autobahnach i wtedy byśmy podywagowali.. Poczytaj fora tematyczne, odnosnie TDI, szczególnie o tuningu diesli, zorientuj się co się leje do pompowtrysków mocnych i nie tylko.. 'A ten mój motul' to najlepszy olej na rynku, przedewszystkim nierozlewany w Polsce!! Castrol nie ma na świecie swojej fabryki oleju, wszędzie zleca podwykonawcom wyprodukowanie oleju dla niego, pech chciał że zleca to także w Polsce, a że mamy dziki kraj, gdzie paliwa się chrzci, proszki do prania pieprzy i wiele innych rzeczy 'ulepsza' dla takich ignorantów jak Ty, olej Castrol jest jaki jest, czyli badziewny.. Bez obrazy. Pozdrawiam.

Przestan.....Pracowalem w BP ,moj ojciec dalej tam pracuje iiii wiem swoje...nie jeden jest tam taki ktory mial/ma TDI na pompowtryskach i zrobil o wiele wiecej niz te 150tys....jezdzac tylko i wylacznie na castrolu....i ja mowie o Castrolu a nie o jakims castrolu z marketu za 120zl...I nie kloc sie bo ojciec siedzi wlasnie w dziale badawczym BP...wiec o olejach wie troszke wiecej niz ja i Ty....i wiem co mowi....jak i inni zajmujacy sie olejami!!a propo taki jestes do przodu a lales olej ktory nie spelnial specyfikacji vw...dobre :grin:
ps
Mam pompowtryska ( ojciec passata 1.9 Tdi chipowany w mtm...)
Castrol nalezy bo BP......a oni maja wlasne rafinerie...pewnie nawet nie wiedziales....
Dla mnie temat zakonczony!!Podszkol sie to pogadamy.Pozdrawiam :okej:

aha latamy pompowtryskiem co tydzien wroclaw-hamburg nie zalujac mu.....



Awatar użytkownika
BZYCZEK2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 322
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 10:47
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: BZYCZEK2 » wt lut 13, 2007 00:48

czyli Panowie wypowiedzcie sie jaki olej byl by najlepszy...
castrol,mobil,motul?



szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

olej

Post autor: szatanek » wt lut 13, 2007 15:00

"Lał olej który nie spełnia wymogów vw" Oleje do sportu czyli o lepkościach 5W-50 czy np. 10W-60 nie mają podawanych na opakowaniach specyfikacji producentów samochodów, ale to nie znaczy ze nie spełniają ich wymogów, one je spokojnie przewyższają bo dobrze chronią silniki mocno obciążone cieplnie i mechanicznie., A normy producentów aut są ze tak powiem normami cywilnymi i żaden olej do sportu ich nie ma umieszczonych na etykiecie.



Awatar użytkownika
Kenaj
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: sob paź 23, 2004 18:14
Lokalizacja: WB'andit / WF
Kontakt:

Post autor: Kenaj » wt lut 13, 2007 18:20

o ile aktualnie mi wiadomo to VW zaleca Valvoline. W serwisie klient jak chce zalać Mobila to robi tak na własną odpowiedzialność. Motul jest jednym z Najlepszych olei stosowanych do sportu samochodowego i nie ma co porównywać go z Castrolem. Może na zachodzie Castrol lepiej wypada, ale niestety nie w Polsce.


"Volkswageny nie kapią olejem, one tak zaznaczają swój teren"

MZiobro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 969
Rejestracja: śr sty 17, 2007 23:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: MZiobro » wt lut 13, 2007 19:23

Kenaj pisze:o ile aktualnie mi wiadomo to VW zaleca Valvoline. W serwisie klient jak chce zalać Mobila to robi tak na własną odpowiedzialność. Motul jest jednym z Najlepszych olei stosowanych do sportu samochodowego i nie ma co porównywać go z Castrolem. Może na zachodzie Castrol lepiej wypada, ale niestety nie w Polsce.
przynajmniej w niemczech.....do skody wozi sie castrol,audi,vw , seat i bmw tylko i wylacznie zamawiaja castrol ktory rowniez jest sprzedawany pod innymi markami mi. BP oraz malo znane u nas w polsce veedol....

[ Dodano: 13 Lut 2007 18:25 ]
szatanek pisze:"Lał olej który nie spełnia wymogów vw" Oleje do sportu czyli o lepkościach 5W-50 czy np. 10W-60 nie mają podawanych na opakowaniach specyfikacji producentów samochodów, ale to nie znaczy ze nie spełniają ich wymogów, one je spokojnie przewyższają bo dobrze chronią silniki mocno obciążone cieplnie i mechanicznie., A normy producentów aut są ze tak powiem normami cywilnymi i żaden olej do sportu ich nie ma umieszczonych na etykiecie.
my tu nie rozmawiamy o olejach do sportu....bo to zupelnie inna bajka.



Awatar użytkownika
BZYCZEK2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 322
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 10:47
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: BZYCZEK2 » śr lut 14, 2007 00:11

co Panowie sadzicie o http://moto.allegro.pl/it...azja_175zl.html
pewnie lipa co?
dobrze by bylo gdyby znawcy sie wypowiedzieli...



Awatar użytkownika
Kenaj
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: sob paź 23, 2004 18:14
Lokalizacja: WB'andit / WF
Kontakt:

Post autor: Kenaj » czw lut 15, 2007 01:49

nie otwiera mi tej strony, jakiś błąd wyskakuje


"Volkswageny nie kapią olejem, one tak zaznaczają swój teren"

Awatar użytkownika
BZYCZEK2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 322
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 10:47
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: BZYCZEK2 » czw lut 15, 2007 10:00




Awatar użytkownika
ygd
Prezes vwgolf.pl
Prezes vwgolf.pl
Posty: 1832
Rejestracja: pn sie 16, 2004 23:47
Lokalizacja: Siedlce
Auto: Audi S3
Silnik: AFN
Kontakt:

Post autor: ygd » czw lut 15, 2007 14:48

Poczytaj sobie o boksach... http://vwgolf.pl/index.php?id=poradatdi


VW Klub Polska #106
Golf MK4 `99 1.6
Audi S3 8L '01

Zablokowany

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości