Zmiana spreżyn Ivotechnik -40/-60 do seryjnego zawiasa Gti

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Geba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob sty 27, 2007 13:35
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Zmiana spreżyn Ivotechnik -40/-60 do seryjnego zawiasa Gti

Post autor: Geba » pn lut 12, 2007 09:07

Witam :bigok: pytanie kieruje do znawców ,POsiadam Golfa 3 Gti rok Grudzien 94,podobno posiada on zawieszenie bilstein gazowe ,chciałbym zmienic w nim sprezyny np na te ivotechnik czy zmiana na takie sprezyny bedzie kolidowała z amortyzatorami ? słyszalem ze do -40 mm nie trzeba zmieniac amortyzatorów a do -60 juz tak.Dziekuje z a wszelkie odp POzdrawiam ! :kufel:



eku_suci
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 308
Rejestracja: czw maja 25, 2006 15:11
Lokalizacja: Kutno/W-wa
Kontakt:

Post autor: eku_suci » wt lut 13, 2007 13:27

najlepiej zalozyc juz caly kit bo jesli nie masz amorow ze skroconym skokiem do -60 nie bedzie dobrze wspolpracowac ze zwyklym amorkiem! natomiast jesli nie chcesz wymieniac amorkow to zakladaj 40/40 i bedzie gitara :bigok: :bigok:



Awatar użytkownika
Kenaj
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: sob paź 23, 2004 18:14
Lokalizacja: WB'andit / WF
Kontakt:

Post autor: Kenaj » wt lut 13, 2007 19:32

przerabiałem ten temat w MKII, jak założysz -40 to i tak amorek będzie bardziej obciążony, ale daje się to poskładać do kupy. Jeżeli planujesz cały kit -60/-40 to nie polecam tych tanich zestawów z allegro za 700zł. One są skladane na olejówkach chyba, niby jest twarde zawieszenie ale nie do końca, a przy takim obniżeniu jakim jest -60mm z przodu to lepiej zeby nie skakało. Krótko mówiąc seryjne amorki powinny wydać -40mm, ale pamiętaj, że troche im skrócisz żywotność. Ja ostatecznie założyłem amorki FK o krótszym skoku. Zupełnie inna jazda.
:bigok:


"Volkswageny nie kapią olejem, one tak zaznaczają swój teren"

Awatar użytkownika
Mioo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: wt sty 24, 2006 00:29
Lokalizacja: wroc
Kontakt:

Post autor: Mioo » śr lut 14, 2007 01:05

gdzie szukac taich amorow w pl? potrzebuje cos do mk1 mojego bo ma springi -60 i obawiam sie ze seryjny amor nie wyrobi


[img]http://img207.imageshack.us/img207/4752/miooij3.png[/img]

Awatar użytkownika
Kenaj
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: sob paź 23, 2004 18:14
Lokalizacja: WB'andit / WF
Kontakt:

Post autor: Kenaj » czw lut 15, 2007 01:48

zobaczy czy na allegro ktoś nie sprzedaje, a jak nie to chyba tylko sklepy typu inter cars lub jakieś inne tuningowe. Może w necie jest jakis sklep co ma sprzedaż wysyłkową


"Volkswageny nie kapią olejem, one tak zaznaczają swój teren"

Awatar użytkownika
tomek860
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: sob wrz 09, 2006 13:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tomek860 » pn lut 19, 2007 01:49

Witam, też mam ten problem z doborem amorów do sprężyn -60, czy do nich trzeba założyć skracane amory???czy warto zakładać amory firmy gt cupeline??autem duzo nie jezdze bo do pracy mam 5 minut z buta, szkoda mi ładować kase w amory żeby stały w garażu?????



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości