Nowa zabaweczka do mojego golfika

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » ndz gru 24, 2006 23:25

sledze z uwaga temat i jestem ciekawy jak sie zakonczy. dobrze, ze nie siedzicie w jednym pomieszczeniu, bo byscie sobie oczy powybijali. chce zobaczyc te 10krpm.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
voj2s
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 248
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 14:49
Lokalizacja: krakoof
Kontakt:

Post autor: voj2s » pn gru 25, 2006 00:28

wiec tak: zarzucasz mi ze wiedze ktora posiadlem na temat TDI VP ukradlem a konkretnie podstepnie wyciagnalem od Aligatora ........ powiedzial NIE kupuj AFN'a a kupilem , pech chcial ze byl uszkodzony i kupilem inny motor pozniejsza wiedza ktora mi przekazal tez sie okazala bezuzyteczna: "pompa 11mm bedzie <ok>" - kupa prawda ... "pompa 12 juz jest hard core bo max obroty 4200 ".... jak wyzej kupa prawda , wiem to od mysle ze duzo wczesniej niz Wy, wtryski sam nie wiedzial ktore i nic nie byl w stanie mi zaoferowac sam dokonalem wyboru i sciagnalem , moze wiesz na 100% na jakich jezdzilem ?? hehe wiec prosze zlituj sie z textami takimi jak w kierunku GTO wszyscy wszystko wam kradna a Wy wiecej najlepiej
rozebraliscie silnik Guluwurca i co przygotowali wszystko na tip top i glowice nawet zrobili i jaki wynik .......... wiesz jakies pol roku wczesniej widzialem wiecej na seryjnych pompkach
a wracajac do sprawy aligatora to zapewno wszystko opowiedzial jak bylo z glowica ktora mial zrobina za pol darmo !! niby w ramach wspolnej nauki .... miala byc sprawdzona do stycznia roku 2005 z tego co wiem do dzis jak ktokolwiek pyta o ta kwestie mowi ze nie wie ile dala i czy cos dala .......wiec juz wiem skad wiecie jak zrobic glowice np u Guluwurca i to Wy mowicie juz chorem o kradzierzach ........
.........ale temat nie jest o moim TDI tylko twoich 8400 a pozniej podniosles sie na 10000 i o nowych zastosowaniach walu korbowego w silniku wiec jest jakies inne niz to rozchlapywanie oleju??

a no i na koniec: najpierw mily Panie mowisz o skladaniu silnika niby seryjnego mocnego i ze wszystkie firmy maja cos w kuciu, zarabiaja itd ze zlozysz seryjny na sezon i bedzie zadu.... i bedzie strasznie mocny i wytrzyma rok mimo iz nie bedzie kuta a bedzie sie krecil do jakis chorych cyferek po czym objasniasz mi ze sram jak widze obroty i nie ufam temu co robie skoro nie chce krecic wysoko ......... a na koniec mowisz ze silnik bedzie jezdzil na codzien wykorzystujac 90KM ze swojej gigantycznej mocy i od swieta dokrecisz go do czerownego pola .......... zlituj sie i przestan publicznie pieprzyc liczac na uwielbienie mniej zaznajomionych z tematem uzytkownikow forum

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pn gru 25, 2006 01:07 przez voj2s, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » pn gru 25, 2006 00:36

chłopaki... przy wigilii moglibyście sobie darować... :vom:


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

colin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt maja 23, 2006 17:02
Lokalizacja: Kraków

Post autor: colin » pn gru 25, 2006 01:08

djtom pisze:chłopaki... przy wigilii moglibyście sobie darować... :vom:
Ja sobie mialem darowac, ale jak ktos mnie oczernia ze sam cos odpatrzylem od kogos a wzoroje sie na glowicy robionej przeze mnie i wojtka, to jest bezczelna swinia (dzisiaj lagodnie). Jak juz Wojtek napisal do dzisiaj nie ma sygnalu co dalo to co zrobilismy, ale widac ze robota nie poszla w las i ktos chociaz sie cos nauczyl (aczkolwiek niewiele patrzac po przyrostach) - dobrze ze w tamtej glowicy zrobilismy tylko kanaly wydechowe do testu, bo nie zerznal wszystkiego. W tej chwili sram na to czy ci sie wysra motor po 5 minutach czy po 5 dniach, sram na glupie pomysly - jak chcesz to rob, bo twoja kasa i twoje silniki. Ale nie zrzynaj zywcem i nie oszukuj ludzi ze to twoja robota. Niech Bozia Ci glupote i bezczelnosc wybaczy, bo ja nie potrafie....

PS. Moge nawet banana dostac, bo przynajmniej mnie nie bedzie korcilo wiecej odpisywac.

[ Dodano: 25 Gru 2006 00:13 ]
A gwoli scislosci to sie ustawimy na jakichs zawodach w tamtej okolicy w przyszlym roku. Dam Ci fory i przyjade autem na seryjnych korbach, tlokach sprezynkach i limiterem o przynajmniej 500obr nizszym niz w twoim aucie. I bedzie mialo 1300 pojemnosci. I stawiam skrzyne gorzaly temu ktory dojedzie wczesniej na cwiare.



guluwroc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw gru 02, 2004 23:35
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: guluwroc » pn gru 25, 2006 01:14

voj2s pisze:wiec tak: zarzucasz mi ze wiedze ktora posiadlem na temat TDI VP ukradlem a konkretnie podstepnie wyciagnalem od Aligatora ........ powiedzial NIE kupuj AFN'a a kupilem , pech chcial ze byl uszkodzony i kupilem inny motor pozniejsza wiedza ktora mi przekazal tez sie okazala bezuzyteczna: "pompa 11mm bedzie <ok>" - kupa prawda ... "pompa 12 juz jest hard core bo max obroty 4200 ".... jak wyzej kupa prawda , wiem to od mysle ze duzo wczesniej niz Wy, wtryski sam nie wiedzial ktore i nic nie byl w stanie mi zaoferowac sam dokonalem wyboru i sciagnalem , moze wiesz na 100% na jakich jezdzilem ?? hehe wiec prosze zlituj sie z textami takimi jak w kierunku GTO wszyscy wszystko wam kradna a Wy wiecej najlepiej
rozebraliscie silnik Guluwurca i co przygotowali wszystko na tip top i glowice nawet zrobili i jaki wynik .......... wiesz jakies pol roku wczesniej widzialem wiecej na seryjnych pompkach
a wracajac do sprawy aligatora to zapewno wszystko opowiedzial jak bylo z glowica ktora mial zrobina za pol darmo !! niby w ramach wspolnej nauki .... miala byc sprawdzona do stycznia roku 2005 z tego co wiem do dzis jak ktokolwiek pyta o ta kwestie mowi ze nie wie ile dala i czy cos dala .......wiec juz wiem skad wiecie jak zrobic glowice np u Guluwurca i to Wy mowicie juz chorem o kradzierzach ........
.........ale temat nie jest o moim TDI tylko twoich 8400 a pozniej podniosles sie na 10000 i o nowych zastosowaniach walu korbowego w silniku wiec jest jakies inne niz to rozchlapywanie oleju??

a no i na koniec: najpierw mily Panie mowisz o skladaniu silnika niby seryjnego mocnego i ze wszystkie firmy maja cos w kuciu, zarabiaja itd ze zlozysz seryjny na sezon i bedzie zadu.... i bedzie strasznie mocny i wytrzyma rok mimo iz nie bedzie kuta a bedzie sie krecil do jakis chorych cyferek po czym objasniasz mi ze sram jak widze obroty i nie ufam temu co robie skoro nie chce krecic wysoko ......... a na koniec mowisz ze silnik bedzie jezdzil na codzien wykorzystujac 90KM ze swojej gigantycznej mocy i od swieta dokrecisz go do czerownego pola .......... zlituj sie i przestan publicznie pieprzyc liczac na uwielbienie mniej zaznajomionych z tematem uzytkownikow forum

pozdrawiam
No tak teraz trza sie bronic :) niby nic nie skorzystales ale telefony wykonywales i na strojenie sie umawiales po czym uciekłeś do konkurencji :chytry: Twoja sprawa! A jeśli chodzi o sprawe głowic to są Twoje i Aliego sprawy,ALi nigdy nic mi nie móil jak mam zbudowac z evo silnik od strony mechanicznej!!Głowice z Evo robiłem 2 noce sam bez żądnych pseudo waszych doświadczeń podpatrzonych niby!
Ogólnie grzeje mnie jzu ten temat jak go czytam.
Evo skończ dyskusje i wróc do tematu jak skonczysz auto


P.s Skoro były te mocniejsze Pdeki niż moj prosze o wykres a nie że widzialem i słyszalem! Zreszta niebawem sie przekonasz jaka moc mogłeś uzyskac z pompy!!



Awatar użytkownika
voj2s
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 248
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 14:49
Lokalizacja: krakoof
Kontakt:

Post autor: voj2s » pn gru 25, 2006 01:38

Guluwurc to moze znasz jeszcze termin na jaki sie umowilem ?? oswiecisz mnie?? telefony no chyba w sumie 2 wykonalem i kilka rozmow na gg wtedy szczytem techniki byl walek z 1.9D wedlug aligatora z pompami powiedzialem jak bylo wtryski moze Ty wiesz ktore mi doradzal?? i co radzil jeszcze zmienic ?? przestan byc zalosny jak na kazdym forum w bielsku Cie poprostu olali widac od razu sie zorientowali z kim maja do czynienia i teraz wszyscy ktorzy wlasnie Tobie za friko nie chcieli zlozyc super mocnego PD sa wrogami ...ciekawe podejscie do swiata i ludzi

ps toscie sie nadlubali 2 dni glowice jestem pelen podziwu i pelen respect



guluwroc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw gru 02, 2004 23:35
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: guluwroc » pn gru 25, 2006 01:47

voj2s pisze:Guluwurc to moze znasz jeszcze termin na jaki sie umowilem ?? oswiecisz mnie?? telefony no chyba w sumie 2 wykonalem i kilka rozmow na gg wtedy szczytem techniki byl walek z 1.9D wedlug aligatora z pompami powiedzialem jak bylo wtryski moze Ty wiesz ktore mi doradzal?? i co radzil jeszcze zmienic ?? przestan byc zalosny jak na kazdym forum w bielsku Cie poprostu olali widac od razu sie zorientowali z kim maja do czynienia i teraz wszyscy ktorzy wlasnie Tobie za friko nie chcieli zlozyc super mocnego PD sa wrogami ...ciekawe podejscie do swiata i ludzi

ps toscie sie nadlubali 2 dni glowice jestem pelen podziwu i pelen respect
Masz ze wszystkim racje,wy i Bielsko jestescie Bogami mocy,wy wyznaczacie moce do pobicia i ogólnie jestescie najlepsi :) :okej:

P.s pokaż tylko ten wykres Pdka mocniejszego? z przed ponad pól roku przedemna?

Mam nadzieje że na sezon 2007 pokażesz sie z waszym projektem na jakiś zawodach :grin:



Awatar użytkownika
voj2s
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 248
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 14:49
Lokalizacja: krakoof
Kontakt:

Post autor: voj2s » pn gru 25, 2006 01:53

i widzisz tu sie roznimy ja nic nie wyznaczam i bielsko czyli chlopaki z CS o ile moge to za nich pisac tez nie, to Ty masz jakies chore jazdy i chcesz byc naj i chcialbys chyba by Cie nazywac Bogiem jak narazie jestes..... przynajmniej tak myslisz



guluwroc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw gru 02, 2004 23:35
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: guluwroc » pn gru 25, 2006 02:04

voj2s pisze:i widzisz tu sie roznimy ja nic nie wyznaczam i bielsko czyli chlopaki z CS o ile moge to za nich pisac tez nie, to Ty masz jakies chore jazdy i chcesz byc naj i chcialbys chyba by Cie nazywac Bogiem jak narazie jestes..... przynajmniej tak myslisz
Nigdy nie byłęm i nie bede bo jestem zwykłym szaraczkiem który docenia takich ludzi jak evo ze garstka kasy potrafi zdzialac cuda te w które czesto są wyśmiewane i obrażane przez takich jak ty,nie znasz go ani mnie! wiec nie masz zielonego pojecia co potrafimy itd.Jedynym wyznacznikiem moze byc chyba wykrez z hamowni :)

P.s Co do wiedzy CS to maja ja bardzo wielka jak nie jedna z najwiekszych w PL i nigdy jej nei negowałęm,zawsze kibicowałęm na zawodach i nigdy do nich nic nie mialem,a że sie smieja ich czy wasza sprawa,wykonalem do nich kiedy tylko jedne telefon by usłyszec że mi nie pomoga i na tym sie skończyło,ciesze sie żę są na tym świecie tak życzliwi ludzie jak Aligator którzy nie żyja tylko po to zeby oskubac kogos ale sa pomocni.Niebawem pokażemy 2 nowe wykresy Pdka i pompy wtedy moze wróce do Twojej dyskusji,poki co na tym forum nic wiecje nei napisze bo to nie ma sensu.Życze Tobie i całej załodze 2B wesłoych świat i dalszych sukcesów jakie mialo audi,szkoda tylko ze było za cięzkie bo ładnie jeżdzilo i to rok temu.



Awatar użytkownika
voj2s
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 248
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 14:49
Lokalizacja: krakoof
Kontakt:

Post autor: voj2s » pn gru 25, 2006 02:18

gdy zaczynalem pisac posty nie sadzilem ze dojdzie do takiej wymiany zdan ja poprostu chcialem napisac cos co jak wygladalo z przebiegu wczesniejszych wypowiedzi jest niedoceniane lub pozostalo niezauwazone wogole ale spoko widac trzeba bylo ostrzej i jest jak jest
ps wesolych swiat a co do audi widzisz jaki jestes ...teraz piszesz ze fajnie jezdzilo a przeszlo rok temu na zawodach gdzies w okolicach wroclawia ..skarbimierz?? powiedziales po przejezdzie ze mna "wcale nie jest takie szybkie jak wszyscy mowia"...... mimo iz pewnie na lini mety nie przeczytalbys mojej rejestracji... idzie nowy sezon robcie co macie robic i my sie zajmiemy tym samym hamownia i droga nas zweryfikuje tylko na litosc jak czegos nie jestes pewien to nie wyciagaj jakigos syfu i nie oczerniaj innych bo wiesz ze kradziez to powazne pomowienie??



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » pn gru 25, 2006 02:56

voj2s pisze:gdy zaczynalem pisac posty nie sadzilem ze dojdzie do takiej wymiany zdan ja poprostu chcialem napisac cos co jak wygladalo z przebiegu wczesniejszych wypowiedzi jest niedoceniane lub pozostalo niezauwazone wogole ale spoko widac trzeba bylo ostrzej i jest jak jest
ps wesolych swiat a co do audi widzisz jaki jestes ...teraz piszesz ze fajnie jezdzilo a przeszlo rok temu na zawodach gdzies w okolicach wroclawia ..skarbimierz?? powiedziales po przejezdzie ze mna "wcale nie jest takie szybkie jak wszyscy mowia"...... mimo iz pewnie na lini mety nie przeczytalbys mojej rejestracji... idzie nowy sezon robcie co macie robic i my sie zajmiemy tym samym hamownia i droga nas zweryfikuje tylko na litosc jak czegos nie jestes pewien to nie wyciagaj jakigos syfu i nie oczerniaj innych bo wiesz ze kradziez to powazne pomowienie??
ciesze sie ze nareszcie mamy jakis konsensus rozmow i rozwazan, ja dodam od siebie pare rzeczy do wyjasnienia, silnik gula robilem ja i on nie korzystajac z niczyjej wiedzy. efekt jak widac jest w postaci przebiegu mmocy w obrotach... jest w tym tez duza zasługa aligatora, w postaci programu ale obrobka glowicy jest tylko i wylacznie wg mojego planu wykonana,
po drugie moj silnik to hybryda z seryjnych gratow vw i ... wlasnie to tyle na temat ujawniania szczegolow:P i on ma sie krecic 8400
po 3 seryjny kr wykreci sie do 10kilo rpm, wystarczy zewrzec przekaznik pompy paliwa i przyspieszyc troche zaplon( na seryjnym sterowniku jakies 20 stopni) i bedzie sie krecil do takich rpm, nie ulegajac destrukcji.
po 4 ja nigdy nie slucham innych ze sie nie da.... wszystko sie da poki od kogos sie nie uslyszy innej tezy... wystarczy pomyslec...


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
GTO
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1141
Rejestracja: pn sie 23, 2004 00:11
Lokalizacja: z tąd
Kontakt:

Post autor: GTO » pn gru 25, 2006 11:09

Peace ludki i skończmy tą przejadanke..
na wiosna każdy sie pochwali tym co poskładał przez zime

pozdro


mozna zamknąć ?? :chytry:


DIGITUN.PL
chiptuning wszystkie marki
2.7 bit 860km E85 ,leon 2.0T 630km , audi 2 -2.2T 616km, 1.8T AGU 400km , VR6 914km , 2.0 TFSI 460km
16V digi g60 - 370hp , VR6 TURBO na ori ecu - custom remap pod E85

605-443-665
GG: 2615761

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » pn gru 25, 2006 11:16

voj2s pisze:
ps toscie sie nadlubali 2 dni glowice jestem pelen podziwu i pelen respect
tak sobie doczytalem na samyk koncu to...Nie wazne ile sie dlubie glowice, ale jak i jaki efekt daje dlubniecie w poprawie wykresu silnika. wiedza ktora zdobylem modyfikujac silniki pozwala mi na inne modyfikacje niz wykonuje sie w wiekszosci i poza gulu i mna nie wiie nikt co poprawilismy:)
P.s. to nie szczyt moich mozliwosci, jak trzeba to w 3 dni zrobie kpl remont silnika z tulejowaniem szlifami i kpl obrobka, potrafie dwa dni nie spac zachowujac jasnosc umysłu... tu sie nie spieszylismy i sie wysypialem.

[ Dodano: Pon Gru 25, 2006 10:17 ]
zamknij gto jak bedzie projekt gotowy otworzymy znowL) oki??

[ Dodano: Pon Gru 25, 2006 10:18 ]
wesolych Świąt


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

guluwroc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw gru 02, 2004 23:35
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: guluwroc » pn gru 25, 2006 12:16

voj2s pisze:gdy zaczynalem pisac posty nie sadzilem ze dojdzie do takiej wymiany zdan ja poprostu chcialem napisac cos co jak wygladalo z przebiegu wczesniejszych wypowiedzi jest niedoceniane lub pozostalo niezauwazone wogole ale spoko widac trzeba bylo ostrzej i jest jak jest
ps wesolych swiat a co do audi widzisz jaki jestes ...teraz piszesz ze fajnie jezdzilo a przeszlo rok temu na zawodach gdzies w okolicach wroclawia ..skarbimierz?? powiedziales po przejezdzie ze mna "wcale nie jest takie szybkie jak wszyscy mowia"...... mimo iz pewnie na lini mety nie przeczytalbys mojej rejestracji... idzie nowy sezon robcie co macie robic i my sie zajmiemy tym samym hamownia i droga nas zweryfikuje tylko na litosc jak czegos nie jestes pewien to nie wyciagaj jakigos syfu i nie oczerniaj innych bo wiesz ze kradziez to powazne pomowienie??
Masz racje że tak powiedzialem i za to musze przeprosic bo jeszcze wtedy nie wiedzialem że sekunda na 400m to jest przepasc a ja majac 186 Ps wtedy myslalem że mam duzo :) I dzieki Tobie wlaśnie przekonalem sie do 4x4 widzac wasze starty!! Do dziś mam filmiki jak audi zeszperowane ruszało :) Szkoda ze w tamtym roku nie mialem gotowego setupa takiego jak dzis bo bardzo chetnie bym chciał teraz stanac z Audi ,wiem ze teraz już macie inne plany i pewnei corrado bym teraz nie mial szans ale liczy sie przecierz duch walki a nie serce :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości