V max VW Golf III 1,9 TD

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
piosz7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: czw lut 24, 2005 10:27
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: piosz7 » śr mar 09, 2005 23:53

Tak ale on miał wyrzszy profil opony i w efekcie mieł taką samą średnice koła, więc koła kręciły się tak samo.



Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » czw mar 10, 2005 05:44

profil sie odonsil do auta Papola 215/40 na 17 mk3 variant 1.9TD z interem i zwiekszona dawka paliwa na tych kapciach lepical 200km/h dlaczego??
bo na wiekszych kolach masz wiekszy vmax!!!! na standardach kolkach tyle na liczniku zapewne by niemial i od tegojest slimak w skrzyni zeby mozna bylo miec normalne wskazania licznika jezeli wklada sie wieksze kapcie niz producent podaje!!!!
cos slabo te wasze TDi pocinaja az sie dziwie czemu tylko 180km/h(srednio)
ja swoim TD lecialem 185 i mialem 4400obrotow i droga sie konczyla no i hamulce
Piosz7 niewidziales takiej opony na oczy czy niewidziales wogole??
w dobrych gazetach sobie looknij sa nawet z profilem "25"
idz do empiku i poogladaj sobie dobre gazeciorsy
Rudy MILCZEC!!!!!



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » czw mar 10, 2005 09:06

Jebaj się trolu, rudego to ty możesz sobie poszukać wśród swoich znajomych, jeśli takich w ogóle masz. Za te herezje to pewnie już nikt z toba nie rozmawia więc na forum próbujesz brylować.Widzę że bardzo długo myślałeś nad odpowiedzią ale jakoś nie postarałeś się bardzo. Odpuść sobie i nie myśl więcej bo ciężko ci to przychodzi a efekty też są raczej marne.



Awatar użytkownika
paolo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 507
Rejestracja: śr sie 25, 2004 23:20
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: paolo » czw mar 10, 2005 09:31

Krzylu pisze:profil sie odonsil do auta Papola 215/40 na 17 mk3 variant 1.9TD z interem i zwiekszona dawka paliwa na tych kapciach lepical 200km/h dlaczego??
bo na wiekszych kolach masz wiekszy vmax!!!! na standardach kolkach tyle na liczniku zapewne by niemial i od tegojest slimak w skrzyni zeby mozna bylo miec normalne wskazania licznika jezeli wklada sie wieksze kapcie niz producent podaje!!!!
cos slabo te wasze TDi pocinaja az sie dziwie czemu tylko 180km/h(srednio)
ja swoim TD lecialem 185 i mialem 4400obrotow i droga sie konczyla no i hamulce
Piosz7 niewidziales takiej opony na oczy czy niewidziales wogole??
w dobrych gazetach sobie looknij sa nawet z profilem "25"
idz do empiku i poogladaj sobie dobre gazeciorsy
Rudy MILCZEC!!!!!
to czy samochod bedzie jechal szybciej zalezy od rezerwy (zapas) sily napedowej. Zalezne jest to od charakterystyki zewnetrznej. Samochod bedzie napewno gorzej przyspieszal, ale mozliwe ze bedzie szybszy i to wcale nie beda przeklamania licznika !! A tak pozatym gdzie spotkales sie z wymiana slimaka w skrzyni ? Ja osobiscie pierwsze slysze. Idzie sie do sklepu i mowi "poprosze slimak do skryzni bo mam teraz wieksze felgi" ?



Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » czw mar 10, 2005 17:25

ciezkie glowy macie
pomysl troche kolego czy masz tylko jeden typ skrzyni biegow i jeden typ golfa??
na 15" kolach
zapomniales ze jezdza jeszcze inne modele Vw na wiekszych kolach??
pomysl troche zanim cos klikniesz
Rudy psie zapchlony szoruj do budy warowac przy swoim padlaku
ten text chyba cala rodzina ci pomagala ulozyc
glupi jestes i tyle pewnie zmieniasz kolo w rekawiczkach i kombinezonie NASA zeby sie nie pobrodzic bo jestes zwyklym pisorem ktory lata do warsztatow zeby wkrecali zaroweczki bo ty nieumiesz i wolisz zaplacic niz sie nauczyc bo jestes za tępy
pozdroo



Awatar użytkownika
paolo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 507
Rejestracja: śr sie 25, 2004 23:20
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: paolo » czw mar 10, 2005 19:15

Krzylu pisze:ciezkie glowy macie
pomysl troche kolego czy masz tylko jeden typ skrzyni biegow i jeden typ golfa??
na 15" kolach
zapomniales ze jezdza jeszcze inne modele Vw na wiekszych kolach??
pomysl troche zanim cos klikniesz
a czy ty rozumisz, ze jesli zaklada sie wieksze felgi to musisz zalozyc nizszy profil opony aby promien dynamiczny kola nie zmienil sie...to chyba oczywiste wiec po co zmieniac slimak ?



Awatar użytkownika
piosz7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: czw lut 24, 2005 10:27
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: piosz7 » czw mar 10, 2005 21:58

paolo ja cały czas o tym pisze i jakoś nikt tego nie trybi.



Awatar użytkownika
paolo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 507
Rejestracja: śr sie 25, 2004 23:20
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: paolo » czw mar 10, 2005 22:17

piosz7 pisze:paolo ja cały czas o tym pisze i jakoś nikt tego nie trybi.
moze kolega mysli ze jak zmienia felgi z `13 na `17 profil pozostaje nadal 70 ? :bigok:



Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » pt mar 11, 2005 04:08

ale jak ktos chce zalozyc 17" do mk3 np to jaki profil zalozysz??
skoro zamiennik fabryczny dotyczacy 17" felg nie istnieje??
JEST TAK JAK PIOSZ PISZE!!!! WIEM
ale sprawa jest taka ze 215/30 duzo takich mk3 na takich oponach nie jezdzi nie ludzmy sie.
przewaznie jest to rozmiar 215/40 wiec wskazania sa inne niz powinne byc TAKIE JAK FABRYKA PODAJE
TAK czy NIE???
wiec wtedy trzeba slimak wymienic



Awatar użytkownika
Pabloss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: sob lut 05, 2005 22:08
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: Pabloss » pt mar 11, 2005 08:15

Ja na razie tylko 150 km/h bo niestety nie było wiecej miejsca. :-)



Awatar użytkownika
piosz7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: czw lut 24, 2005 10:27
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: piosz7 » pt mar 11, 2005 16:02

Zgadza się Krzylu, wypadało by założyć właśnie taki profil, tylko wtedy zmieni się średnica koła i wskazania prędkościomierza będą błędne ( o czym Krzylu wie ), ale co do kwestii ślimaka to nie jestem przekonany że się go wymienia. Moim skromnym zdaniem po prostu jeżeli ktoś się decyduje na założenie takich opon to musi się liczyć z tym że licznik będzie troche kłamał.
A co do ciebie paolo to dokładniej czytaj to co piszę zanim coś odpowiesz.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
paolo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 507
Rejestracja: śr sie 25, 2004 23:20
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: paolo » pt mar 11, 2005 16:05

8 stron gadania wkolko o tym samym wiec moglem pomylic sie :) Firmy ktore posiadaja hamownie oferuja czesto tez dostrajanie-kalibrowanie predkosciomierzy wiec trzeba ich zapytac jakim sposobem.



Awatar użytkownika
dashero
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr lut 16, 2005 22:39
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: dashero » śr mar 16, 2005 01:12

Ja jadąc autostradą w Czechach co prawda Audi B-4 Avant ale z tym samym silnikiem wykręciłem 200km/h ale z długiego zjazdu, poszłaby jeszcze pare kilometrów więcej bo góra była długa ale musiałem hamować, a powodem była siostra która się obudziła (była noc) i powiedziala że będzie wymiotować, już drugi raz przez nią nie dokończyłem dzieła, poprzednio na autostradzie śmignąłem mojego golfika 1,6 GTD do 190 km/h ale jeszcze by troche pogonił, niesamowite są te moje bryki, do golfa nikt sie nie przystawi, próbowali ale wymiękają..... :satan:



Awatar użytkownika
dashero
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr lut 16, 2005 22:39
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: dashero » śr mar 16, 2005 01:12

Ja jadąc autostradą w Czechach co prawda Audi B-4 Avant ale z tym samym silnikiem wykręciłem 200km/h ale z długiego zjazdu, poszłaby jeszcze pare kilometrów więcej bo góra była długa ale musiałem hamować, a powodem była siostra która się obudziła (była noc) i powiedziala że będzie wymiotować, już drugi raz przez nią nie dokończyłem dzieła, poprzednio na autostradzie śmignąłem mojego golfika 1,6 GTD do 190 km/h ale jeszcze by troche pogonił, niesamowite są te moje bryki, do golfa nikt sie nie przystawi, próbowali ale wymiękają..... :satan:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości