[Mk3] Soft turbo do VR6??!!

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
shade_
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: pt sty 28, 2005 16:17
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: shade_ » śr mar 02, 2005 15:25

Za to Cie ml2210 szanuje :) to mi sie podoba :)

Fakt, jakies wspolne piwko by sie przydalo :)


[b] - Alarmy i sterowniki do kluczyków scyzoryków - [/b]

Awatar użytkownika
szymonrs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: czw gru 30, 2004 13:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: szymonrs » pn mar 07, 2005 18:36

rafalvr6 pisze:
Apsik pisze:Ja tez bym sie nie martwil :bigok: , a w dodatku ty masz SYNCHRO - a to Ci zawsze kapkie pomoze :bigok:
Pozatym juz szukam czegos zeby Cie pozieszyc :chytry: :chytry: :chytry:
Umieszcze za jakies 2h
u mnie niet synchro :crazy:
synchro nie ma ale warto by było włożyc coś takiego
LimitedDifferentialSpere to znacznie by poprawiło trakcje a szczególnie start a przedewszystkim zminimalizowało ryryzko "wybuchu" skrzyni biegów.........
sam mam VRke i właśnie o czymś takim myśle poważnie. Moim zdaniem najpierw należałoby przygotować auto pod duże moce a potem działać. Sam wyznaję taką zasade bo właśnie kończe składać moją mk2 z silnikiem VR6, ale zanim go włożyłem to wymieniłem cały układ hamulcowy od Passata VR6 na 288mm tarcze ale teraz udało mi się znależć i hamulce od TT 312mm, pozakładałem rozpórki, zrobiłem blacharke i lakier. i teraz marzy mi się właśnie LSD. pozdrawiam i czekam na wieści z twoich prac, mysle że będą owocne;-)



Awatar użytkownika
Ralfii_VR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: wt lis 09, 2004 01:15
Lokalizacja: Rzeszow
Kontakt:

Post autor: Ralfii_VR » pn mar 07, 2005 19:10

układ hamulcowy tez wzmocnilem: sportowe wezyki hamulcowe Ferodo, klocki EBC green stuff + tarcze EBC rowkowane własnie idzie paczka z krakowa i pewnie za tydzień bede zakladal,
co do LimitedDifferentialSpere to fajna sprawa ale ile to kosztuje,
myslalem tez o szperze Quaifa ale 1000euro to za duzo
co do turbo to mysle je zestroic w gornym zakresie obrotow, zeby dalo sie startowac, no i skrzynie oszczedzac, jednak 80% to zdroworosadkowe podejscie do auto z moca rzedu 300KM mysle ze to jest najwazniejsze :hmm:



Awatar użytkownika
ml2210
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:50
Lokalizacja: Koniec Polski
Kontakt:

Post autor: ml2210 » wt mar 08, 2005 09:34

W Tomsonie, proponowano mi wstawienie kompresora zamiast turbo.
Podobno jest dużo łagodniejszy dla napędu, w moim przypadku (Syncro) i z moimi obawami co do niego, to jest jakieś wyjście.
Niestety z tego co sie orientuje to kompresor jest o wiele droższy od turbo.
Macie może jakieś konkretne informacje albo namiary na kompresor do VR6???


www.mlautobroker.pl
-----Profesjonalny Broker Samochodowy-----

Awatar użytkownika
szymonrs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: czw gru 30, 2004 13:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: szymonrs » wt mar 08, 2005 10:42

rafalvr6 pisze:układ hamulcowy tez wzmocnilem: sportowe wezyki hamulcowe Ferodo, klocki EBC green stuff + tarcze EBC rowkowane własnie idzie paczka z krakowa i pewnie za tydzień bede zakladal,
co do LimitedDifferentialSpere to fajna sprawa ale ile to kosztuje,
myslalem tez o szperze Quaifa ale 1000euro to za duzo
co do turbo to mysle je zestroic w gornym zakresie obrotow, zeby dalo sie startowac, no i skrzynie oszczedzac, jednak 80% to zdroworosadkowe podejscie do auto z moca rzedu 300KM mysle ze to jest najwazniejsze :hmm:
LSD peloquina kosztuje 875$ w detalu na stronce sa ceny do nas pasowałby model 02A(tylko jak niskim kosztem sciągnąć coś takiego z USA). Jakość i reputacja jest taka sama jak w quaifie więc nie ma co przepłacać. A niestety skrzynie w VRkach lubią się posypać(mechanizmy różnicowe) nawet przy seryjnych momentach troche ponad 230Nm. A co będzie jęśli dostanie 400Nm??
Napisz mi prosze więcej o tych wężykach Ferrodo. Co to jest, czy jakiś stalowy oplot, jaki jest tego numer katalogowy Ferrodo, jaka cena....wszystko na ten temat. Bede bardzo wdzięczny.



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » wt mar 08, 2005 10:59

Kiedyś czytałem na temat wężyków hamulcowych. Sa one w oplocie stalowym lub oplot stalowy jest ukryty w przewodzie. Ma to na celu prtzedłużenie żywotności wężyka. Jak wiadomo cisnąc po hamplach wężyk dostaje ciśnienia, a to ciśnienie rozszerza wężyk co skutkuje zmniejszeniem ciśnienia działającego na tłok. Oplot ma na celu zniwelowanie zmniejszenia ciśnienia w układzie, przez co hamulce są sprawniejsze. Jest jeszcze jeden plus stalowego oplotu. Jak wiadomo węże pękają i trzeba je wymienić. Pękają one od starości i ciśnienia w nich panującego. Deptając nagle po hamulcach też może nam rozerwać węża i hamulce nie zdadzą sojego zadania. Oplot ten ma na celu niedoprowadzenie do rozerwanie węża przy gwałtownym naciśnięciu na hamulec. Minusów nie ma.



Awatar użytkownika
szymonrs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: czw gru 30, 2004 13:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: szymonrs » wt mar 08, 2005 11:43

taz pisze:Kiedyś czytałem na temat wężyków hamulcowych. Sa one w oplocie stalowym lub oplot stalowy jest ukryty w przewodzie. Ma to na celu prtzedłużenie żywotności wężyka. Jak wiadomo cisnąc po hamplach wężyk dostaje ciśnienia, a to ciśnienie rozszerza wężyk co skutkuje zmniejszeniem ciśnienia działającego na tłok. Oplot ma na celu zniwelowanie zmniejszenia ciśnienia w układzie, przez co hamulce są sprawniejsze. Jest jeszcze jeden plus stalowego oplotu. Jak wiadomo węże pękają i trzeba je wymienić. Pękają one od starości i ciśnienia w nich panującego. Deptając nagle po hamulcach też może nam rozerwać węża i hamulce nie zdadzą sojego zadania. Oplot ten ma na celu niedoprowadzenie do rozerwanie węża przy gwałtownym naciśnięciu na hamulec. Minusów nie ma.
wielkie dzięki za info ale ja to wszystko wiem;-) pytałem o jakieś szczególy m.in. cenę, numer katalogowy ferrodo, ew. gdzie kupił.........



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » wt mar 08, 2005 12:15

Trzeba szukać na tomsonie najlepiej, albo w fosabie.



Awatar użytkownika
Ralfii_VR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: wt lis 09, 2004 01:15
Lokalizacja: Rzeszow
Kontakt:

Post autor: Ralfii_VR » wt mar 08, 2005 17:32

szymonrs pisze:
taz pisze:Kiedyś czytałem na temat wężyków hamulcowych. Sa one w oplocie stalowym lub oplot stalowy jest ukryty w przewodzie. Ma to na celu prtzedłużenie żywotności wężyka. Jak wiadomo cisnąc po hamplach wężyk dostaje ciśnienia, a to ciśnienie rozszerza wężyk co skutkuje zmniejszeniem ciśnienia działającego na tłok. Oplot ma na celu zniwelowanie zmniejszenia ciśnienia w układzie, przez co hamulce są sprawniejsze. Jest jeszcze jeden plus stalowego oplotu. Jak wiadomo węże pękają i trzeba je wymienić. Pękają one od starości i ciśnienia w nich panującego. Deptając nagle po hamulcach też może nam rozerwać węża i hamulce nie zdadzą sojego zadania. Oplot ten ma na celu niedoprowadzenie do rozerwanie węża przy gwałtownym naciśnięciu na hamulec. Minusów nie ma.
wielkie dzięki za info ale ja to wszystko wiem;-) pytałem o jakieś szczególy m.in. cenę, numer katalogowy ferrodo, ew. gdzie kupił.........
Po zastosowaniu sportowych weżyków u siebie, poczułem znaczna poprawe hamowani, hamulec jest twardszyy ibardziej czuly, co do ceny to za kpl zaplacilem 2lata temu jakis 300zł, ale nie jestem do konca pewny



Awatar użytkownika
Apsik
Powered by G60
Powered by G60
Posty: 1279
Rejestracja: wt paź 05, 2004 15:30
Lokalizacja: just behind you
Kontakt:

Post autor: Apsik » wt mar 08, 2005 21:41

Macie może jakieś konkretne informacje albo namiary na kompresor do VR6???
www.slstuning.de

Tez cos takiego słyszalem ze kompresor jest łagodniejszy dla silnika i napedu niz turbo, ale cena wyzsza :(
Wybor to juz twoja sprawa ;)


It doesn't mater what U have - YOU can always tune it!

Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » wt mar 08, 2005 22:05

ja jakbym miał vr6 to bym robił wszystko by włozyć do niego kompressor :D super sprawa :D


Obrazek

Awatar użytkownika
ml2210
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:50
Lokalizacja: Koniec Polski
Kontakt:

Post autor: ml2210 » pt mar 11, 2005 11:51

Apsik pisze:
Macie może jakieś konkretne informacje albo namiary na kompresor do VR6???
www.slstuning.de

Tez cos takiego słyszalem ze kompresor jest łagodniejszy dla silnika i napedu niz turbo, ale cena wyzsza :(
Wybor to juz twoja sprawa ;)
Kompresor do VR-a to coś dla mnie. :food:
Ta I-a opcja z kompresorem ZR2 jest akurat.
Łagodne dla silnika i napędu ciśnienie 0,4bara, 255 kucy. Wysoki momęt od najniższych obrotów. Rewela!!! :okej:
U Helmutów 4450 Euro. Hmmm dużo.
Może w Polsce zrobiliby to troszkę taniej. Za jakieś 12-15 tys. może się skuszę.

Ciekawe czy, jeśli nie trzeba zbytnio ingerować w silnik, to czy można potem taki zestaw zdemątować (np. przy srzedaży auta) i zapodać go do drugiego?
W dalekiej przyszłości (za łaaaaadnych parę latek, hehe) planuję przesiadkę do R32,
więc jeśli taki zestaw da się bez problemów przezucić to GITES...

Ps.
Napisałem już w tej sprawie do Tomsona i VTG.
Narazie cisza, ale czekam z niecierpliwością.


www.mlautobroker.pl
-----Profesjonalny Broker Samochodowy-----

Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Post autor: Borys » pt mar 11, 2005 11:54

niejaki kolega Arturo z autocentrum ma taki silniczek juz z kompresorem tyle ze w garazu jeszcze nie zamontowany


www.vrservice.pl

Awatar użytkownika
ml2210
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:50
Lokalizacja: Koniec Polski
Kontakt:

Post autor: ml2210 » pt mar 11, 2005 12:06

Borys pisze:niejaki kolega Arturo z autocentrum ma taki silniczek juz z kompresorem tyle ze w garazu jeszcze nie zamontowany
KONTAKT - PLASE!!!


www.mlautobroker.pl
-----Profesjonalny Broker Samochodowy-----

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości