Porting głowicy w NZ,MH ITD

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
marian g40
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 22:16
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: marian g40 » czw lis 09, 2006 12:02

CHUDY, kolektora ssącego tak nie rozszlifujesz w całej długości jak na początku kanału po lewej
więc mogą byc wieksze zawirowania jak przed....
zresztą lepiej rozwiercić mniej ale na całej długości kanału ssącego niż w paru miejscach dużo



Awatar użytkownika
Rales [BBG]
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob gru 10, 2005 15:47
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Rales [BBG] » ndz lis 19, 2006 06:53

bardzo czasochlonna robota meczaca a efekty mizerne rozwiazanie dobre w kaszlach ! przyrost mocy bedzie niewielki ! nawet po wypolerowaniu kanalow wydechowych po jakims czasie i to bardzo krotkim ponownie osadzi sie na nich nagar i juz bedzie po zabawie ! a jesli chodzi o mniejsze zawirowania to niebylbym taki pewien ale zobaczymy jak ukonczysz prace ! na ogol sama wymiana uszczelki pod glowica + nabicie nowych uszczelniaczy dotarcie zaworow itp juz daje niezle rezultaty ale takie zabawy jw to pozostawmy bez komentarza :/



Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Post autor: Borys » ndz lis 19, 2006 11:07

Rales [BBG] pisze:bardzo czasochlonna robota meczaca a efekty mizerne rozwiazanie dobre w kaszlach ! przyrost mocy bedzie niewielki ! nawet po wypolerowaniu kanalow wydechowych po jakims czasie i to bardzo krotkim ponownie osadzi sie na nich nagar i juz bedzie po zabawie ! a jesli chodzi o mniejsze zawirowania to niebylbym taki pewien ale zobaczymy jak ukonczysz prace ! na ogol sama wymiana uszczelki pod glowica + nabicie nowych uszczelniaczy dotarcie zaworow itp juz daje niezle rezultaty ale takie zabawy jw to pozostawmy bez komentarza :/
no a ty jakie masz doswiadczenie w tym temacie? zrobiłes porting jakiejś głowicy czy usłyszałes tką opinię od kolegów pod trzepakiem?


www.vrservice.pl

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » ndz lis 19, 2006 12:23

Rales [BBG] pisze:bardzo czasochlonna robota meczaca a efekty mizerne rozwiazanie dobre w kaszlach ! przyrost mocy bedzie niewielki ! nawet po wypolerowaniu kanalow wydechowych po jakims czasie i to bardzo krotkim ponownie osadzi sie na nich nagar i juz bedzie po zabawie ! a jesli chodzi o mniejsze zawirowania to niebylbym taki pewien ale zobaczymy jak ukonczysz prace ! na ogol sama wymiana uszczelki pod glowica + nabicie nowych uszczelniaczy dotarcie zaworow itp juz daje niezle rezultaty ale takie zabawy jw to pozostawmy bez komentarza :/
ja obstawiam kolko garazowe :) chlopaki pija browara i rozwazaja:)


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

luckash
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 317
Rejestracja: czw gru 08, 2005 19:55
Lokalizacja: Bartniczka
Kontakt:

Post autor: luckash » ndz lis 19, 2006 13:58

Witam dołącze sie do rozmowy:)

CHUDY a kolektory też będziesz powiększał???

U mnie jak patrze na mojego RP to... te zewnętrzne kanały ssące zbiegają sie do siebie i to nie utrudni ich powiększenia? da sie tam wszędzie frezikiem wświdrować bo przecież są zakrzywione?

Powodzenia w przeróbkach :pub:



Awatar użytkownika
CHUDY
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: sob sty 22, 2005 21:03
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: CHUDY » ndz lis 19, 2006 23:24

No i wreszcie wszystko zkończone.Głowica po generalnym remoncie.Wymienione prowadnice, zawory, uszczelniacze itd żeby wszystko ładnie pracowało.W tej chcwili są powiekszone kanały i dopasowne kolektory(juz nie chciało mi się dłubać po całości kolektorów.Może kiedyś...).Mam włożony wałek Świątka(na seryjnym czasy otwarcia są jak w żuku).Po tych modyfikacjach samochodzik dużo lepiej się zbiera,zyskał napewno na wyższych obrotach.Jeszcze tylko jakiegos sofcika pyknac i bedzie napewno lepiej.
luckash pisze:U mnie jak patrze na mojego RP to... te zewnętrzne kanały ssące zbiegają sie do siebie i to nie utrudni ich powiększenia? da sie tam wszędzie frezikiem wświdrować bo przecież są zakrzywione?
Można to zrobic za pomoca węza gumowego.Ucinasz sobie kawałek, tak żeby starczyło na cała długoiść kanału.Pozniej przyklejasz papier scierny na weza na budapren albo super glue.Na końcu wkładasz wiertło do weza i skrecasz opaską.Teraz tylko wiertarka i ogien.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości