Swap - Abf do MkI

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

tramall
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn mar 14, 2005 14:10
Lokalizacja: Rzeszow

Swap - Abf do MkI

Post autor: tramall » sob paź 07, 2006 17:17

Witam ,

Naszła mnie pewna myśl i chcę ją wcielić w życie . Zrobić sobie abf w golfie mkI . Dawcę mam (całe jeżdżące auto mk3 gti 16v) . Problem polega na tym że nie wiem jakiego golfa I szukać. Czy musi być to model GTI , czy może być jakakolwiek jedynka ? Czy jest możliwość przełożenia kompletnej zawiechy (przód , tył ? ) . Chciabym przełożyć ile się tylko da z wyjątkiem deski (tą chciabym zostawić oryginał z MkI). Ogólnie jestem teraz na etapie szukania biorcy ale nie bardzo wiem jakiego szukać . No i ostatnie pytanie ile kosztowało by przełożenie silnika (powiedzmy że daję gołą budę , pomalowaną i przygotowaną pod swap) no i ile jest w tym wszystkim rzeźby i czy jest ktoś kto by się tego podjął. Ogólnie ma wyjść z tego jakiś german style z dwoma kubłami.

Z góry dzięki za odpowiedzi.



Awatar użytkownika
Michu-HST
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 20:56
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Post autor: Michu-HST » sob paź 07, 2006 18:50

Szukaj zdrowej budy najlepiej po dieslu bo doswiadczenie mowi ze takie sa najzdrowsze, zawiecha z trojki nie podpasi. Aha no rzezby troche jest kiedy chcialbys to robic ??


[b]AST-garage.com elektromechanika pojazdowa, car-audio, zabezpieczenia... [/b]

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » ndz paź 08, 2006 00:06

Swapa to samemu zrobisz w tydzień bez potrzebnej wiedzy. Co za problem wrzucić prawie taki sam silnik jak 1,6 w MK1. Różnica to głowica, waga i nieco inny wygląd bloku. Najwięcej roboty będzie przy podłączeniu elektroniki.



tramall
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn mar 14, 2005 14:10
Lokalizacja: Rzeszow

Post autor: tramall » ndz paź 08, 2006 13:35

Co do budy po dieslu to ciekawa sprawa (rozumiem dlaczego) ale:

buda i tak będzie obspawana (no chyba musi ;) )
Co z bakiem , przewodami hamulcowymi itp , stacyjka ? Jest chyba więcej roboty.

Taz , mam rozumieć że łapy pasują ? I co jest nie tak z zawiechą ??? Nie ukrywam że zależy mi na dobrej trakcji , poza tym chce przełożyć heble i ew. ABS (choć z abs to niekoniecznie , ma być hard core ). Co do elektroniki to jak myślałem , będzie kłopot...

Ps. Myślę jeszcze o przeniesieniu akumulatora do tyłu , zawsze zyska się coś miejsca ... no i chyba balans lepszy.



Awatar użytkownika
Michu-HST
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 20:56
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Post autor: Michu-HST » ndz paź 08, 2006 14:56

Czy musi porzadna klatka z ireco z zastrzalami do kielonkow i rozporki ale jak chcesz spawac to sobie spawaj bedzie mocniejsza po dieslu mniejsze prawdopodobienstwo miliona dzwonow pod lakierem jak to bywa naprzyklad z budami po gti one czesto trafialy do polski jako konkretne bitki. Z czym jest wiecej roboty od czego ?? bo nie kumam no stacyjaka bak i hamulce od jedynki. No zawias nie pasuje poprostu co mam ci powiedziec daj stabilizator od gti kup gwint albo zamow sportowy zawias u jakiegos majstra od plaskich i bedzie dobra trakcja. Wywal akumulator na zaplecze zamontuje tam tez jakis bezpieczny bak w stylu rci. Jak chcesz pogadac bardziej szczegolowo i masz na to kase i serce a nie fajna wizje i pare zlotych to daj znac na pw.


[b]AST-garage.com elektromechanika pojazdowa, car-audio, zabezpieczenia... [/b]

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » ndz paź 08, 2006 20:39

W całej budzie diesla jest około 200 zgrzewów więcej niż w zwykłym MK1. Ja tam kibli nie będę obspawywał bo szkoda blachy przegrzewać. Trzy rozpórki i pół klatka powinny dać radę przeciążeniom.



tramall
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn mar 14, 2005 14:10
Lokalizacja: Rzeszow

Post autor: tramall » ndz paź 08, 2006 22:11

Mówiąc stacyjka i bak, przewody miałem na myśli te od jedynki diesla , chodzi mi o zmianę ropa > benzyna , w sumie stacyjka to luz bo chyba idzie cała z mk3. Doskonale wiem że GTi były porozbijane, a wiadomo że grunt to dobra buda. Co do zawiechy to też to rozumiem , ale wolę spytać, bo jeżeli by podpasiła to zawsze lepszy wybór, nowsza technologia. Jeśli nie to gwint to mus , dwie rozpórki i ..... nie bardzo chcę klatkę (ma być sleeper) ale z drugiej strony to klatka bardzo zwiększa sztywność. Obspawanie nie zaszkodzi tym bardziej, że auto byłoby składane od podstaw.

Ps. Nie mam 18 lat i nie jestem marzycielem ale wole się 100 razy spytać niż raz zrobić źle. Zdaję sobie sprawę że to jest dość kosztowna zabawa ale kasa to nie jest problem. Problem to czas i 2 auta do kupienia ( biorca Mk I i coś czym woziłbym dupę w międzyczasie )

Ps2 . Znalazłem coś takiego ale cena chyba duża http://www.vwzone.pl/forum/viewtopic.php?t=18149 i spód do roboty ?



Awatar użytkownika
Michu-HST
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 20:56
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Post autor: Michu-HST » pn paź 09, 2006 09:56

To sie nie nadaje bo to buda od 1,1 pomijajac podloge ktorej niema z tego co sie orientowalem i cene magiczna przez chromy.


[b]AST-garage.com elektromechanika pojazdowa, car-audio, zabezpieczenia... [/b]

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » pn paź 09, 2006 11:26

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=66511 to bierz. Nadaje się doskonale.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości