ZMIANA SILNIKA-POMOCY!!!

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

phary
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: śr wrz 06, 2006 13:47
Lokalizacja: mazowieckie

ZMIANA SILNIKA-POMOCY!!!

Post autor: phary » czw paź 05, 2006 12:05

cześc jestem tu nowy ale chciałbym sie was cos poradzić mam golfa II o poj.1,3MH najsłabszy silnik jaki może być,mój kolega rozbił golfa cały tył a silnik jaki ma to 1,8i i teraz pytanie czy jest mozliwość przełożenia takiego silnika do mnie,czy to jest dużo roboty i jaki mógłby byc koszt takiego manewru,moze ktos juz robił taką przekładke-POZDRAWIAM



Awatar użytkownika
Chmielu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2331
Rejestracja: śr lip 06, 2005 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Chmielu » czw paź 05, 2006 12:36

phary jest to jak najbardziej możliwe.
Roboty wiadomo ciutę jest - ale nie ma tragedii.
W warsztacie to już kwestja jak się dogadasz ale pewnie koło 1000 zł sobie za taki SWAP zaśpiewają.
Ale to już jak powiedziałem kwestja dogadania.


Człowiek może bez końca patrzeć na dwie rzeczy. Na lewego cycka.... i na prawego.

Passat 1.8T - projekt K04

phary
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: śr wrz 06, 2006 13:47
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: phary » czw paź 05, 2006 16:36

ale jak myślisz czy naprzykład wspomaganie też można by przełożyć o klimatyzacji już niewspomne bo też ma i podobno trzeba przekładać całe przednie zawieszenie



Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Post autor: maro » czw paź 05, 2006 17:36

Zobacz sobie tutaj http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966&start=0 tam wszystko opisalem, co prawda jest to mk3 z 1.4 na 1.8 ale miedzy 1.3 a 1.4 nie ma duzej roznicy


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

phary
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: śr wrz 06, 2006 13:47
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: phary » pt paź 06, 2006 09:39

bardzo fajny opis Maro,ale mam dwa pytanka 1.czy niebęde miał problemów z przełożeniem wspomagania bo u mnie niema 2.ogladając twoje zdjęcia chciałem się zapytać czy całą przekładke robiłeś w tym garażu chyba nawet bez kanału?



Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Post autor: maro » pt paź 06, 2006 11:32

Co do ukladu wspomagania to nie rozni sie on tylko tym ze ma pompe, ale uklad kierowniczy jest inny, ja dokladnie w tej sprawie ci nie pomoge bo ja w 1.4 mialem wspomagania, wiec tylko podlaczylem pompe z 1.8, ale jak masz wszystko to nie ma problemu, albo bedzie mozliwosc dopiecia do tego ukladu kierowniczego z 1.3 pewnych elementow z rozbitka w co watpie, albo bedziesz musial caly uklad kier przelozyc z 1.8, co do klimatyzacji to ja rowniez sie zastanawialem ale zrezygnowalem bo trzeba zmieniac nagrzewnice, i te wszystkie plastiki pod deska rozdzielcza w srodku auta, ja robilem to w garazu dosyc malutkim bez kanalu, dodatkowo jeszcze ze zjazdem do niego ze stromej gorki, wiec auto musialo samo wyjechac, silnik wciagalem z tata razem ze skrzynia stopniowo budujac sobie podest z desek, wlozenie silnika zejelo chyba maks godzine, ja na twoim miejscu bym sie nie zastanawial jak masz wszystkie nawet najdrobniejsze czesci (bo masz drugi samochod z 1.8) to nie ma problemu sama przyjemnosc :bigok: Jak bedziesz mial jakies pytania to pytaj pomoge, powodzenia

[ Dodano: Pią Paź 06, 2006 11:35 ]
A co do ceny wsadzenia tego w jakims warsztacie to tak jak Chmielu napisal do 1000 zł jak ja sie pytalem, dlatego sam postanowilem to zrobic, jesli masz troche pojecia dasz sobie rade bez problemu


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

phary
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: śr wrz 06, 2006 13:47
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: phary » pt paź 06, 2006 13:14

to chyba sprubuje tobie sie udało to i mi się uda a tez niemam kanału w garażu,to jeszcze ci napisze że gosć chce odemnie 1000zeta silnik miał wcześniej generalke i jeżdził jak wściekły i ma cały układ wydechowy nowy,więc chyba sie opłaca :hmm:



Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Post autor: maro » pt paź 06, 2006 14:41

No jasne ze sie oplaca, tylko poczytaj dokladnie co ja potrzebowalem dodatkowo do silnika bo sam silnik ze skrzynia nie wystarczy, dasz rade na pewno :bigok:


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

phary
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: śr wrz 06, 2006 13:47
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: phary » pt paź 06, 2006 16:32

a powiedzcie mi jeszcze jedną rzecz komu trzeba zgłośić taką wymiane żeby w razie kontroli policyjnej niemieć problemów



Awatar użytkownika
m3tal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 825
Rejestracja: sob sty 21, 2006 21:57
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: m3tal » pt paź 06, 2006 18:55

maro pisze:a powiedzcie mi jeszcze jedną rzecz komu trzeba zgłośić taką wymiane żeby w razie kontroli policyjnej niemieć problemów
nikomu... chyba... bo o ile dobrze się orientuję, już nie wbija się numerów silnika w dowód rejestracyjny auta. ale ręki bym sobie za to nie dał uciąć :D

[ Dodano: Pią Paź 06, 2006 18:58 ]
a w każdym razie głośno było na ten temat jakiś czas temu, nawet tu na forum poszła na ten temat chyba dyskusja. bo wchodził przepis, że już nie ma obowiązku wbijania numerów silnika w dowód, co bardzo cieszyło wszystkich SWAP-owców. Ale czy to już weszło, to nie wiem...


Obrazek
viewtopic.php?f=91&t=496640" onclick="window.open(this.href);return false;

VW LT VR6 RWD Salonka by m3tal SLOW progress

Wulkanizator - Psychopata

Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Post autor: maro » pt paź 06, 2006 19:23

Trzeba jechac do okregowej stacji kontroli pojazdow jezeli tylko chcesz sprawdzenia nowego silnika to koszt 80 zł a jezeli od razu robisz przeglad na rok to doplacasz 100 zł czyli razem 180, chyba ze masz lpg no to wiadomo razem bedzie ok 220, potem z papierkiem od nich do urzedu i tam albo wydaja nowy dowod albo robia adnotacje urzedowa w starym, dokladnie nie wiem bo tego nie bede robil na przegladzie sie i tak nie pokapuja ze to 1.8 a nie 1.4 chyba ze koles bedzie umial rozroznic konstrukcje tych silnikow w co watpie, a policja tym bardziej cie nie zatrzymie po to zeby sprawdzic jaki masz silnik, sa plusy tego tansze ubezpieczenie, ja cos takiego bede rbil ale dopiero przy sprzedazy auta bo tak nie ma sensu


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

Fugi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 13:14
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Fugi » ndz paź 08, 2006 14:31

Skorzystam z Twojego tematu zeby nie zasmiecac forum:) Powiedzcie mi bo mam silnik 1,6 Pn i chcial bym zrobic swapa i nie wiem czy caly sielnik GTI czy moze dalo by sie ta gore przerobic zeby nie byl na gazniku tlyko na wtrysku da sie to zrobic ile to da i jaki to koszt bardzo ejstem tym zainteresowany heh a jak nie to silnik od GTi jak uzbieram kase :) zieki z gory :bigok:



Awatar użytkownika
maccciej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: czw cze 09, 2005 20:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: maccciej » ndz paź 08, 2006 15:29

Fugi pisze:czy moze dalo by sie ta gore przerobic zeby nie byl na gazniku tlyko na wtrysku da sie to zrobic ile to da i jaki to koszt bardzo ejstem tym zainteresowany
Tak da rade to zrobić. Musisz zmienic gaznik na monowtrysk najlepiej od 1,8 rp. Koszt takiej operacji to mysle ze jakies 500 zł.


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images21.fotosik.pl/28/f649346d0807a928.jpg[/img][/url]

Fugi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 13:14
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Fugi » ndz paź 08, 2006 17:19

a mogl bys napisac do mnie na gg?? i cos wiecej o tym poiwedziec ile to da wogole??? ale 500 wszystko czy + montaz tego wszystkiego.ile za czesci bo montaz mam za browara:) daj znac

[ Dodano: 08 Paź 2006 17:25 ]
sorki gg nie podalem:P moj nr 5483945



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości