Dolot powietrza monowtrysk

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

marcin_GT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 21:41
Lokalizacja: KRK

Dolot powietrza monowtrysk

Post autor: marcin_GT » sob wrz 06, 2014 14:45

Witam
Posiadam audi 80 silnik 1,8 na monowtrysku. Mechanicznie jest to odpowiednik silnika RP z VW np passata, golf. Planuję trochę go wzmocnić za małe pieniądze, SWAP nie wchodzi w grę bo ten silnik co mam jest w super stanie, nie bierze oleju itd.

Do rzeczy - mam zmieniony wydech - kolektor na razie fabryczny, rura 2' zamiast katalizatora, środkowy tłumik fabryczny (ale to przelot) końcowy robiony, komorowy. Czuć różnicę w stosunku do seri i to sporo. Kolejna sprawa to dolot - większosć ludzi w tych silnikach daje stożek, ale ja chcę kupić wkładkę Pipercrossa, i mam pytanie jak rozwiazac sprawę dolotu, fabrycznie wygląda to tak :

http://data.motor-talk.de/data/gallerie ... 917965.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

za lampą łapie powietrze do tego "ślimaka" i dalej rura do filtra. Jak najlepiej było by rozwiazać tutaj dolot, dodam ze w planach będzie ostrzejszy wałek i powiekszenie przepustnicy, w seri to auto ma 90km i 12,4 do 100ki, teraz na wydechu robie 11, chce zejść do ok 10,5.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości