[Mk3] Soft turbo do VR6??!!

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
!greq
Forum Master
Forum Master
Posty: 1282
Rejestracja: pn lut 14, 2005 17:03
Lokalizacja: vwśląsk.pl
Kontakt:

Post autor: !greq » czw lut 17, 2005 20:53

łooo ja tez chce taki zestawik.. :P
podoba mi sie bardzo .. :P ile taki komplecik moze kosztowac do mk1 ..?? cio..??



Awatar użytkownika
Szeli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw sty 27, 2005 21:36
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Szeli » czw lut 17, 2005 22:54

Komplecik jest super i montuje się go jak klocki lego ale jest jeden ból: potem trzeba wszystko wysterowac, mapy paliwa i sprawy związane z elektroniką i tu jest największy problem.

No i przyczepiłbym się do tego IC (zły i w złym miejscu). Tak z ciekawości jaka cena za ten zestaw. :chytry:


6.7s 190HP VR6 2.9 by Szeli

Awatar użytkownika
Ralfii_VR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: wt lis 09, 2004 01:15
Lokalizacja: Rzeszow
Kontakt:

Post autor: Ralfii_VR » czw lut 17, 2005 23:28

no niestety ceny nie podali, sciagnelem ten kit turbo do VR6 w PDFie przez eMula



Awatar użytkownika
Ralfii_VR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: wt lis 09, 2004 01:15
Lokalizacja: Rzeszow
Kontakt:

Post autor: Ralfii_VR » czw lut 17, 2005 23:31

kurcze tutaj to jest moc ale i cena kosmiczna :kac: :kac: :kac: :
http://www.hgp-turbo.de/vw/r32.html



Awatar użytkownika
Ralfii_VR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: wt lis 09, 2004 01:15
Lokalizacja: Rzeszow
Kontakt:

Post autor: Ralfii_VR » czw lut 17, 2005 23:42

rafalvr6 pisze:no niestety ceny nie podali, sciagnelem ten kit turbo do VR6 w PDFie przez eMula
znalazlem stronke tej firmy:
http://www.sks-muelheim.de/tuning.htm

cena 20tys zl na nasze, dajcie mi pistolet to sam sie zastrzele :kac:



Awatar użytkownika
ml2210
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:50
Lokalizacja: Koniec Polski
Kontakt:

Post autor: ml2210 » pt lut 18, 2005 09:44

Oferty firm z zachodu można sobie z pewnością darować. A czy może ktoś słyszał może o firmach zza naszej wschodniej granicy. Np: Litwa, Ukraina czy Rosja,
bo z pewnością są tam takie.
A biorąc pod uwagę ogólny poziom cen to:
Jeśli u nas jest taniej niż np. w Nieczech, to może na wschodzie będzie taniej niż u nas???

Ps. "SHADE" i co się dowiedziałeś???


www.mlautobroker.pl
-----Profesjonalny Broker Samochodowy-----

Awatar użytkownika
shade_
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: pt sty 28, 2005 16:17
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: shade_ » pt lut 18, 2005 11:02

No i sie dowiedzialem to co chcialem i musze przyznac, ze nie bylo to dla mnie pocieszajace.

powiedziano mi TAK:
"jezeli chcesz podniesc moc nawet o te 100ps, bez wymiany tlokow i korbowodow to licz sie z tym, ze silnik Ci szybko padnie"

Tak sobie siedzialem i rozmawialem ... i powiedziano mi, ze jezeli chce Turbo do swojego auta to powinienem miec 20tys zl i wtedy mozna spokojnie moc podniesc do nawet 350ps. Tylko wtedy wymienia sie kupe czesci i ma sie ta gwarancje, ze silnik nie bedzie dostawal tak duzo po dup..ie. Oczywiscie mozna zalozyc Turbo bez wymiany tych elementow, ale bedzie teraz zalezalo jaka kto ma noge, a wiadomo taka moc kusi i czujac te 280ps pod maska napewno nie bedziemy sie hamowac i zapomnimy o duzo szybszym zuzyciu silnika.

Widzialem zdjecia po takich wlasnie nie udanych tuningach i musze przyznac, ze przemawiaja do mnie. Jednak temat Turbo to nie taka tania rzecz i faktycznie jak sie juz bawic to profesjonalnie na porzadnych podzespolach, bo mamy naprawde fajne silniczki i szkoda ich tak katowac.

Narazie przynajmniej dla mnie temat Turbo odchodzi na odstawke i mam innego pomysla na podniesienie mocy, ale narazie nie chce nic mowic, musze jeszcze pogadac z pewnymi osobami dowiedziec sie troche rzeczy i wtedy podziele sie z Wami informacjami ;) pozostane tajemniczy :)


[b] - Alarmy i sterowniki do kluczyków scyzoryków - [/b]

Awatar użytkownika
ml2210
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:50
Lokalizacja: Koniec Polski
Kontakt:

Post autor: ml2210 » pt lut 18, 2005 11:21

:panna: :panna: :panna: :panna: :panna: :panna: :panna: :panna: :panna: :panna: :panna: :panna: :panna: :panna: :panna: :panna: :panna: :panna:


www.mlautobroker.pl
-----Profesjonalny Broker Samochodowy-----

Awatar użytkownika
shade_
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: pt sty 28, 2005 16:17
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: shade_ » pt lut 18, 2005 12:19

co ml2210 zalamka ?? to mnie tez nie pocieszylo, ale wiadomo, nic za darmo :)


[b] - Alarmy i sterowniki do kluczyków scyzoryków - [/b]

tofik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 21:15
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: tofik » pt lut 18, 2005 12:24

cyarnz ma racje odprezyc go (2 uszcelki i dystans) i na tak co zeby mial 8.8:1 i spokojnie moze smigac na 0.6 Bara.Bebechy wytrzymaja w VR spokojnie do 300KM albi i wiecej.załozenie turbiny(fizyczne)to pikus ale z wysterowaniem tego jest problem(garazowe metody odpadaja)trza miec sprzet.Powodzenia


Trzeba ciac metal i krzesac iskry!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
shade_
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: pt sty 28, 2005 16:17
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: shade_ » pt lut 18, 2005 12:38

ja bym sie nie bawil odprezaniem tymi dwoma uszczelkami, dla mnie to sliska sprawa, bezpieczniejsze jest odprezenie go odpowiednimi tłokami, bo jak nie to i tak zywotnosc silnika duzo dostanie po zadku bez wymiany pewnych elementow.


[b] - Alarmy i sterowniki do kluczyków scyzoryków - [/b]

Awatar użytkownika
ml2210
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:50
Lokalizacja: Koniec Polski
Kontakt:

Post autor: ml2210 » pt lut 18, 2005 13:58

Dla mnie zakładanie dziesięciu uszczelek też brzmi conajmniej dziwnie.
Przeciez to zaraz przedmucha.


www.mlautobroker.pl
-----Profesjonalny Broker Samochodowy-----

Awatar użytkownika
shade_
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: pt sty 28, 2005 16:17
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: shade_ » pt lut 18, 2005 14:08

te uszczelki troche malo profesjonalnie brzmi :) temat uszczelek tez poruszalem i watpie by dalo to az taka roznice w cisnieniu. Bo 1 to rozumiem, ale 2 to juz przegiecie.


[b] - Alarmy i sterowniki do kluczyków scyzoryków - [/b]

Awatar użytkownika
Ralfii_VR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: wt lis 09, 2004 01:15
Lokalizacja: Rzeszow
Kontakt:

Post autor: Ralfii_VR » pt lut 18, 2005 16:00

shade pisze:No i sie dowiedzialem to co chcialem i musze przyznac, ze nie bylo to dla mnie pocieszajace.

powiedziano mi TAK:
"jezeli chcesz podniesc moc nawet o te 100ps, bez wymiany tlokow i korbowodow to licz sie z tym, ze silnik Ci szybko padnie"

Tak sobie siedzialem i rozmawialem ... i powiedziano mi, ze jezeli chce Turbo do swojego auta to powinienem miec 20tys zl i wtedy mozna spokojnie moc podniesc do nawet 350ps. Tylko wtedy wymienia sie kupe czesci i ma sie ta gwarancje, ze silnik nie bedzie dostawal tak duzo po dup..ie. Oczywiscie mozna zalozyc Turbo bez wymiany tych elementow, ale bedzie teraz zalezalo jaka kto ma noge, a wiadomo taka moc kusi i czujac te 280ps pod maska napewno nie bedziemy sie hamowac i zapomnimy o duzo szybszym zuzyciu silnika.

Widzialem zdjecia po takich wlasnie nie udanych tuningach i musze przyznac, ze przemawiaja do mnie. Jednak temat Turbo to nie taka tania rzecz i faktycznie jak sie juz bawic to profesjonalnie na porzadnych podzespolach, bo mamy naprawde fajne silniczki i szkoda ich tak katowac.....
dlatego ja mysle tylko o sofcie, 260KM mi wystarczy, bo zdaje sobie srawę ze zwylke doladowanie to koszty, koszty, koszty.........., jestem na etapie odciązania auto, wymianie foteli na lekkie kubły, tylna kanapa out! itp. rzeczy. :chytry:
Wiec napewno tak zle nie bedzie, wyznaje metode małych kroczków, golfika nie zamierzam sprzedawac, jest w idealnym stanie i nic nie kupie w tych pieniadzach. :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości