SWAP - info na temat wyboru silnikow w VW[UPDATE..sprzeglo]

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

pioter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr kwie 05, 2006 11:58
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: pioter » czw lip 27, 2006 13:59

Czym różni sie silnik MK3 1.8 8v ABS monowtrysk od MK2 1.8 8v na pełnym wtrysku??? Samą górą, da rade ją przełożyć???



Awatar użytkownika
rapi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob paź 29, 2005 12:57
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

SWAP GOLF MK3

Post autor: rapi » pt lip 28, 2006 03:27

Witam mam golfa 3 1.9 TDI sillnij 1z 130 koni planuje zminic silnik na jakis 2.5TDIV6 lub 2.8TDI o ile beda pasowaly i oto wlasnie chcialem sie spytac jaki masymalnie silnik TDI moge wrzucic do mojego golfika i jeszcze jedno putanko planuje wrzucic mu 6 biegowa skrzynie biegow ile moze kosztowac taka przerobka i czy duzo elementow trzeba zmieniac z gory dzieki za odpowiedzi



Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Re: SWAP GOLF MK3

Post autor: Borys » pt lip 28, 2006 11:05

rapi pisze:Witam mam golfa 3 1.9 TDI sillnij 1z 130 koni planuje zminic silnik na jakis 2.5TDIV6 lub 2.8TDI o ile beda pasowaly i oto wlasnie chcialem sie spytac jaki masymalnie silnik TDI moge wrzucic do mojego golfika i jeszcze jedno putanko planuje wrzucic mu 6 biegowa skrzynie biegow ile moze kosztowac taka przerobka i czy duzo elementow trzeba zmieniac z gory dzieki za odpowiedzi
o v6 mozesz zapomniec, wchodzi bez problemi 1.9TDI we wszystkich poprzecznych odmianach, skrzynia 6 tka tez wchodzi chyba tylko półośie trzeba przerobic, ale glowy nie dam

[ Dodano: Pią Lip 28, 2006 11:06 am ]
ellumen pisze:Poszukuję ludzi bądź firmy z Lublina - okolic by wmontować silnik 1.8 16v KR lub 2.0 16 v ABF do Golfa GT. no wiadoma 1.8 8v. Z góry dziękuję za wszelką pomoc! A znawców tematu zapytam jeszcze czy dużo problemów mnie czeka z takim SWAPEM - bo może znajdzie się czas i podejmiemy się samemu montarzu! Może ktoś już to robił - podzieli się doświadczeniem! Dzięki!
200km na północ w białymstoku moge zrobic


www.vrservice.pl

Awatar użytkownika
szymonrs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: czw gru 30, 2004 13:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: SWAP GOLF MK3

Post autor: szymonrs » pt lip 28, 2006 14:14

rapi pisze:Witam mam golfa 3 1.9 TDI sillnij 1z 130 koni planuje zminic silnik na jakis 2.5TDIV6 lub 2.8TDI o ile beda pasowaly i oto wlasnie chcialem sie spytac jaki masymalnie silnik TDI moge wrzucic do mojego golfika i jeszcze jedno putanko planuje wrzucic mu 6 biegowa skrzynie biegow ile moze kosztowac taka przerobka i czy duzo elementow trzeba zmieniac z gory dzieki za odpowiedzi
takie pytanie mnie rozwalają!!!
czy sądzisz że ktoś takie coś robił w Polsce V6TDI w mk2/mk3?? Czy sądzisz że ktoś na tym forum jest w stanie autorytatywnie Ci napisać ile bedzie kosztowało i co bedzie potrzebne?? Otóż NIE. To jest rzeżba okrutna, i trzeba samemu to spróbować dokonac i dopasowywać/wykonywać poszczególne częsci. A pytanie ile to bedzie kosztowało jest tym bardziej nie na miejscu!!! Ile chcesz na to położyć? 100zł? pińcet złotych? Powinieneś zdawać sobie sprawe iż do takiego swapa potrzeba niemal wszystkiego co jest w np A6(silik z pełnym osprzętem, skrzynia, pełna elektryka, wszystkie elektrozaworki, ECU, węże gumowe, przeguby, itd) czy sądzisz że te częsci są tanie i kupisz je za 1000zł?? Otóż NIE. Znacznie przekroczą wartośc mk3.
Zatem jeśli zadając pytanie oczekiwałeś odpowiedz w stylu: Tak wszystko wejdzie i bedzie kosztowało 1298.56zł to właśnie Ci jej udzielam.
Powodzenia
PS: Nie piszcie już tych bzdurnych pytań zaczynających się od zakramentalnego "ile to będzie kosztowało" bo się niedobrze robi czytając to w co drugim poście. Zacznijcie wnosić coś konkretnego w sensie techniczno merytorycznym do postów zamiast bicia piany!!! w stylu chce wsadzić biturbo i ile to bedzie kosztowało??????? Litości

[ Dodano: Pią Lip 28, 2006 14:16 ]
Boro001 pisze:Witam! Mam taki sam problem. Mam mk 4 1.6 AKL zastanawiam sie nad SWAPEM NA 1.8T Na co zwrocic uwage? i co bendzie potrzebne z osprzetu ?
powetruj ETKE to bedziesz wiedział... co Ci się pokrywa z tym co masz a co nie



Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Re: SWAP GOLF MK3

Post autor: Borys » pt lip 28, 2006 14:40

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

ty zyjesz wogóle, odzywaj sie c zasami.

Jak tam twoj projekt, będzie co oglądać na następnej MajóVWce?


www.vrservice.pl

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » pt lip 28, 2006 22:27

Aleś panie pojechał. ale chociaż prawde napisałeś. Kto sam nie spróbuje to niech kase do swinki pcha już od dziś. Jak kilka świnek się uzbiera to niech przeliczy i dzwoni do Goduli czy Grabowskiego. Prawda jest okrutna i brzmi. Jak nie masz kasy, zaplecza, wiedzy i czasu to zbieraj kase na tuning. Samemu nic nie zdziałasz.



Awatar użytkownika
rapi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob paź 29, 2005 12:57
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

golf mk3 swap

Post autor: rapi » ndz lip 30, 2006 00:16

ales mi stary pojechal po calosci ale w sumie to mi sie to troszke nalezalo bo zeczywiscie durne pytania i w slabym stylu co doceny to chodizlo mi o skrzynie bo juz sporo osob ma 6-biegową takowa ma ale spoko dam sobie rade jak juz ja wrzyce to ie podziele informacjami moze jakis forki zrobie co do silnikow to trzeba probowac palnik o ogien hahahhhha zobaczymy jak to wzsystko bedzie jak jzu cos uda mi sie zrobic to poinformuje :pub: :okej: :grin:



Awatar użytkownika
szymonrs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: czw gru 30, 2004 13:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: szymonrs » pn lip 31, 2006 11:46

TAZ pisze:Aleś panie pojechał. ale chociaż prawde napisałeś. Kto sam nie spróbuje to niech kase do swinki pcha już od dziś. Jak kilka świnek się uzbiera to niech przeliczy i dzwoni do Goduli czy Grabowskiego. Prawda jest okrutna i brzmi. Jak nie masz kasy, zaplecza, wiedzy i czasu to zbieraj kase na tuning. Samemu nic nie zdziałasz.
samemu można zdziałać tiko trzeba troche pomysleć, przemyśleć, przeliczyć, poszukać, i posiedzieć kilka nocek w garażu...
a nie czekać aż ktoś mu przedstawi całą dokumentacje i wycene.

[ Dodano: Pon Lip 31, 2006 11:52 ]
rapi pisze:ales mi stary pojechal po calosci ale w sumie to mi sie to troszke nalezalo bo zeczywiscie durne pytania i w slabym stylu co doceny to chodizlo mi o skrzynie bo juz sporo osob ma 6-biegową takowa ma ale spoko dam sobie rade jak juz ja wrzyce to ie podziele informacjami moze jakis forki zrobie co do silnikow to trzeba probowac palnik o ogien hahahhhha zobaczymy jak to wzsystko bedzie jak jzu cos uda mi sie zrobic to poinformuje :pub: :okej: :grin:
nie chciałem pojechać ad persona tylko napisać do ogółu. Jeśli się komuś przyśni jakieś tam wydumki turbo burbo, to niech najpierw poczyta/doczyta, zrozumie jakie elementy są konieczne i niezbędne i wtedy sam sprawdzi ile poszczególne komponenty kosztują(sam odpowie sobie na pytanie).
Pomysł V6TDI bardzo ambitny (ze względu na wzdłużne mocowanie tego silnika i skrzyni) ale temu któremu uda się takie monster garage chyle czoła aż do ziemi....
Polecam TDI130PD na przykładzie Gula z pomocą Evolutiona pokazali jakie cuda mozna z tym zrobić(big respect) ~245KM ~450Nm.

[ Dodano: Pon Lip 31, 2006 11:57 ]
Borys pisze::rotfl: :rotfl: :rotfl:

ty zyjesz wogóle, odzywaj sie c zasami.

Jak tam twoj projekt, będzie co oglądać na następnej MajóVWce?
projekt powoli do przodu, kompletacja gratów trwa...a z powodu oczywistego się przedłuża :crazy:
mogę Ci sie pochwalić ostatnim zakupem : IC

teraz nastepne w kolei SMT zestaw chłodnicy oleju.
Jak już będzie komplet to wtedy biorę się ostro za robote :cool: i miejmy nadzieję iż do majówki sie wyrobie.

PS: będe w twoich okolicach w połowie sierpnia.....



Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Post autor: Borys » pn lip 31, 2006 12:02

[quote="szymonrsIC

teraz nastepne w kolei SMT zestaw chłodnicy oleju.
Jak już będzie komplet to wtedy biorę się ostro za robote :cool: i miejmy nadzieję iż do majówki sie wyrobie.

PS: będe w twoich okolicach w połowie sierpnia.....[/quote]

jak nie zajedziesz to bedzie :axe: :axe: :axe: :axe: :axe: :axe: :axe: :axe: :axe:


www.vrservice.pl

Awatar użytkownika
szymonrs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: czw gru 30, 2004 13:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: szymonrs » czw sie 03, 2006 10:44

Borys pisze: jak nie zajedziesz to bedzie :axe: :axe: :axe: :axe: :axe: :axe: :axe: :axe: :axe:
kwestia czy będe jechał najlepszym autem na świecie(czyt. tatowozem), czy swoim żłopem. bo niestety drugie auto mam rozbite(w piątkowy dzień świątecznego jajeczka z pijanym kierowcą, który na dodatek spier....lił)



Awatar użytkownika
Boberek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: wt lut 22, 2005 09:11
Lokalizacja: Pomiechówek
Kontakt:

Post autor: Boberek » czw wrz 07, 2006 11:39

chce zmienic gaźnik 2e2 z silnika 1.8 EX na mono wtrysk czego bede potrzebował ??


pozdr Boberek.

kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Post autor: kawowy19 » czw wrz 07, 2006 16:34

ja również z zapytaniem takim jak Boberek, z tym ze ja z 1.6 EZ na gaźniku 2E2 na monowtrysk. Od jakiego silnika najlepiej monowtrysk znaleźć?i co bedzie dokładnie potrzebne? i jak z elektryka?
pozdro!



Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Post autor: Borys » czw wrz 07, 2006 16:51

kawowy19 pisze:ja również z zapytaniem takim jak Boberek, z tym ze ja z 1.6 EZ na gaźniku 2E2 na monowtrysk. Od jakiego silnika najlepiej monowtrysk znaleźć?i co bedzie dokładnie potrzebne? i jak z elektryka?
pozdro!
najlepiej z golfa II, eektryke trzeba podlaczyc, schamat reke podłaczac


www.vrservice.pl

kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Post autor: kawowy19 » czw wrz 07, 2006 17:51

a co bede potrzebował poza sama pompą,wtrsykiem,kompem i sondą?
czy jest z tym bardzo duzo roboty?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości