pompa m-tdi brak pomysłów gdzie szukać błedu

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

arwam

pompa m-tdi brak pomysłów gdzie szukać błedu

Post autor: arwam » śr sty 02, 2013 12:22

spawacz, nadciśnieniowa gruszka ma ten plus ze nie masz na niej overbostów ale tylko do momentu kiedy sadza się nie zacznie zapiekać na geometrii, dobre na ćwierć mili, przy codziennej eksploatacji jeśli ktoś ma spokojny styl jazy szybko sie zapiecze, wiem bo już to przerabiałem, i czym bardziej otwierasz kierownice żeby nie pompować nie potrzebnie w silnik i go nie obciążać przy spokojnej jeździe tym szybciej się zaczynają pojawiać problemy ze stabilnością doładowania. dodatkowo przy mianach obciążeń pojawia się flutering ( sapanie słyszalne z dolotu turbosprężarki) co może ją skutecznie zmiszczyć, w tym momencie już lepiej zamontować nawet linkowy system sterowania kierownicami.

co do dozownika to pasują z pompa od MAN'a bez przeróbek, a z transita również będzie pasować jak zmienimy dźwignię w pokrywce LDA. od boost pinu.

co do fal to w M-TDI świetnie spisują się fale: "600" (AAZ z tym że moment jest mały ale za to w miarę płaski) potem ori fale z TDI DE015 i DE110. oraz fale DE609, DE619, DE607

mi się najlepiej jeździło na ostatnich trzech falach dodatkowo na nich auto było bardzo oszczędne...



biznes88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: ndz sie 05, 2012 13:23
Lokalizacja: Bochnia

pompa m-tdi brak pomysłów gdzie szukać błedu

Post autor: biznes88 » pn sty 07, 2013 22:03

arwam, a z czega sa te 3 ostatnie fale? Masz jakies foto dozownika z mana w porownaniu do transitowego? ciekaw jestem o ile wiekszy jest skok (o ile wogole jest wiekszy)...



arwam

pompa m-tdi brak pomysłów gdzie szukać błedu

Post autor: arwam » wt sty 08, 2013 00:16

607 spotkałem dwa razy w pompach 1Z ale w żadnych katalogach nie znalazłem zastosowania ich w 1Z'ach, przewżnie są to iveco.

natomiast 619 i 609 to fale z pomp transitowskich...



biznes88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: ndz sie 05, 2012 13:23
Lokalizacja: Bochnia

pompa m-tdi brak pomysłów gdzie szukać błedu

Post autor: biznes88 » czw lis 21, 2013 13:39

Jakies postepy w temacie? czy autor juz doszedl do czegos???



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości