[mk 2] charkterystyka silnika KR

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » pt sie 25, 2006 09:30

Dodam tylko, że ja mam silnik 9A ze zmienionym wałkiem ssącym na wałek wydechowy z KR.



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » pt sie 25, 2006 19:13

kkk13 pisze:
TAZ pisze:Skoro to takie proste to jak w tym wypadku ustawić seryjne wałki dla lepszego obrazowania dałem rysunek poglądowy.
Mnie nie zupełnie chodziło o prawidłowe ustawienie seryjnych walków, choć to zapewne można także jeszcze poprawić, myśle tu raczej o 'wykorzystaniu' wałków które daje fabryka ;) jak Krzysiu słusznie zauważył, nie jest to moje odkrycie 'Ameryki', 'Ameryka' poradziła sobie świetnie sama.. :jezor: W każdym razie, mój znajomy, któremu o tym opowiedzialem nie tak dawno, już to przećwiczył na swoim egzemplarzu i wie jak ustawić takie wałki.. Ja chce zrobic to tylko dla próby, bo do dyspozycji i wykorzystania w przyszłości mam lepsze wałki.. Pozdrawiam.
NIE AMERYKA tylko kolega ktory gdzie niegdzie male rEVOLUTION zrobil....:D:D patent o ktory kiedys na forum prawie klotnia byla....:D( ponoc sie nie da?? Nie GTO???:>)

[ Dodano: Pią Sie 25, 2006 19:24 ]
TAZ pisze:Dodam tylko, że ja mam silnik 9A ze zmienionym wałkiem ssącym na wałek wydechowy z KR.
ja walki wydechowe w glowicy mam od 2000 roku... dziala to i kiedys duzo czasu spedzalem przy silniku na warsztacie... MOTTO mojego Majstra......MASZ GŁOWE I CH***>>>> KOMBINUJ


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
gtx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: wt sie 24, 2004 00:47
Lokalizacja: 3 miasto

Post autor: gtx » pt sie 25, 2006 22:39

evolution pisze:powiem tylko BUUUUUUUUUUUUUhahaha kolega z ktorego kółka garażowego jest???:>
Moze bys w koncu laskawie napisal o co ci chodzilo??



mirabele16v
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt lip 25, 2006 09:43
Lokalizacja: kolo szczecinia

Post autor: mirabele16v » sob sie 26, 2006 00:01

gtx pisze:
homsky pisze:

Tu sie mylisz tego to nawet Japonczycy nie potrafia.Honda vtec dopiero zaczyna sie wkrecac od 4 tys ,a najlepiej od 5 tys w gore.Praktycznie ponizej tych obrotow tam nic sie nie dzieje.Te silniki trzeba wyskoko krecic zeby jechaly tak samo jak kazda inna 16v.

ale ty bzdury gadasz. vtechy to wiertary straszliwe.
TAK vtechem nie da sie jezdic <lol>


sprzedam :
glowcie 16v

alternator z 16v

+sprzedam skrzynie 4t BARDZO DLUGAAA

Awatar użytkownika
gtx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: wt sie 24, 2004 00:47
Lokalizacja: 3 miasto

Post autor: gtx » sob sie 26, 2006 11:06

mirabele16v pisze:

ale ty bzdury gadasz. vtechy to wiertary straszliwe.
TAK vtechem nie da sie jezdic <lol>
Bzdury to ty gadasz.Zeby normalnie jezdzic to nie trzeba go wysoko palowac, ale zby wykorzystac w pelni mozliwosci tego silnika to trzeba bardzo wysoko krecic.



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » sob sie 26, 2006 11:25

Oj ludzie jak wy nic nie rozumiecie!!!

Macie rację że V-Tec dopiero pokazuje co potrafi powyżej 5000obr i ciągnie niesamowicie dopiero w przedziale 5000-7500obr.
Bo V-Tec to dzieki zmiennym fazom takie jakby połaczenie dwóch silników:
1. AAM który ma ładny dół obrotów , przyzwoicie ciagnie juz od 2000-2500obr ale moc ma tragiczna i nadaje sie do spokojnej jazdy która nie zapewnia emocji
2. PL/KR silniki które maja dośc wysoko położony moment maksymalny i dzieki temu uzyskuja potężne moce, lae kostem, niestety dość miernych isiągów poniżej 3000-3500obr.

Zauważcie co zrobili w V-Tecu , to tak jakby były tam dwa rózne wałki rozrządu jeden pracuje do około 4500obr , a drugi powyżej 4500obr , dzieki temu drugi wałek mozna było tak zrobić że charakterystyka jego jest bardzo mocno przesunieta na wyskokie obroty , dzieki temu V-Teci kręcą sie do 8000obr bez problemu.

Nastepna rzecz to taka , gdy w V-Tecu zostawic tylko ten drugi wałek to moc osiagał by taka jak powinien , ale poniżej 4000obr tym silnikiem nie dałoby sie wogóle jexdzic, totalny brak mocy , a dzieki połaczeniu dwóch charakterystyk dolne obroty sa przyzwoite i jednoczesnie wysokie bardzo piekne i niesamowity cug powyżej 5000obr.
O to tutaj chodzi w tych zmiennych fazach rozrządu, żeby uzyskac w miare płaska charakteryztyke momentu w jak najwiekszym zakresie obrotów.

Z tym sie zgodze , że V-Teci to szlifierki i ciagna bardzo dobrze powyżej 5000obr

I nie piszcie na drugi raz że ktos głupoty pisze jak nie znacie sedna sprawy.

Poniżej macie wykresy na których wszystko pieknie widac o co chodzi z tym V-Tec'iem

Legenda:
- kolor niebieski silnik z wałkiem rozrządu który mx momentu zapewnia przy 3000obr czyli powiedzmy dla porównania taki silnik RP, AAM,ABS
- kolor czerwony silnik z wałkiem rozrządu który max momentu ma przy 5000obr , czyli silniki wyczynowe, gdzie liczy sie tylko moc max i osiagi i taki silnik nie nadawałby sie do codziennej jazdy bo non stop trzebaby było jeździc w zakresie 4000-8000obr żeby ten silnik ciagnął.
- kolor zielony V-TEC

Obrazek


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20938][img]http://www.motostat.pl/user_images/20938/icon5.png[/img][/url]

mirabele16v
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt lip 25, 2006 09:43
Lokalizacja: kolo szczecinia

Post autor: mirabele16v » sob sie 26, 2006 11:50

. mialem vtecha i wiem jak to jezdzi. 16 v nie dlubana nie ma szans/


sprzedam :
glowcie 16v

alternator z 16v

+sprzedam skrzynie 4t BARDZO DLUGAAA

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » sob sie 26, 2006 19:26

mirabele16v pisze:. mialem vtecha i wiem jak to jezdzi. 16 v nie dlubana nie ma szans/
dopisz w tej samej pojemnosci. bo jedzie z dolu i ma lepsza gore:D

[ Dodano: Sob Sie 26, 2006 19:30 ]
gtx pisze:
evolution pisze:powiem tylko BUUUUUUUUUUUUUhahaha kolega z ktorego kółka garażowego jest???:>
Moze bys w koncu laskawie napisal o co ci chodzilo??
chodzi o to ze racji nie masz bo vtec laczy dwa silniki z charakterystyka, nie znajdziesz( mowie o silnikach tej samej pojemnosci) silnika 16v o takiej samej mocy max ktory bedzie tak samo jechal z dolu czyli mial taki przebieg momentu jak vtec, i na odwrot nie znajdziesz silnika o momencie tak nisko usytuowanym jak vtec ktory mialby ta sama wielka moc...
wiec pytam sie w ktorym kolku garazowym sie udzielasz czy jak ze takie bzdury piszesz:)


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
gtx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: wt sie 24, 2004 00:47
Lokalizacja: 3 miasto

Post autor: gtx » sob sie 26, 2006 20:14

evolution pisze:
mirabele16v pisze:. mialem vtecha i wiem jak to jezdzi. 16 v nie dlubana nie ma szans/
dopisz w tej samej pojemnosci. bo jedzie z dolu i ma lepsza gore:D

[ Dodano: Sob Sie 26, 2006 19:30 ]
gtx pisze:
evolution pisze:powiem tylko BUUUUUUUUUUUUUhahaha kolega z ktorego kółka garażowego jest???:>
Moze bys w koncu laskawie napisal o co ci chodzilo??
chodzi o to ze racji nie masz bo vtec laczy dwa silniki z charakterystyka, nie znajdziesz( mowie o silnikach tej samej pojemnosci) silnika 16v o takiej samej mocy max ktory bedzie tak samo jechal z dolu czyli mial taki przebieg momentu jak vtec, i na odwrot nie znajdziesz silnika o momencie tak nisko usytuowanym jak vtec ktory mialby ta sama wielka moc...
wiec pytam sie w ktorym kolku garazowym sie udzielasz czy jak ze takie bzdury piszesz:)
Sugerujesz ze honda vtec jest tak samo dynamiczna z dolnej parti obrotow jak i z gornej ?
Czy dobrze cie zrozumialem??



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » sob sie 26, 2006 21:55

gtx pisze:
evolution pisze:
mirabele16v pisze:. mialem vtecha i wiem jak to jezdzi. 16 v nie dlubana nie ma szans/
dopisz w tej samej pojemnosci. bo jedzie z dolu i ma lepsza gore:D

[ Dodano: Sob Sie 26, 2006 19:30 ]
gtx pisze: Moze bys w koncu laskawie napisal o co ci chodzilo??
chodzi o to ze racji nie masz bo vtec laczy dwa silniki z charakterystyka, nie znajdziesz( mowie o silnikach tej samej pojemnosci) silnika 16v o takiej samej mocy max ktory bedzie tak samo jechal z dolu czyli mial taki przebieg momentu jak vtec, i na odwrot nie znajdziesz silnika o momencie tak nisko usytuowanym jak vtec ktory mialby ta sama wielka moc...
wiec pytam sie w ktorym kolku garazowym sie udzielasz czy jak ze takie bzdury piszesz:)
Sugerujesz ze honda vtec jest tak samo dynamiczna z dolnej parti obrotow jak i z gornej ?
Czy dobrze cie zrozumialem??
mowie ze jakbys zalozyll vteca do falwejowskiej 16v to miala by moment od 2500 obrotow... wsytarczyloby walkami podsterowac a ruszajac w gornych partiach obrotow w druga strone mocy mialbys okolo 190 peesow z 1,8 tylko tyle mowie ze w bledzie jestes


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
VWitek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 13:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: VWitek » sob sie 26, 2006 23:08

mowie ze jakbys zalozyll vteca do falwejowskiej 16v to miala by moment od 2500 obrotow... wsytarczyloby walkami podsterowac a ruszajac w gornych partiach obrotow w druga strone mocy mialbys okolo 190 peesow z 1,8 tylko tyle mowie ze w bledzie jestes
przeciez dol by pozostal taki sam a na wyzszych obrotach dalo by wiekszego kopa, ale sama zmiana faz rozrzadu daly by okolo 10ps, nie wiem skad ci sie wzielo 190 ps bzdury to Ty piszesz panie Evolution



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » ndz sie 27, 2006 00:41

VWitek pisze:
mowie ze jakbys zalozyll vteca do falwejowskiej 16v to miala by moment od 2500 obrotow... wsytarczyloby walkami podsterowac a ruszajac w gornych partiach obrotow w druga strone mocy mialbys okolo 190 peesow z 1,8 tylko tyle mowie ze w bledzie jestes
przeciez dol by pozostal taki sam a na wyzszych obrotach dalo by wiekszego kopa, ale sama zmiana faz rozrzadu daly by okolo 10ps, nie wiem skad ci sie wzielo 190 ps bzdury to Ty piszesz panie Evolution
otoz kolego nie. dol sie zmienia.... wystarczy odpowiednio zasterowac zaworami... na potwierdzenie ile daje zmiana faz rozrzadu niech ktos sie wypowie komu fiknal rozrzad w silniku w ktorym kazdy walekjest pedzony niezaleznie...
a moc 190 peesow to nie fikcja... na seryjnych gratach bez zmiennych faz 1,8 16 ma 175 a to tylko dwa wydechy w glowicy...... mozna tak ustawic ze bedzie jechal gorzej z dolu ale mial moc, ale kosztem wyzszych obrotow przy danej mocy
a jesli zmienne fazy dadza 10 koni to masz juz185:P


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
VWitek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 13:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: VWitek » ndz sie 27, 2006 10:56

na seryjnych gratach bez zmiennych faz 1,8 16 ma 175 a to tylko dwa wydechy w glowicy......
poprosze wykres tego 175 konnego silnika na walku wydechowym zamiast ssacego bo te 175ps to jest z kosmosu



Awatar użytkownika
gtx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: wt sie 24, 2004 00:47
Lokalizacja: 3 miasto

Post autor: gtx » ndz sie 27, 2006 11:01

VWitek pisze:
na seryjnych gratach bez zmiennych faz 1,8 16 ma 175 a to tylko dwa wydechy w glowicy......
poprosze wykres tego 175 konnego silnika na walku wydechowym zamiast ssacego bo te 175ps to jest z kosmosu
Tez z checia bym go zobaczyl :hmm:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości