Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/2E.

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Jedras1991
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 23:45
Lokalizacja: Łódź

Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/2E.

Post autor: Jedras1991 » czw kwie 18, 2013 00:52

bucket, no jeśli zrobisz to co opisane dosłownie, tz dwa razy zamontujesz wydech z AEE i zamach AAU to kto wie...

Wałek z 3F raczej bym doradzał, nie jestem tego pewny ale ktoś coś mi tam mruczał że wałek z AEE ma inne koło, ale sam się nie pofatygowałem sprawdzić. Wałek z 3F + zrobiony wydech da około 10km i to najwięcej właśnie da. Wkładka, wiercenie, wtrysk i piłowanie jeża to raczej mało daje.

Porting i polerowanie komory tez jest mało wnoszące, te silniki mają płaską komorę, a kanały są dość dobrze fabrycznie ogarnięte, po obrobieniu kanałów w G40 nie zauważyłem żadnej różnicy poza dobrym samopoczuciem z faktu posiadania obrobionych kanałów(w przeciwieństwie do PF gdzie efekt da się wyczuć).

Najlepszy efekt daje ogarnięcie zapłonu (nie powinno być nadmiernego luzu na ośce) + ustawienie trochę wcześniej połączone z naprawdę dobrymi świecami i przewodami. Nie wypadające zapłony to już powód do radości.

Jeszcze muszę obadać temat tłoków 3F które są CR10, a dokładnie czy wejdą pod wał i korby z ABD (3F już mam, jeszcze muszę jakieś ABD dorwać).

Do głowicy z G40 (więc pewnie i do ABD) da się wsadzić zawory wydechowe od Golfa I 1.5 (PY - 29mm/1.5 - 31mm), Freccia oferuje w cenie koło 17zł szt, godne uwagi przy remoncie głowy. Ew w ogóle zawory zamówić u Paradowskich około 50zł/szt, taki jak się chce.



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/2E.

Post autor: toffic » pt kwie 19, 2013 12:43

Jedras1991 pisze: po obrobieniu kanałów w G40 nie zauważyłem żadnej różnicy poza dobrym samopoczuciem z faktu posiadania obrobionych kanałów(w przeciwieństwie do PF gdzie efekt da się wyczuć).
Pewnie dlatego nie odczułeś różnicy, ponieważ w PY wąskie gardło jest nie w głowicy. I to trzeba najpierw poprawić a dopiero później brać się za porting, wtedy różnica jest duuuża



Awatar użytkownika
bucket
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz mar 31, 2013 10:18

Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/2E.

Post autor: bucket » sob kwie 20, 2013 23:47

powiem szczerze że tak patrząc na koszt modów ABD lepiej wychodzi wrzucic 1,8 ABS i mamy więcej mocy a spalanie podobne ;)


slow but low

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/2E.

Post autor: Gawior » wt maja 07, 2013 18:06

Czy ktoś pozbywał się przepływomierza w silniku 2E zamiast niego dając przepustnice od automata ?
Zastanawiam się czy jest jakaś odczuwalna różnica ( np. w reakcji na pedał gazu ) po wywaleniu tego zamulacza dolotu w postaci przepływomierza klapkowego ( MAF ) ?

Czy wystarczy podłączyć przewody od przepływomierza do odpowiednich pinów jednego z dwóch potencjometrów położenia przepustnicy, czy może coś trzeba przerabiać ?
Druga sprawa, to co z czujnikiem temperatury powietrza zasysanego ? Jest wewnątrz przepływki, a nie chciał bym jej pruć do puki nie będę pewien, że patent z przepustnicą od automatu działa na 100% poprawnie.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Awatar użytkownika
_pawelek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 488
Rejestracja: pt mar 16, 2012 00:16
Lokalizacja: Warmia-Mazury NIL

Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/2E.

Post autor: _pawelek » śr maja 08, 2013 13:03

Gawior tez sie nad tym zastanawiałem kiedys przepustnica z automatu jest taka sama po za czunikiem tps bo ma na dwie wtyczki

Obrazek wygląda tak z tym ze sam czujnik ma drógie wyjscie na 3 piny a przepływka 4 wiec trzeba by jakos to przerobic by czujnik powietrza oddzielic i mysle ze by sie dało i napewno poprawiło by przepływ powietrza

czujnik to ten 037907385M
Obrazek

moze ktos juz tak modził niech sie wypowie jakie wartosci przedstawia drógie wyjscie i na jakim pinie by pasowało wartosciami do tych z przepływki :bigok:


VAG forever !!

mój czarnuch --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 5#p5675535" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/2E.

Post autor: Gawior » śr maja 08, 2013 21:27

Jak ta przepustnica wygląda to wiem. Z jednej str. TPS-u jest normalne złącze ( pasuje do oryginalnej wtyczki ), a drugie złącze różni się tylko dłuższym plastikiem ( co zresztą na zdjęciu widać ). Wygląda tak jak by było to złącze 4 pinowe, ale brakowało jednego pinu.
Jak wygląda normalna też wiem ( mam 3szt. ), a w obecnej przy okazji i z nudów zrobiłem porting i polerowanie.
Silnik ten znam bardzo dobrze w związku z moimi przejściami z nim.

Obie przepustnice mają tak samo podciśnienie sterujące regulatorem ciśnienia paliwa na listwie, oraz podłączenie do elektrozaworu of filtra węglowego ( filtr oparów paliwa ze zbiornika ). Różnica jest w podwójnym TPS-ie, oraz w tym, że w przepustnicy od automatu ten TPS jest że tak powiem bardziej odsadzony od samej przepustnicy, niż w normalnej przepustnicy.

Wartości drugie wyjście zapewne przedstawia te same. Natomiast piny pewnie jak w zwykłym potencjometrze ( 1 2 3 ) i można to prosto sprawdzić multimetrem.
W cztero-pinowej wtyczce przepływki od 2 do 4 to potencjometr przepływki, a 1 to IAT ( intake air temperature ). Dokładniej IAT to piny 1 i 4 ( 4 wspólny z potencjometrem przepływki ).

Przepływka w 2E, to nic innego jak potencjometr, którym rusza klapka otwierana powietrzem zasysanym. Zasada działania i zakres wartości mniej więcej taki sam ma potencjometr w przepływce w 2E oraz przepustnica. Tak więc jest to takie oszukanie trochę komputera silnika, a że otwarcie klapki w przepływce jest uzależnione od otwarcia przepustnicy, to można taki trik zrobić.

Jednakże dalej zastanawia mnie ten wpis autora o "drobnej modyfikacji" przepustnicy od automatu. Na czym miała by polegać ta modyfikacja.

Poza tym jeżeli już wywalę przepływkę, to z obudową filtra powietrza, lub jej gurną pokrywą ( pokrywa z przepływką ). Jeżeli wymiana całej puszki, to tylko na taką od ADY, AGG, bo mam wkład filtra SIMOTA i było by go szkoda.
Zastanawiają mnie jeszcze przewody podciśnienia. Jeden do klapki powietrza ciepłe/zimne ( to mniej ważne i raczej jakoś to jest w obudowach filtra w tych silnikach ), a drugi podciśnienie do regulatora ciśnienia paliwa na listwie wtryskowej. Nie pamiętam jak w ADY, czy AGG jest z obudową filtra powietrza i czy tez stamtąd idzie podciśnienie na regulator w listwie.

Jak dobrze pójdzie, to powinienem mieć tą przepustnicę na ręce ( o ile dzisiaj wysłali kurierem ), to zobaczę co i jak jak będę miał chwilę czasu.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Awatar użytkownika
_pawelek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 488
Rejestracja: pt mar 16, 2012 00:16
Lokalizacja: Warmia-Mazury NIL

Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/2E.

Post autor: _pawelek » śr maja 08, 2013 23:05

dobrze jak bys sprawdził ten podwójny tps na drugim złączu wartosci na zamknietej i max otwartej przepustnicy
wiemy ze wartosci przepustnicy ma od 0.7 do 4.5 a przepływki 0,24 do 4,5V. czyli powinno dac rade to zrobic :bigok:


VAG forever !!

mój czarnuch --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 5#p5675535" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/2E.

Post autor: rysiektr » śr maja 08, 2013 23:52

Gawior pisze:Nie pamiętam jak w ADY, czy AGG jest z obudową filtra powietrza i czy tez stamtąd idzie podciśnienie na regulator w listwie.
niestety nie, w ADY/AGG do regulatora paliwa podciśnienie jest brane z króćca w kolekorze ssącym


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/2E.

Post autor: spawacz » czw maja 09, 2013 11:49

Najpiej jakbyscie mieli COpot z G60 to tej operacji , ew mozna zrobic samemu z czesci z elektornika, napiecie ustawiajcie na ok 1.15v na wolnych, i rezystancja na ok 620-650 ohm wtedy dziala najlepiej.


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/2E.

Post autor: Gawior » czw maja 09, 2013 15:07

Czujnikiem temp. powietrza zasysanego, to się najmniej przejmuję.

spawacz, pisząc "napięcie ustawiajcie na ok 1.15v na wolnych, i rezystancja na ok 620-650 ohm wtedy działa" masz na myśli danie rezystora na sztywno zamiast czujnika ( termistora ) ?

Co miałeś na myśli o modyfikacji tej przepustnicy od automatu, bo obecnie to mnie teraz najbardziej interesuje. Przepustnica z podwójnym TPS-em dzisiaj mi przyszła ( z Passata B3 2.0 z 89r ), ale tylko zdążyłem ją wyczyścić.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/2E.

Post autor: spawacz » pt maja 10, 2013 16:45

termistor ma tylko i wycznie sluzyc jako temp. w dlocie. Rezystancje musisz zrobic inna typowo MAF z PF ma 500-1000 dziwne? Ani trche regulujac CO potencjomerem w przepywce ori wlasnie robisz wartosci miedzy 500 a 1000. TPS z 2e ma ok 1500ohm wiec musisz dolozyc rezystor nastawny zeby zbic rezystancje a przy okazji regulujesz CO , dlatego napisalem ze Copot z G60 by byl wysmienity bo ma termistor do dolotu i reg CO w jednym. Mysle ze chyba dostatecznie zrozumiale napislaem. Sorki za pisownie zepsuta klawa na kom[ie w robocie.


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/2E.

Post autor: Gawior » pt maja 10, 2013 20:51

Tylko po co rezystor nastawny. Można dać standardowy rezystor równolegle, zęby zmniejszyć rezystancję wypadkową.
spawacz, znasz może wartość jaką wskazuje sprawna przypływa na wolnych obrotach na rozgrzanym silniku ?

Informacja o wartości na wolnych obrotach była by bardzo przydatna do właściwego doboru rezystora.
Dlatego, że TPS w tej przepustnicy od automatu na zamkniętej ma 1120 Ohm i przy maksymalnym otwarciu ma 2660 Ohm
Dając równolegle rezystor 900 Ohm to mamy wtedy wartość na zamkniętej przepustnicy 500 Ohm, ale na otwartej mamy tylko ~670 Ohm
Jednakże zamknięta przepustnica ( wartość 1120 Ohm ) odpowiada wolnym obrotom na przepływce, czyli więcej niż te 500 Ohm ( wartości w całym zakresie pracy 500-1000 Ohm o ile dobrze rozumiem ). 500 Ohm przpeływka ma na całkowicie zamkniętej klapce, czyli na zgaszonym silniku.

Jeżeli dam równolegle do TPS-u rezystor 1200Ohm, to uzyskam wartość ~580 Ohm na zamkniętej przepustnicy i na całkowicie otwartej było by około 827 Ohm

Teraz zajrzałem w "Sam, naprawiam" w wartości przepływomierza i piszą, że na zaciskach 3 i 4 rezystancja od 500 do 1000Ohm
Natomiast zaciski 2 i 3, to rezystancja zmienna od położenia klapki przepływomierza ( od położenia potencjometru przepławki ).

W TPS-ie piny 1 i 2 dają rezystancję od 1120 do 2660 Ohm, a piny 2 i 3 dają spadek rezystancji od 2660 do 1120 Ohm

Nie wiem, czy dobrze rozumiem, ale jak podłączę pod TPS wtyczkę przepływki, to na pinach 3 i 4 przepływki mam ustawić na sztywno wartość z zakresu od 500 do 1000 Ohm, a piny 2 i 3 przepływki podpiąć pod TPS ?


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

lukaszwyrzysk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr maja 22, 2013 20:43

Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/2E.

Post autor: lukaszwyrzysk » czw maja 23, 2013 06:17

a jaki numer ma sterownik 1.8 (ABS) zeby zamontowac do 1.8 (AAM)



gracek1906
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 782
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 15:38
Lokalizacja: Podkarpacie

Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/2E.

Post autor: gracek1906 » ndz maja 26, 2013 13:31

0 261 200 714 - 1H0 907 311 C
0 261 200 784 - 1H0 907 311 H
0 261 200 752 - 357 907 311 A
0 261 203 184 - 8A0 907 311 B
0 261 203 318 - 1H0 907 311 L



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości