Instalacja wspomagania golf III 1.4

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

BeNaSsS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz mar 21, 2010 12:13
Lokalizacja: Gniewkowo

Instalacja wspomagania golf III 1.4

Post autor: BeNaSsS » ndz mar 21, 2010 12:23

Witam.
Jestem tutaj nowy na forum i szukałem tez w innych tematach i nie znalazłem informacji na temat wspomagania w silniku 1.4

Więc mój problem polega ze posiadam golfa III w silniku 1.4 i nie mam w nim wspomagania i chcialbym je zalozyć koszt kompletnego wspomagania ze szrotu to 350zł
i teraz czy na 100% bede mógł je zamontować .... gadałem z kumplami i mówia ze w silniku musza byc jakies gwinty... i gdzie ja mam ich szukac... jaki koszt bylby zeby to załozyć...

Z góry dzięki za odp.



tovdi1
I'm Darek
Posty: 2188
Rejestracja: czw gru 24, 2009 10:58
Lokalizacja: WSC

Post autor: tovdi1 » wt mar 23, 2010 10:13

potrzebne ci bedzie maglownica, zbiorniczek płynu wspomagania, węże, pompa
w sumie wszystko sprowadza sie do umocowania pompy, bo reszta to już mały pikuś
o ile się nie mylę pompa wspomagania mocowana była do łapy trzymajacej alternator, tak więc będziesz musiał zakupić sobie taką łapę mocujacą,ewentualnie wyrwać ją w zestawie ze szrotu
a i jeszcze kółko napedzające pompe na wał korbowy



ciulalla
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: śr sty 13, 2010 21:02
Lokalizacja: Pleszew

Post autor: ciulalla » wt mar 23, 2010 16:35

I do zestawu z tego co się orientuje musi być jeszcze inny alternator.



tovdi1
I'm Darek
Posty: 2188
Rejestracja: czw gru 24, 2009 10:58
Lokalizacja: WSC

Post autor: tovdi1 » wt mar 23, 2010 16:41

ciulalla pisze:musi być jeszcze inny alternator.
możliwe, może różnić się dolnym naciągiem, będzie miejsce na sprężynę do naciągu albo tylko łapki przykręcane na klucz 13



BeNaSsS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz mar 21, 2010 12:13
Lokalizacja: Gniewkowo

Post autor: BeNaSsS » pt mar 26, 2010 22:38

No miło to słyszeć ze w koncu ktos mi odpowiedzial ze mozna... inni mi mowili ze jakies gwinty musza byc gdzies w bloku silnika takie tak sranie w banie ze tak powiem... czyli wystaczy kupic lape zeby to przymocowac ? a silnik straci cos na mocy ? jaki bylby koszt robocizny tego ?



tovdi1
I'm Darek
Posty: 2188
Rejestracja: czw gru 24, 2009 10:58
Lokalizacja: WSC

Post autor: tovdi1 » sob mar 27, 2010 08:36

BeNaSsS pisze:No miło to słyszeć ze w koncu ktos mi odpowiedzial ze mozna... inni mi mowili ze jakies gwinty musza byc gdzies w bloku silnika takie tak sranie w banie ze tak powiem... czyli wystaczy kupic lape zeby to przymocowac ? a silnik straci cos na mocy ? jaki bylby koszt robocizny tego ?
wystarczy kupic łapę i alternator
montaż tego wszystkiego jak u mnie ok 250zł, może ktoś ci taniej to zrobi, jak nie to zapraszam :okej:

[ Dodano: 27 Mar 2010 08:52 ]
a silnik mocy raczej nie straci, pompa wspomagania jest pompą która daje duże ciśnienie, ale ma małą wydajność, więc jedynymi objawami montażu wspomagania będzie lżejsze kręcenie kierownicą



BeNaSsS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz mar 21, 2010 12:13
Lokalizacja: Gniewkowo

Post autor: BeNaSsS » sob mar 27, 2010 16:56

Ok dzięki panowie za pomoc :partyman:
A co z tym założeniem to jeszcze pomyśle :)
A duzo jest z tym roboty ?
Na miejscu da rade zrobić ?



tovdi1
I'm Darek
Posty: 2188
Rejestracja: czw gru 24, 2009 10:58
Lokalizacja: WSC

Post autor: tovdi1 » ndz mar 28, 2010 11:54

BeNaSsS pisze:Na miejscu da rade zrobić ?
tzn??? czyli przyjeżdzasz, bierzesz paczkę fajek i czekasz żeby wyjechać już ze wspomaganiem???
to zależy, ja pracuję tylko wieczorami, czyli godziny 17-24, więc pewnie w jeden wieczór dałoby się
a niedaleko masz do mnie???



Awatar użytkownika
piotrusss89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: wt lis 09, 2010 18:21
Lokalizacja: Szczecin

Instalacja wspomagania golf III 1.4

Post autor: piotrusss89 » czw gru 20, 2012 18:38

Od kopie temat trochę bo chciał bym się dowiedzie czy już zamontowane :chytry: bo na dniach zamierzam się za to zabrać na dniach i nie wiem czy gra jest warta świeczki :bigok:

No to mogę wam powiedzie ze na pewno alternator trzeba zmienić bo pasek naciąga już rolka a nie jak w poprzednim przypadku sprężynka pod alternatorem..


Moja Bryka :-) http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=491633" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
piotrusss89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: wt lis 09, 2010 18:21
Lokalizacja: Szczecin

Instalacja wspomagania golf III 1.4

Post autor: piotrusss89 » wt sty 08, 2013 09:53

Juz zamontowane :bigok: , powiem tylko że nie jest bardzo trudno bo w sumie to tylko parę śrub, ale mi w warunkach warsztatowych zajęło to ok 5h + zbieżność.

Mam silnik 1.4 ABD 55KM. Wspomaganie wyjąłem z 1.6ABU 75km Czyli niemal że z takiego samego bloku. Ale niespodzianka-nikt nie pisał że nowa łapa na której jest alternator, napinacz, oraz pompa jest dłuższa a przez to nie pasuje na dolne otwory w bloku, więc trzyma się tylko na dwóch górnych śrubach. Fakt śruby są duże i porządne, ale o tym nikt nie wspomniał, śruby od przekładni się po urywały,były tak zgnite ze szok, a do tego niechciały opuścić ławy, dokładnie 2 :helm: Więc chylę czoła :prayer: ludziom którzy robią to w jeden wieczór w garażu, i z kanału..

A elementy potrzebne to:
1.Przekładnia z drążkami i końcówkami
2.Krótszy krzyżak niż ten co mamy( najlepiej zdemontować od razu z tym co był przy wspomaganiu)
3.Łapa z alternatorem rolką i pompą.
4.Dwie miedziane podkładki pod śrubę od przewodu do wspomagania.
5.Nowe opaski zaciskowe na śrubkę 16-25 6szt
6.0.7L płynu do wspomagania, ja użyłem czerwonego.
7.Nowe 4 śruby 8'' na klucz 13'' z nakrętkami ( do montażu przekładni) długość ok 12cm.
8.Koło pasowe zostaje to samo, chyba że wcześniej mieliśmy pasek klinowy a nie pk.
9.I sporo dobrych chęci przy tej walce :doom:

W razie pytań pomogę.


Moja Bryka :-) http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=491633" onclick="window.open(this.href);return false;

Lukasz100
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob cze 07, 2014 14:03

Re: Instalacja wspomagania golf III 1.4

Post autor: Lukasz100 » sob cze 07, 2014 14:11

Witam, mam pytanie odnośnie wspomagania, nie jestem mechanikiem ale założyłem wspomaganie sam w golf 3 1.4 i wszystko działa jak trzeba tylko ze alternator jest 2 mm od kolektora, pytanie moje to czy niezapali sie on, stopi itd...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości