[mk2] zawias. Jak zabić podsterowność?!

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

[mk2] zawias. Jak zabić podsterowność?!

Post autor: t0mal » sob wrz 24, 2011 18:14

Witam, mam dwójkę 5D w dieslu (co już nie wróży dobrego prowadzenia) i dowaliłem mu jeszcze trochę masy na przód - swap skrzyni, mocniejsze sprzęgło, duże turbo, duże hamulce itp.
Efekt jest taki, że w zakrętach prowadzi się w miarę neutralnie, ale kiedy zdecydowanie za szybko pojadę w zakręcie, albo trafi się coś śliskiego to wywala się przodem, co jest całkiem do upy - można kiedyś komuś wjechać na podwórko.
Macie jakiś sposób, żeby zabić podsterowność?
Podejrzewam rozkład mas, bo kiedyś podworząc kolegę posadziłem go z tyłu (ze sto kilo masy), na winklach przewalał się od szyby do szyby, pewnie działał jak wahadło, auto prowadziło się jak gokart :)

Możeby tak dowalić jakiś sztywny stabilizator na przód, a tył zostawić miękki?



Awatar użytkownika
piotrus6282
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: czw wrz 22, 2011 14:33

[mk2] zawias. Jak zabić podsterowność?!

Post autor: piotrus6282 » sob wrz 24, 2011 18:31

a masz sportowe zawieszenie i jest niższe ? bo nie napisałeś tego albo nie doczytałem :P



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

[mk2] zawias. Jak zabić podsterowność?!

Post autor: t0mal » sob wrz 24, 2011 18:37

Nie, cała nowa świeża seria, jedynie zmieniłem tylne tuleje wahaczy na pełne, z audi tt.

Dobra, mam już "sportowy" gwint renomowanej firmy TA-TECHNIX, który jest bardzo niewygodny i prawdopodobnie uniemożliwi mi wyjazdy na ryby. Dodatkowo jak załaduję kogoś na tył to na długich nierównościach zżera mi opony z tyłu, bo mam małe ET i felgę 7.5 cala
Teraz podsterowność pojawia się nagle, prawie bez ostrzeżenia przy większej prędkości.
Co zrobić z zawieszeniem, żeby był bardziej nadsterowny?



Awatar użytkownika
piotrus6282
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: czw wrz 22, 2011 14:33

[mk2] zawias. Jak zabić podsterowność?!

Post autor: piotrus6282 » sob wrz 24, 2011 22:42

szczerze to nie wiem jaka może być tego przyczyna ale może tak jak piszesz że to jest przyczyna nie równego rozłożenia masy samochodu przód cięższy a tył lekki. Może przetestuj samochód wsadzając coś ciężkiego do bagażnika i wtedy zobacz co będzie się działo z autem :?



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

[mk2] zawias. Jak zabić podsterowność?!

Post autor: evolution » ndz wrz 25, 2011 21:26

obniz tyl lub zaloz kpl dobrych szerszych gum. np toyo r888 lub bridgestone potenza 050a


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

wolf747
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 152
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 12:09
Lokalizacja: Łomża, podlaskie

[mk2] zawias. Jak zabić podsterowność?!

Post autor: wolf747 » wt paź 04, 2011 21:08

albo przerób łącznik stabilizatora tak, żeby był sztywny tak jak w mk4 (zapodaj od czegoś innego taki, tylko dospawaj mocowania) i dospawaj mocowanie bliżej koł na wachaczu to będzie malina (taka jest różnica w zawieszeniu vr6, gti, a zwykłego golfa i jest ogromna różnica)


smaruj gofera dżemorem!!!

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

[mk2] zawias. Jak zabić podsterowność?!

Post autor: t0mal » wt paź 09, 2012 11:28

wolsky, niezły z ciebie archeolog.
Problem mam jako tako ogarnięty - zawias Bilstein B10 który ma twardy przód i miękki tył, no i założyłem z tyłu ekologiczne opony o zmniejszonych oporach toczenia.
Ciekawe co będzie na nowym silniku :helm:



arwam

[mk2] zawias. Jak zabić podsterowność?!

Post autor: arwam » ndz paź 14, 2012 16:33

ja od siebie dodam ze taka charakterystyka jak w pierwszym poście jest zmienną nazywana w niektórych środowiskach. ja też to mam ale nie tylko przywykłem ale i polubiałem ją do tego stopnia że nie chcę tego zmieniać. jak mi przód za bardzo wyjeżdża na zewnątrz to poprostu ujmuję gazu i nieco mniejszam skręt kierownicą, aotu natychmiast się posłusznie zaczyna prowadzić.
jak dla mnie jest to lepsze zachowanie bo jest bardziej przewidywalne.


polecam natomiast z całego serca przesiakę na zawias z Passata B4 bądź TDI z rozstawem 5x100 lub z VR6 bo to to samo jest. to naprawdę robi robotę.
jazda w koleinach przy przepisowych prędkościach jest męcząca bo auto ma tendencję i to silną do myszkowania ale zato, przy prędkościach 150+ nawet głębsze koleiny nie robią na nim żadnego wrażenia.

auto prowadzi sie bardzo przewidywalnie, i naprawde sporo trzeba żeby zacząć przekraczać granice przyczepności w zakrętach.
polecam to w połączeniu z montażem pełnych tulei w przednich wachaczach i dobry gwint lub KIT.
minus tego rozwiązania że z auta robi się żaba i z szerokością felg nie poszalejemy jeśli nie chcemy problemów przy kontroli drogowej.
tylną belkę można jeszcze dodatkowo zastąpić belką z golfa MK3 wtedy jest sporo szerzej. jeszcze lepsze prowadzenie,aler wtedy koła jeszcze dalej nam wystają.



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

[mk2] zawias. Jak zabić podsterowność?!

Post autor: t0mal » ndz paź 14, 2012 22:51

Nie ma co cudować specjalnie :)
Oryginalny zawias jest bardzo dobrze zestrojony, na oryginalnym zawieszeniu i z oryginalnym wyposażeniem dawało się zimą wchodzić bokiem w zakręty bez ręcznego, dołożenie skrzyni 02A z ciężkim sprzęgłem i silnika 1.9 zauważalnie zmienia wyważanie auta.



arwam

[mk2] zawias. Jak zabić podsterowność?!

Post autor: arwam » pn paź 15, 2012 07:56

wiem o tym, jednak jesli będziesz miał kieyś możliwośc się przesiąść na zawias od paska to gorąco polecam :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 42 gości