[MK4] Układ dolotowy w 1.6 SR AKL

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

[MK4] Układ dolotowy w 1.6 SR AKL

Post autor: czarekcw » pn maja 21, 2012 11:21

Dosyć sporo szukałem na forum ale nic nie jest opisane.

Czy warto montować stożek w w/w silniku? Jest gotowy zestaw na allegro: http://allegro.pl/sportowy-dolot-simota ... 43922.html" onclick="window.open(this.href);return false; . Czy warto kupić ten zestaw czy samemu kompletować i rzeźbić? No i najważniejsze- czy poprzez zamontowanie stożka jest szansa na poprawę osiągów/mocy silnika bez nadmiernego spalania?

Opinie raczej mnie interesują odnośnie wolnossących małych silników benzynowych bo uturbione motory to inna bajka.


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
KU84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob sty 08, 2011 14:56

[MK4] Układ dolotowy w 1.6 SR AKL

Post autor: KU84 » pn sie 06, 2012 23:33

Odkopuje temat i również proszę o porady co do "gotowca" simoty :grin:


Obrazek
VW BORA 2.0

Samochód bez wosku jest jak kobieta bez makijażu :D

Awatar użytkownika
mcaris
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 18:33
Lokalizacja: warszawa

[MK4] Układ dolotowy w 1.6 SR AKL

Post autor: mcaris » czw sie 23, 2012 20:51

Witam zamontowałem stożek simoty z osłoną plus dolot zimnego powietrza hmmmm wrażenia to ładny dźwiek a czy moc wzrosła raczej nie odczuwalne warto samemu założyć stożek to nie taki wilki wydatek :) i sie przekonać ja wróciłem do serii .AAAA jedno co zaważyłem to większe spalanie :)


Był LEON jest SKODA OCTAVIA II 2.0 TDI

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości