Krótka skrzynia - Swap przełożenia głównego z syncro

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

swap przełożenia głównego - c.d. dylematu

Post autor: bugalon » ndz lut 12, 2012 00:46

Zwykla skrzynia 020 (ATZ) wytrzymywala u mnie spokojnie z 9A na digifancie (porting czapki, wałki z KR i kilka innynch modów w nim bylo). Jak jest dobra to ja bym sie nie martwil bez wzgledu na przelozenia.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Awatar użytkownika
socpaw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: śr paź 29, 2008 23:57
Lokalizacja: Małopolska

swap przełożenia głównego - c.d. dylematu

Post autor: socpaw » ndz lut 12, 2012 01:05

wytrzymać to wiem że wytrzyma ale tu chodzi o jeszcze krótsze przełożenia jak ATZ bo z przełożeniami biegów od 2y. a jak tobie to jeździło? były bardzo krótkie biegi? aż za krótkie?



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

swap przełożenia głównego - c.d. dylematu

Post autor: sas_gti » ndz lut 12, 2012 17:19

zrobiłem małe porównanie
koła 195/50/15; odcincka na 6300 obr/min.
Po lewej skrzynia ACD (główne 3,667) a po prawej skrzynia tez ACD ale z przełożeniem głównym z 4z (4,467). W miejsce gdzie można wpisać przełożenie szóstego biegu dałem dałem piątkę z 4z dla porównania.
Obrazek

http://www.teammfactory.com/gearcalcula ... on+1+%26+2" onclick="window.open(this.href);return false;

Jak się zmieni odcinkę z 6300 na np. 3000 to uzyskamy prędkości dla danego biegu przy 3 tys. obr/min.
Jeśli do skrzyni damy główne z 4z czyli 4,467 to nie jest wesoło w trasie bo na 5tce przy 3000 tys mamy około 82 km/h, ale jeśli damy główne z 4z (4,467) i piątkę(0,745) z 4z to przy 3000 tys obrotów mamy 98 km/h wieć praktycznie tyle samo co na seryjnej skrzyni z głównym 3,667.
A jakie przeznaczenie autka jeśli wolno spytać?
aha jeszcze jedno, ty masz 2y ale to jest dokładnie to samo co ja mam czyli ACD poza 5tym biegiem.
Jak w linku zmienisz sobie po lewej przełożenie 5go biegu na 0,912 to będzie to dokładne odzwierciedlenie skrzyni 2y.



Awatar użytkownika
socpaw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: śr paź 29, 2008 23:57
Lokalizacja: Małopolska

Krótka skrzynia - Swap przełożenia głównego z syncro

Post autor: socpaw » ndz lut 12, 2012 22:00

dzięki za info, robiłem wczoraj taka symulacje na innej stronie. przeznaczenie auta to hmm auto do pracy i codziennego użytku, rzadko trasy dłuższe. co chciałbym uzyskać: jeszcze lepsze przyspieszenie samochodu= jeśli się nie myle to złudzenie, że przybyło pare kucy pod maską. autko na takiej skrzyni powinno jeszcze lepiej wchodzić na obroty i przyśpieszać?
Ostatnio zmieniony pn lut 13, 2012 16:00 przez socpaw, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Krótka skrzynia - Swap przełożenia głównego z syncro

Post autor: sas_gti » pn lut 13, 2012 13:50

socpaw pisze:czy nie rozsądniej założyć tylko do 2y piatkę z 4z i na takiej skrzyni jeździć?? autko na takiej skrzyni powinno jeszcze lepiej wchodzić na obroty i przyśpieszać?
a czemu autko ma lepiej przyspieszać po wymianie tylko 5ki i to na dłuższą? :bajer:
Myślałem, że chcesz skrócić skrzynie a Ty teraz piszesz o czymś odwrotnym. Przecież jak do 2y dasz piątkę z 4z to Vmax bedzie okolicach 250 km/h zamiast 205. Wiec bedzie sie zbierał na piątce jeszcze gorzej niż obecnie. Na pozostałych biegach beż żadnych zmian bo przeciez ich nie wymieniłeś!
Moze naświetlę:
-jak do swojej seryjnej skrzyni 2y dajesz przełożenie główne z syncro to skracasz wszystkie biegi.
-jak do swojej seryjnej skrzyni 2y dajesz przełożenia poszczególnych biegów z syncro to te biegi wydłużasz.



Awatar użytkownika
socpaw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: śr paź 29, 2008 23:57
Lokalizacja: Małopolska

Krótka skrzynia - Swap przełożenia głównego z syncro

Post autor: socpaw » pn lut 13, 2012 16:03

ze zmęczenia coś źle napisałem... nie wiem skad to zdanie się tam wzięło :jezor:
czyli jak myślisz opłaca się dawać to główne przełożenie z syncro do 2y? zyskam lepsze przyspieszenie??
jazda na takiej krótkiej skrzyni nie bedzie męką dla silnika ??



Awatar użytkownika
malutki83
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 22:19
Lokalizacja: Irkuck
Kontakt:

Re:

Post autor: malutki83 » sob lut 18, 2012 00:14

sas_gti pisze:nikt nie wie?
Może to są śruby ori VW tylko o jakimś innym przeznaczeniu?

http://www.bar-tek-tuning.de/lshop,show ... erren,.htm" onclick="window.open(this.href);return false;


http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=49479


Awatar użytkownika
malutki83
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 22:19
Lokalizacja: Irkuck
Kontakt:

Re: Krótka skrzynia - Swap przełożenia głównego z syncro

Post autor: malutki83 » sob lut 18, 2012 15:18

toffic pisze:Cena z kosmosu
a ile to normalna cena tak ciekawości sie zapytam. Fakt BARTEK to dość droga firma ale ponoc mega dobra. Ale ja jeszce żadnych doświadczeń z nimi nie mam


http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=49479

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Krótka skrzynia - Swap przełożenia głównego z syncro

Post autor: toffic » ndz lut 19, 2012 00:10

śruby do 020 idzie kupić za ok 40zł/komplet, trzeba tylko w odpowiednim sklepie zapytać i nie chwalić sie znajomym, z czego pochodzą bo wstyd :helm:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości