SWAP - info na temat wyboru silnikow w VW[UPDATE..sprzeglo]

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

ptasior127
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: ndz sie 16, 2009 10:26
Lokalizacja: Świdnica

SWAP - info na temat wyboru silnikow w VW[UPDATE..sprzeglo]

Post autor: ptasior127 » pn maja 09, 2011 09:08

Posiada ktoś może fotki kolektora z tzw "portkami" od Scirocco 16V ewentualnie jakiś innych przerobionych do golfa 1?



VWbART19882
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:36
Lokalizacja: Lubelskie/Biała Podlaska
Kontakt:

SWAP - info na temat wyboru silnikow w VW[UPDATE..sprzeglo]

Post autor: VWbART19882 » wt cze 07, 2011 00:15

Witam..
Mam pytanie, mam Golfa gti 2E skrzynia od 1.6 jetty? na lince.Koła przełożone ze starej skrzyni. Co da się wstawić bez dużych przeróbek z nowszych silników np. golf IV czy audi jakie silniki byście polecali. Mam w nim prawie nowy gaz niestety prosty.
Pozdrawiam i czekam na porady co do słupka i co z osprzętem itd.


Moc ma tylko jedno oblicze..GTI

Awatar użytkownika
lukaszsc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob mar 26, 2011 15:53
Lokalizacja: TST

SWAP - info na temat wyboru silnikow w VW[UPDATE..sprzeglo]

Post autor: lukaszsc » wt lip 26, 2011 10:07

chcial bym sie doradzic, co do zmiany silinka w moim scirocco II , obeznie siedzi 1.8 ex, a chcial bym zamontowac cos wiekszego, mysle nad vr6 baddz 1.8t tylko nie mam pojecia ktory bedzie latwiej i taniej zamontowac...i jak to jest np z polosiami bo teraz mam zalozone wieksze jakies od golfa III , bo z elektryka to mniej wiecej sie orientuje najlepiej cala wiazke kupic i przelozyc, tylko napewno dochodzi jakas pompa paliwa zapewne i tkaie *#cenzura#*...



Awatar użytkownika
kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: sob lis 21, 2009 12:20
Lokalizacja: Chmielno, Gdansk

SWAP - info na temat wyboru silnikow w VW[UPDATE..sprzeglo]

Post autor: kudlaty » śr wrz 21, 2011 17:22

Witam,
kilka dni temu padła mi skrzynia w moim mkIV SDI, szukając nowej przeraziły mnie ceny. Samochód mial isc na wiosne na sprzedaz tylko i wyłącznie ze względu na brak mocy. Samochód sam w sobie dużo pieniędzy wart nie jest i raczej nie oplaca sie go sprzedawac, tym bardziej z uszkodzoną skrzynią. Zacząłem się więc zastanawiać nad swapem. Znajomy zaproponował mi w dobrej cenie silnik ze skrzynią ze skody octavi z 2004 roku. Nie znam sie za bardzo na mechanice i najbardziej mnie interesuje czy da rade to przełozyc bez wiekszych problemów. Wiem, ze potrzebna do zmiany bedzie jeszcze wiązka, komputer, co jeszcze?



kubasx4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt maja 02, 2006 13:05
Lokalizacja: okolice JG

SWAP - info na temat wyboru silnikow w VW[UPDATE..sprzeglo]

Post autor: kubasx4 » pn paź 10, 2011 22:19

Witam !

Panowie czy da radę włożyć do g3 silnik 2.0gti a jest aktualnie zamontowany 1.8 90KM , czy będę musiał skrzynie zmieniać bo mam automata. Uprzedzam że nie chcę za bardzo kupować całej skrzyni , wole zostać przy tej co jest. Aha i jak silniki gti radzą sobie z sekwencja ?



Tomaso007
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: wt paź 14, 2008 18:34
Lokalizacja: Okolice Aleksandrowa Łódzkiego

SWAP - info na temat wyboru silnikow w VW[UPDATE..sprzeglo]

Post autor: Tomaso007 » pt paź 28, 2011 02:15

Jeśli masz automata 1.8 i chcesz go zostawić to kup 2.0 też z automata i z wiązką od automata do tego silnika. Wiązka silnikowa jest połączona z wiązką skrzyni aut.i dlatego będzie potrzebna. Od manuala nie podejdzie, chyba, że wywalisz kable od automata ze sterownikiem i wstawisz skrzynie manualną.
No silnik 2.0 8/16v to właśnie najlepiej by był na sekwencji... ale 2ga gen inst. też starczy spokojnie.



Cezar13
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: czw wrz 01, 2011 23:26

SWAP - info na temat wyboru silnikow w VW[UPDATE..sprzeglo]

Post autor: Cezar13 » wt gru 13, 2011 02:05

Witam
Nie znalazłem nigdzie konkretnej odpowiedzi na moje pytanie a przeczytalem caly temat.

Chcę zrobić swap w Golfie MK2 z 85r seryjnie silnik HK (1.3 Gaźnik) na 2.0 8v lub 16v. Silnik będę brał z kompletnego auta dawcy najprawdopodobniej Toledo/MK3

Czy mocowania silnika będą pasowały p&p?

Skrzynię najlepiej wziąć z innego MK2, sterowaną wodzikami i sprzęgło sterowane linką tak?

Półosie też muszę wziąć z samochodu dawcy, czy z innego MK2?

Zbiornik paliwa też muszę zmienić?

Instalacja rozumiem nie pasuje, więc które elementy instalacji z auta dawcy powinienem przełożyć żeby było jak najmniej rzeźby i żeby oryginalne zegary z MK2 mogły zostać, ew. zegary z MK2 z MFA (da radę to podłączyć w ogóle?)

Jeżeli pomimo przełożenia instalacji trzeba coś pomodzić przy kablach, to co trzeba zrobić?

Mechanicznie nie mam problemów z pracą, gorzej z elektryką, także proszę o jak najdokładniejsze odpowiedzi.



witek271
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: czw cze 05, 2008 19:58
Lokalizacja: Kryg
Kontakt:

SWAP - info na temat wyboru silnikow w VW[UPDATE..sprzeglo]

Post autor: witek271 » śr gru 14, 2011 21:41

Cała instalacja do przeróbki a jak by był po 89r by nie było żadnych problemów Na pewno lepsze hamulce i zawieszenie do takiego silnika

Mocowania pasują wymieniasz tylko tylko tylną łapę silnika musisz założyć z MK II

Półosie zależnie od skrzyni są różne długości na pewno MK III ma jedną półoś dłuższą bo jest szerszy



Cezar13
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: czw wrz 01, 2011 23:26

SWAP - info na temat wyboru silnikow w VW[UPDATE..sprzeglo]

Post autor: Cezar13 » wt gru 20, 2011 03:52

A konkretnie? Ktore wiazki? Jakbym kupil kompletnego golfa z silnikiem benzynowym po 89r to ktore wiazki musialbym przelozyc? Jak ze wspomaganiem?



witek271
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: czw cze 05, 2008 19:58
Lokalizacja: Kryg
Kontakt:

SWAP - info na temat wyboru silnikow w VW[UPDATE..sprzeglo]

Post autor: witek271 » czw gru 22, 2011 08:36

Praktycznie cała instalacja jeśli nie chcesz bawić się w lutowanie itd a uwierz mi że lepiej jest jak masz oryginalną wiązkę bo w samoróbkach zawsze coś jest nie tak a roboty mnóstwo wiem z własnego doświadczenia



Piotrek-Mk1-Mk3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: sob sty 01, 2011 16:00

SWAP - info na temat wyboru silnikow w VW[UPDATE..sprzeglo]

Post autor: Piotrek-Mk1-Mk3 » sob sty 07, 2012 00:01

Witam posiadam golf mk1 diesla 1,5 ck rocznik 1980 tylnia lampa krotka zegary cycki orginal chcem zalozyc silnik 2,0 16v abf co bede potrzebowal



witek271
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: czw cze 05, 2008 19:58
Lokalizacja: Kryg
Kontakt:

SWAP - info na temat wyboru silnikow w VW[UPDATE..sprzeglo]

Post autor: witek271 » śr sty 11, 2012 21:45

Wszystko całą ćwiartkę z dawcy uzbrojoną, cysternę piwa, tonę cierpliwości i dwie tony chęci Wszystko jest do zrobienia jak masz dawcę za friko



Cezar13
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: czw wrz 01, 2011 23:26

SWAP - info na temat wyboru silnikow w VW[UPDATE..sprzeglo]

Post autor: Cezar13 » wt lut 14, 2012 03:21

Wracam do tematu ABF'a (chyba znienawidzony przez starych userów) :jezor:
Czy przerobienie wiązki z ABF żeby się podpiąć do starej instalacji MK2 to tylko przelutowanie wtyczek? Z tego co mi się udało wyczytać to większość opinii jest "weź całą instalację po 89", co wiązałoby się ze zmianą instalacji również wewnątrz auta, albo "tniesz i lutujesz" więc chciałbym się dowiedzieć czy chodzi wyłącznie o wtyczki wiązki silnika, czy instalację w aucie też muszę zmieniać z jakiegoś powodu?



ptasior127
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: ndz sie 16, 2009 10:26
Lokalizacja: Świdnica

SWAP - info na temat wyboru silnikow w VW[UPDATE..sprzeglo]

Post autor: ptasior127 » pt mar 02, 2012 00:35

Osobiscie proponowa bym zmienic cala instalacje co uproscilo by sprawe przy swapie. Ja np w swojej mk1-ce mam wiazke z Passata B3. Co prawda jeszcze nie mam ogarnbietej do konca wiazki do licznika bo w golfie miałem cycki ale to raczej kwestia wolnego czasu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości