Swap silnika z automatem.

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
zd45
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 320
Rejestracja: wt lut 16, 2010 13:19
Lokalizacja: Żarów

Swap silnika z automatem.

Post autor: zd45 » pt gru 23, 2011 23:28

Witam.
Temat który mnie interesuje jest bardzo trudny do ogarnięcia bo ciężko mi znaleść kogoś kto by mnie nakierował. Chodzi konkretnie o swap silnika do auta z automatem. Ja posiadam golfa 3 z silnikiem 1.8 b ABS 90 koni z automatem i chciałbym wstawić coś mocniejszego. Myślałem o 2e i teraz pytanie czy można wymienić sam silnik bez wymiany skrzyni( róznica w mocy nie jest wielka)? Czy zagra to ze sobą, czy muszę mieć silnik i skrzynię.A Może ktoś już to robił i może mi w tym pomóc, doradzić.A może ktoś robił to z VR6?Tylko nie piszcie mi żebym zmienił auto.
Pozdrawiam.


Mój Variant zapraszam : Bordowo-czarny trochę Yachting... http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=495989

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Swap silnika z automatem.

Post autor: Kamel » pn gru 26, 2011 16:17

Do swapa VR6 potrzebowałbyś już skrzyni od VR-a - skrzynia od Vr-ki ma inny kołnierz i nie będzie pasowała do 4-ro cylindrówki.
Co do skrzyni od ABS-a do 2E to powinna wytrzymać.
Z tym, że wydaje mi się, że będziesz musiał szukać silnika 2E ze sterownikiem pod automat. Sterownik silnika wysyła / odbiera sygnał od sterownika skrzyni, tak więc musi to być odpowiedni sterownik silnika. Nie wiem czy da się jakoś przeprogramować sterownik silnika od manuala do automata.
Może niech się jeszcze wypowie ktoś bardziej ogarnięty w temacie elektroniki :bajer:


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości