Spadek osiągów golf II 1.6D

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Przemowil
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: czw cze 24, 2010 20:59
Lokalizacja: Lubatówka (woj. podkarpackie)
Kontakt:

Spadek osiągów golf II 1.6D

Post autor: Przemowil » ndz sie 21, 2011 22:29

Witam, potrzebuję kilku porad odnośnie mojej zółtej golfiny, chodzi o to że w ostatnim okresie- (3 mieś.- pół roku) zauwarzyłem dość znaczący spadek mocy, przyspieszenie, prędkości maks. Kupiłem go rok temu, wiem że dużo od tego silnika wymagać nie trzeba, no ale... z pierszego biegu do 45km\h szedł, z drugiego 80km\h, 3 to 110km\h no a 4 to raz na autostradzie 160 szedł, no ale ogólnie to był dość powiem jak na nie doładowany silnik zrywny, do 140 naprawde nie było się trzeba wiele rozpędzać, no a teraz to troche schodzi, z 2 biegu to 60 rozkręcę, z 3 to 80 maks, a do 120km/h trzeba sie rozpędzać i rozpędząć, teraz mam kilka pytań, czego to powodem może być? dodam że układ wydechodzy dość konkretnie mi się rozszczelnił na odcinku za tłumikiem środkowym na kolanku, dziura długość 10cm na ok 2-3cm, czy może to być powodem? bo np. bez tłumika końcowego to jeszcze gorzej jedzie, więc skojarzyłem. No a druga sprawa, to że sprzęgło się kończy powoli, jeszcze nie ślizga ale juz go nie ma dużo, czy mogą być tam aż takie stracy momentu? co poza tym możę być? filt powietrza zmieniony rok temu, paliwa nie wiadomo kiedy, nie za mojej kadencji.
Może być to po prostu zmęczenie silnika? żeby aż tak osłabł? mam go przez rok, no ale znowu piratem drogowym nie jestem żeby go wykończyć <nonono>
Proszę panowie doradźcie, chciałbym żeby 1.6D robił ździwienie jak kiedyś na innych kierowcach jak niegdyś ;] pozdrawiam!:)



lukasz.gtd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 00:08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Spadek osiągów golf II 1.6D

Post autor: lukasz.gtd » ndz sie 21, 2011 22:45

Zacznij od filtra paliwa, powietrza też wymień, to groszowe sprawy, a być może to jest przyczyną. Szkoda, że nie mieszkasz bliżej, bo mam prawie cały kompletny wydech od 1.6D do oddania.


Najlepszy układ to...Żona w domu, a kochanka w garażu..
(tylko dlaczego obie są tak drogie w utrzymaniu?)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości