sportowa wkładka filtra

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

marcin1989
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: wt wrz 14, 2010 20:16

sportowa wkładka filtra

Post autor: marcin1989 » pt lip 15, 2011 23:48

witam kolegów,powidzcie mi czy warto zakładac sportowa wkladke filtra powietrza? daje to cos czy to tylko sciema? jak sie przeklada na spalanie? ma moze ktos założoną taka wkładkę?



Awatar użytkownika
Davka92
VW Grupa Opolska
VW Grupa Opolska
Posty: 100
Rejestracja: sob sty 22, 2011 13:51
Lokalizacja: Brzeg

sportowa wkładka filtra

Post autor: Davka92 » ndz lip 17, 2011 22:24

No na pewno jest to łatwiejsza metoda na chodź trochę polepszenie dolotu powietrza(większa przepuszczalność filtra) niż jakiś nieprofesjonalny montaż filtra stożkowego do którego nie doprowadzimy dojścia na zimne powietrze.Próbuj.Kopa nagle nie odczujesz ale to plus jakieś drobne grzebanie i już będzie lepiej chodź jeśli masz silnik 1.4 to nie oczekuj za wiele.



marcin1989
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: wt wrz 14, 2010 20:16

sportowa wkładka filtra

Post autor: marcin1989 » wt lip 19, 2011 12:25

chodzi mi tylko o to czy bedzie elastyczniejszy i czy spalanie sie nie zwiekszy?
A tak propo,miałem 1.4,juz jest sprzedany:P



Awatar użytkownika
Davka92
VW Grupa Opolska
VW Grupa Opolska
Posty: 100
Rejestracja: sob sty 22, 2011 13:51
Lokalizacja: Brzeg

sportowa wkładka filtra

Post autor: Davka92 » śr lip 20, 2011 14:24

A dlaczego uważasz, że zwiększy Ci się spalanie?? Wszystko będzie po staremu latem jak i zimą.(bo o to ludzie też lubią pytać) Po prostu silnik dostaje więcej powietrza i tym samym powinien być bardziej elastyczniejszy.Ale tak jak pisałem wyżej, dużo Ci taka wkłada nie zmieni.Praktycznie nie poczujesz żadnej różnicy.Koledzy pisali nawet zeby po takiej operacji w puszce filtra od strony błotnika ponawiercać małe dziurki zeby jeszcze większy przepływ był ale to już takie typowe modzenie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości