Przekładka wtrysków z 1.3 na pełnym wtrysku do gaźnikowego

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Hans06
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn lip 11, 2011 19:18
Lokalizacja: Bińcze, Pomorskie

Przekładka wtrysków z 1.3 na pełnym wtrysku do gaźnikowego

Post autor: Hans06 » pn lip 11, 2011 21:12

Witam Chciałbym się dowiedzieć czego potrzebuję aby do swojego golfa 1.3 przełożyć gaźnik na pełnym wtrysku od takiego samego silnika. czy wystarczy przełożyć cały kolektor z wtryskami i gaźnikiem i ten komputer umieszczony zaraz przy nadkolu czy coś jeszcze. bardzo proszę o pomoc bo mogę mieć te części w całości za 50 zł



piteR-ek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 686
Rejestracja: pn sty 19, 2009 19:01

Przekładka wtrysków z 1.3 na pełnym wtrysku do gaźnikowego

Post autor: piteR-ek » wt lip 12, 2011 10:08

zostają jeszcze pompy paliwa 2sz w baku i wysokociśnieniowa poza bakiem, trzeba chyba zmienić cewkę WN dać przepływomierz, sonde lambda wiązkę elektryczna silnika ogólnie nieopłacalne to jest



Hans06
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn lip 11, 2011 19:18
Lokalizacja: Bińcze, Pomorskie

Re: Przekładka wtrysków z 1.3 na pełnym wtrysku do gaźnikowe

Post autor: Hans06 » wt lip 12, 2011 11:17

Ale wszystko to będzie pasować jeśli będę chciał przełożyć? kostki i te rzeczy . Moc chyba wzrośnie co? Jeśli mam to za tak małą kasę dlaczego tego nie wziąść ? Jest to chyba też dobry początek pod turbo.



Hedzior
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt lip 08, 2011 14:23
Lokalizacja: Szczecin

Przekładka wtrysków z 1.3 na pełnym wtrysku do gaźnikowego

Post autor: Hedzior » wt lip 12, 2011 11:53

Kiedyś kumpel przerabiał ten temat (z gaźnika na wtrysk), tak jak pisze piteR-ek, wbrew pozorom dużo rzeczy jest potrzebne... koleszka, jak uporał się ze wszystkim, auto nie chciało się wkręcać, przyczyną była mało wydajna pompa wytwarzająca ciśnienie... na koniec podsumował, że taniej i mniej problemów by było ze swap'em. a 1.3 i turbo, :chytry: ? raczej słabo, duży nakład kosztów, słaby rezultat, przedewszystim za sprawą głowicy-małe zawory, można zrobić porting, ale to kosztuje i to chyba jest 8v, a 16 raczej nie podpasujesz pod 1.3
Swap'uj na 2.0 ABF, albo jak bawi Cię turbo bierz G60 i wywal kompressor, silnik masz przygotowany już pod turbo-odprężony, smarowanie turbiny, wydajne wtryski itp.
pozdrawiam



Hans06
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn lip 11, 2011 19:18
Lokalizacja: Bińcze, Pomorskie

Re: Przekładka wtrysków z 1.3 na pełnym wtrysku do gaźnikowe

Post autor: Hans06 » wt lip 12, 2011 15:10

Ale wszystko pod turbo już mam, a za taką kasę myślałem, że jest to opłacalne, a z tymi pompkami to dużo trzeba kombinować?



Hedzior
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt lip 08, 2011 14:23
Lokalizacja: Szczecin

Przekładka wtrysków z 1.3 na pełnym wtrysku do gaźnikowego

Post autor: Hedzior » śr lip 13, 2011 07:37

jak wszystko pod turbo masz to inna bajka :food: potrzebujesz dwie pompki: 1 w baku zasilająca, 2 poza bakiem wytwarzająca ciśnienie, najlepiej jakbyś wsadził bak z pompką z jakiegoś modelu na wtrysku, jak myslisz o turbo bierz pompki z wiekszej pojemności, żeby później nie mieć problemu z ich wydajnością, no i tylko ogarnąć elektryke... pamietaj żeby odprężyć silnik, bo szybko się zbuntuje, polecam stalową uszczelke pod głowice, którą wsadzasz razem z seryjną(ja tak miałem i było ok), albo jeszcze lepiej dobrać jakieś odprężające tłoki...
życzę powodzenia i czekam na kolejnego sapiącego VW :bigok:



Hans06
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn lip 11, 2011 19:18
Lokalizacja: Bińcze, Pomorskie

Re: Przekładka wtrysków z 1.3 na pełnym wtrysku do gaźnikowe

Post autor: Hans06 » czw lip 14, 2011 01:23

Wiesz to było i jest moim marzeniem mieć sapiącego Golfa a myślę że sprawa wtrysku ułatwiła by uturbienie. Dzięki Twojej pomocy nabrałem trochę pewności ale powiedz mi jedno jak mam wyjąć tą wiązkę silnika ? Są jakieś może zdjęcia pokazujące co i jak albo może ty mi powiesz gdzie co znajdę . No robię to pierwszy raz i nie chciał bym czegoś spieprzyć. Wtrysk biorę z drugie golfa który stoi u kumpla więc nie ma problemu z grzebaniem.



Hedzior
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt lip 08, 2011 14:23
Lokalizacja: Szczecin

Przekładka wtrysków z 1.3 na pełnym wtrysku do gaźnikowego

Post autor: Hedzior » czw lip 14, 2011 09:20

Najłatwiej by było, wyjąć całą wiązkę silnika, ze wszystkimi czujnikami, kompem itp Wyjąć z jednego próbować dopasować do drugiego(napewno nie zastąpiona będzie tu pomoc dobrego elektryka), jak masz dawcę to problem z bakiem i pompami masz rozwiązany(przerabiać bak który posiadasz mija się z celem, łatwiej przełożyć całość). A może SWAP? W jakim stanie są oba silniki, to sa bliźniacze konstrukcje, wiec z przekładką nie powinno być problemów(łapy pasują nie trzeba ciąć/spawać).
Wiesz, MK II to już powoli old school, może pójść grubo, turbić na gaźniku! Gaźnik Webera, albo coś z motoru... Spotkałem się z oba, na żywo robi to mega wrażenia.... akustyczne... Łatwo nie będzie, ale satysfakcja :satan:
Ja przerabiam teraz temat Trabant z G40, buda oczyszczona z rudej, pospawana, obspawana, wzmocniona, przygotowana do malowania, silnik po remoncie, wszystko wymienione, kompresor muszę dac do regeneracji (Ladro pozdrawiam), ale narazie jestem pod kreską-brak kasy, no i urzeźbienie dolotu, bo miejsca jest mało :helm: ... Kabli tez sporo, podobno dużej rzeźby z tym nie będzie, ale sam się za to nie biorę, koleszka mi to będzie ogarniał(ten co też się kiedys uporał z przejściem gaźnik - wtrysk).

Chcesz łatwo Swapuj, chcesz hardcorowo zaturbij gaźnik :pub: Powodzenia



Hans06
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn lip 11, 2011 19:18
Lokalizacja: Bińcze, Pomorskie

Przekładka wtrysków z 1.3 na pełnym wtrysku do gaźnikowego

Post autor: Hans06 » czw lip 14, 2011 12:10

Silniki te same ale nie wiem w jakim stanie jest tamten praktycznie cały czas stał na dworze na 90 % bez oleju no to może się spodziewać niespodzianek. Gdybym miał kasę nie bawił się w takie rzeczy tylko mocniejszy silnik :satan: no ale że mam dopiero 16 lat to kasy tylko trochę gdzieś zarobię ewentualnie tata coś pomoże bo też zainteresował się tematem.
Ale nie chce za bardzo w tego Golfa pakować kasy bo jak sprzedam swoją Yamaszkę to czeka mnie kupno drugiego motoru wtedy mogę wszystko ładować w Dwójeczkę :food: . No zobaczymy jak to będzie najtrudniejszą dla mnie rzeczą będzie na pewno wyciągnięcie tej wiązki z silnika. Jeszcze czeka mnie zmiana skrzyni bo w moim wyskakuje 5 :-x
Pozdrowienia jeśli masz jeszcze jakieś rady i dopowiedzenia lub uwagi pisz chce się dowiedzieć jak najwięcej :okej:



Hedzior
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt lip 08, 2011 14:23
Lokalizacja: Szczecin

Przekładka wtrysków z 1.3 na pełnym wtrysku do gaźnikowego

Post autor: Hedzior » czw lip 14, 2011 13:17

To, że samochód stał pod chmurką i bez oleju, jeszcze nie robi z niego trupa... Jak Twoja skrzynia powoli umiera to nie ma co czekać tylko wykręcaj cały silnik i skrzynię na sankach z dawcy i wkładaj do swojej budy. Jak silnik będziesz miał na wierzchu odkręcaj pokrywę zaworów, głowicę, miskę, wyczyść wszystko ładnie, powymieniaj zużyte elementy, ew. wrzuć coś wytrzymalszego (np: może z czegoś podpasujesz tłoki, żeby odprężyć, wałek...) itd. Jak chcesz turbić i tak Cię czeka taka operacja. Więc po co modzić z przekładaniem wtrysku ( co jest nie lichym zadaniem) i rozkręcać silnik, żeby przygotować go pod turbo, a trochę trzeba zmienić (ogarnąć kompa, większe wtryski, większe ciśnienie paliwa, więc wydajniejsze pompy, chłodnica oleju też się może przydać( ale nie koniecznie np: imprezy wrx przy mocy 2xx KM nie mają), dolot o większej średnicy, czyli zmiana przepływki, przepustnicy, kolektor wydechowy pod turbo, smarowanie pod turbo- np z czujnika ciśnienia, a spływ do miski, intercooler też się przyda. Dużo tego, na pewno o czymś jeszcze zapomniałem, ale na forum nie raz poruszany był temat turbo, coś znajdziesz. :grin: A! i najważniejsze - hamulce i zawieszenie
Prawka jeszcze nie masz to czasu na modzenie trochę jest :smoke: Pozdro



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości