Wydech ADY - na jaki wymienić??

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Wydech ADY - na jaki wymienić??

Post autor: rysiektr » czw sty 06, 2011 00:45

Witam
Nie znalazłem podobnego tematu więc piszę.
Mam do wymiany tłumik środkowy i końcowy. I tutaj pytanie do znawców czy mogę bez problemu zaadoptować środkowy i końcowy od ABF/VR6?? Mają większą średnicę niż ADY bo 55mma ADY 50mm. Do tego trzeba by dorobić rurę łączącą środkowy z kolektorem która byłaby tez redukcją z 55mm na 50mm bo kolektor w ADY ma na wyjsciu 50mm. Tylko teraz pytanie warto się w bawić?? Da to coś w ogóle poza pustką w portfelu? Czy będzie gorzej?? Czy stosować tłumik wstępny zamiast kata?? I jeszcze jedno już ostatnie pytanie... czy kolektor z mk4 2.0 8V podejdzie do AGG/ADY/2E?? Znalazłem taki temat na vwortex http://forums.vwvortex.com/showthread.p ... t-manifold" onclick="window.open(this.href);return false; ale tam montują to do ABA i jest lepiej. Montował to ktoś już do 2E/ADY/AGG?? Dzięki za pomoc.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Wydech ADY - na jaki wymienić??

Post autor: toffic » czw sty 06, 2011 01:01

Wydech montuj śmiało tylko pasuje zrobić ci taką średnice już od portek (zejścia 2W1), zamiast kata przelotowy (wstępny)



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Wydech ADY - na jaki wymienić??

Post autor: rysiektr » czw sty 06, 2011 16:20

ok dzięki za info, natomiast co do kolektora to montował ktoś coś takiego ? Czy lepiej szukać jakiegoś 4-2-1 ?


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Awatar użytkownika
Klimat
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: pn mar 13, 2006 20:56
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Wydech ADY - na jaki wymienić??

Post autor: Klimat » wt lut 01, 2011 02:07

Trochę odgrzebie kotleta, ale co tam :P.
Mam silniczek ADY i na wyjściu z kata miałem 55mm, potem było to orginalnie zwężone do 50.
Zwężka poleciała i przez całe auto idzie rura 55, na początku wyrzucony środkowy tłumik i końcowy z VR6, który osobiście polecam, bo pasuje bez kombinowania i jest przelotem (jeśli chodzi o lewą końcówke :smoke: ) i przedewszystkim jest z nierdzewki :satan: . Na tym setupie pojeździłem jeden dzień, bo niestety dźwięk nie do wytrzymania. Wrócił standard środek, tylko, że porozszerzany na 55.
Ten ostatni setup jak najbardziej polecam, nie jest za głośno, a ładny dźwięk jest, a i ku mojemu zaskoczeniu mocowo się poprawiło :satan: .
Pozdro.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości