pytanie o poliuretan??

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
DK-Pavulon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 300
Rejestracja: ndz mar 16, 2008 13:35
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: DK-Pavulon » pn mar 01, 2010 16:52

Panowie czy jest róznica jak zamontuje tylne tuleje wahacza z poliuretanu? Chodzi mi o to, ze jeden rant tuleji jest troche węższy od drugiego...Którym do góry? Czy nie ma to znaczenia?


PRANIE TAPICEREK SAMOCHODOWYCH, KANAP, DYWANÓW, MOŻLIWY DOJAZD DO KLIENTA. KONTAKT PW
Obrazek

moje byłe mk2 viewtopic.php?t=215378&start=75" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » śr mar 24, 2010 18:06

Szukam namiarów na poli do zawieszenia Golf I/Sirocco oraz Polo 86c2f, jak ktoś kojarzy gdzie można zakupić to prosze o link :bigok:



Awatar użytkownika
golfiarz1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1293
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 20:02
Lokalizacja: Niemce

Post autor: golfiarz1 » czw mar 25, 2010 19:27

toffic pisze:Szukam namiarów na poli do zawieszenia Golf I/Sirocco oraz Polo 86c2f, jak ktoś kojarzy gdzie można zakupić to prosze o link :bigok:
http://www.strong-flex.eu/index.php?pag ... t&Itemid=1


mk2 16vt 325KM 353 NM
1/4 mili best et 12.7

Awatar użytkownika
szocik88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: pn gru 21, 2009 19:06
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: szocik88 » śr cze 16, 2010 18:58

Panowie co sądzicie o tym poli:
http://allegro.pl/item1077958672_tuleje ... _iv_4.html



Awatar użytkownika
Semian
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 887
Rejestracja: pn gru 06, 2004 18:58
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Kontakt:

pytanie o poliuretan??

Post autor: Semian » pt paź 15, 2010 00:59

odkopie troche temat, przegladajac allegro i strone Bikopura nie zauwazylem zeby mozna bylo kupic gumy pod maglowice , gdzie mozna takowe nabyc i czy jest sens ich montowania


projekt jetta coupe 2
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3286710#3286710

Lookasch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw paź 16, 2008 21:30
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

pytanie o poliuretan??

Post autor: Lookasch » pn lis 08, 2010 19:20

Witam,
Wymieniłem wszystkie gumy w zawieszeniu swojego Mk4 na żółty poliuretan (bikopur) i ...
dlaczego to tak skrzypi i czy samo się ułoży i przestanie ? Jest sztywniej aż nie wiem czy nie za sztywno i do tego dzwoniące zaciski hamulcowe macie jakiś sposób na nie ?



Awatar użytkownika
golfiarz1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1293
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 20:02
Lokalizacja: Niemce

Re: pytanie o poliuretan??

Post autor: golfiarz1 » pn lis 08, 2010 22:21

Lookasch pisze:Witam,
Wymieniłem wszystkie gumy w zawieszeniu swojego Mk4 na żółty poliuretan (bikopur) i ...
dlaczego to tak skrzypi i czy samo się ułoży i przestanie ? Jest sztywniej aż nie wiem czy nie za sztywno i do tego dzwoniące zaciski hamulcowe macie jakiś sposób na nie ?
a uzyles tego smaru co tam dali by nie skrzypialo


mk2 16vt 325KM 353 NM
1/4 mili best et 12.7

Lookasch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw paź 16, 2008 21:30
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Re: pytanie o poliuretan??

Post autor: Lookasch » pn lis 08, 2010 23:34

golfiarz1 pisze:
Lookasch pisze:Witam,
Wymieniłem wszystkie gumy w zawieszeniu swojego Mk4 na żółty poliuretan (bikopur) i ...
dlaczego to tak skrzypi i czy samo się ułoży i przestanie ? Jest sztywniej aż nie wiem czy nie za sztywno i do tego dzwoniące zaciski hamulcowe macie jakiś sposób na nie ?
a uzyles tego smaru co tam dali by nie skrzypialo
Tak



Awatar użytkownika
golfiarz1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1293
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 20:02
Lokalizacja: Niemce

Re: pytanie o poliuretan??

Post autor: golfiarz1 » wt lis 09, 2010 20:18

Lookasch pisze:
golfiarz1 pisze:
Lookasch pisze:Witam,
Wymieniłem wszystkie gumy w zawieszeniu swojego Mk4 na żółty poliuretan (bikopur) i ...
dlaczego to tak skrzypi i czy samo się ułoży i przestanie ? Jest sztywniej aż nie wiem czy nie za sztywno i do tego dzwoniące zaciski hamulcowe macie jakiś sposób na nie ?
a uzyles tego smaru co tam dali by nie skrzypialo
Tak
to niewiem ja mam juz 2 lata u siebie zolte i jest wszystko oki i nawet niejest za twardo tylko mam gwinta z regulacja twardosci i ustwawilem pod siebie


mk2 16vt 325KM 353 NM
1/4 mili best et 12.7

Awatar użytkownika
Praks
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: czw lis 29, 2007 12:46
Lokalizacja: Powierz/Olsztyn
Kontakt:

pytanie o poliuretan??

Post autor: Praks » śr lis 10, 2010 23:44

zestawy do mk1 i scirocco mamy dostepne

Obrazek

kontakt:

prakscorrado@op.pl


Corrado VR6 US Porsche Style...

Kipa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 13:53

pytanie o poliuretan??

Post autor: Kipa » ndz lis 28, 2010 22:56

To na belke tyl na zwyklej zawieszce lepiej nie zakladac poliureatnow ? Bo na wiosne chce gwinta zarzucic,Ale boje sie o ta belke :)


Obrazek

matiboss1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz sty 02, 2011 17:42

Re: pytanie o poliuretan??

Post autor: matiboss1 » czw sty 13, 2011 19:01

hmm ludzie sie naczytali i nasłuchali jakie to te poliuretany nie są cudowne a czy ja wiem czy to takie super jednak po coś producent zastosował odpowiednią mieszanke gum itp żeby reszta elementów zawieszenia nie dostawała popalic :/
Albo przerabiać jakieś ośki tulejki uniball czy jak to sie zwie robic konine w samochodzie hehe i jeździć z niepewnością czy wytrzymie czy sie nie ukręci <LOL>
hehe i płacić po 400 zł za coś co sie potem człowiek bedzie wkur. i żałował że to kupił .
Pozdro VW hehe :D



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

pytanie o poliuretan??

Post autor: sas_gti » pt sty 14, 2011 19:00

matiboss1 pisze:a czy ja wiem czy to takie super jednak po coś producent zastosował odpowiednią mieszanke gum itp żeby reszta elementów zawieszenia nie dostawała popalic
jak nie wiesz to nie pisz tylko się dowiedz. Guma jest zastosowana główne ze względu na komfort i koszty.
matiboss1 pisze:Albo przerabiać jakieś ośki tulejki uniball czy jak to sie zwie robic konine w samochodzie hehe i jeździć z niepewnością czy wytrzymie czy sie nie ukręci <LOL>
no taaaa uniballe to faktycznie druciarskie rozwiązanie - ta "konina" jak to ująłeś jest stosowana w WRC i F1 nie szukając daleko. Oczywiscie wszystko się urywa w niewiadomo którym momencie...po prostu "konina w samochodzie hehe"
aha i wiecej lolów i hehe dopisz następnym razem do swojego posta to będzie fajniejszy :pub:



Awatar użytkownika
SZOPENN
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 762
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 10:53
Lokalizacja: Polska

pytanie o poliuretan??

Post autor: SZOPENN » wt sty 25, 2011 10:10

kolego sas_gti, ja nie wiem czy to takie śmieszne jest, ale w omegach np po poliuretanach pękają wahacze w miejscu mocowania pionowej tulei, radzę tego nie zakładać bo stary wahacz może nie wytrzymać naprężeń jakie te tuleje wywołują, na forum bestiales omegi też swego czasu zrodziła się ekspansja na poliuretany, ale jakoś po kilku wypadkach popękanych wahaczy towarzystwo przestało rumakować i twierdzić jak to one są niezbędne do sportowej jazdy, a co ważniejsze przestano kwestionować dobór materiałów przez producenta......

Ci co założyli te polimery, niech szybciutko zakładają zwykłe silentbloki. Szkoda życia na nie. Tak,tak, życia. Jazda na tych wynalazkach stwarza bardzo poważne zagrożenie. Pół biedy jak się sam zabijesz, ale jak kogoś pociągniesz za sobą to.....uhhh.
Przejechałem wczoraj prawie trzysta kilosów i dzięki Bogu wahacz urwał się już u celu podróży, przy podjeździe na niski krawężnik. Konkretnie puściły spawy przy uchu wahacza. I ciekawostka. Najpierw puściły górne już jakiś czas temu, bo w miejscu pęknięcia pojawiła się już rdza, a później upierniczył się dolny spaw. Zwrócie uwagę przy wymianie, jak te spawy są wykonane. U mnie, w starym wahaczu "przypunktowane" były w "aż" 3 miejscach. W tej używce którą założyłem spaw położony był już po całej długości styku ucha z wahaczem.
Wymieniam u siebie całe wahacze, nie tylko tuleje. Tak na wszelki wypadek.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Najfajniejsze i godne drwin jest to, że (bez obrazy) każdy popierając pouliretany, stabilzatory i inne wynalazki odnosi się do sportu tak ja ty Sas_gti. Ok, jeśli ty jeździsz rajdowo i potrafisz ocenić zyski na podstawie czasu z sektorów, masz do tego wzmocnione wahacze i przystosowane auto to wiadomo... na pewno wszystko działa jak należy. Ale litości, zwykli ludzie i sportowa jazda... narażanie siebie i innych na ryzyko???
Ostatnio zmieniony wt sty 25, 2011 11:29 przez SZOPENN, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości