Swap TSI T/FSI pod maskę golfa mk.3

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

PaulAdmin

Swap TSI T/FSI pod maskę golfa mk.3

Post autor: PaulAdmin » pn sie 09, 2010 21:43

Jeśli się mieści i jest z osprzętem to czemu by nie swapować :grin: rezta to tylko blacha i przeniesienie napędu



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Swap TSI T/FSI pod maskę golfa mk.3

Post autor: TAZ » pn sie 09, 2010 22:32

Jeżeli na szerokość i grubość wchodzi to w czym problem ?? W myśleniu ?? Nawet elektrykę można ogarnąć na VEMS lub MS i już jest mega prościej w obsłudze. Skoro szlifierka i spawarka nie są straszne to chyba jedyna bariera to mózg :bajer:



Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

Swap TSI T/FSI pod maskę golfa mk.3

Post autor: RasPL » wt sie 10, 2010 18:40

kilka szczegółów widać
http://www.longstreet-engineering.com/i ... 60&lang=nl" onclick="window.open(this.href);return false;

szukaj na google tam wszystko jest :hmm:


mk2 gti 2.0 16Vsc 4Motion viewtopic.php?f=160&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;
Just like It https://www.facebook.com/VW-Golf-Mk2-GT ... 101982262/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Swap TSI T/FSI pod maskę golfa mk.3

Post autor: TAZ » wt sie 10, 2010 20:48

Daniel79 pisze:Właśnie chodzi o to,że nie znam wymiarów i rozmieszczenia poszczególnych podzespołów tych silników. Zastanawiałem się,czy nic nie będzie przeszkadzać. Czy po zamontowaniu silnika,będzie wystarczająco miejsca przy ścianie grodziowej na układ wydechowy z całym oporządzeniem,i czy skrzynia biegów wejdzie bez problemów.Zewnętrznie wygląda jakby Golf VI miał "krótszy" przód-albo mi się tylko tak wydaje :kac: Stąd moje pytanie,jak w temacie.
A co do mojego mózgu,to jest w lepszym stanie,niż twój-TAZ. Jak czegoś nie wiem,to się pytam.A uwierz-pytam tylko w ostateczności.Nie uważam się za wszystkowiedzącego,jak niektórzy na tym forum.
Gratuluję więc. Tylko czemu gogla nie włączyłeś ?? Wystarczy jechać na giełdę i zmierzyć szerokość i głębokość. Wydech i tak trzeba robić od podstaw, dolot też, o mocowaniu silnika nie wspomnę.



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Swap TSI T/FSI pod maskę golfa mk.3

Post autor: TAZ » wt sie 10, 2010 22:00

A tego linku i porównania mogę stwierdzić śmiało, że mniej więcej wielkości 1.8T jest ten silnik, miska nisko, skrzynia chyba w tym akurat golfie to DSG. Także dać się da. Kwestia wielu godzin w garażu i tyle. Mechanicznie wiele osób może to ogarnąć, elektrycznie niewielu w PL.



bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Swap TSI T/FSI pod maskę golfa mk.3

Post autor: bugalon » śr sie 11, 2010 08:30

Daniel, wszystko Ci wejdzie. To nie są wielkie silniki, naprawde. Wymiarami pasować będzie. Nie przejmuj się i wkładaj o ile masz pojęcie jak zrobić do tego sterowanie. Ludzie do mk2 wkładają silniki R36 więc takie zwykle TFSI w golfie 3 to pryszcz.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Re: Swap TSI T/FSI pod maskę golfa mk.3

Post autor: bugalon » śr sie 11, 2010 22:33

Daniel79 pisze:Jeśli więc da radę,to najlepszym wyjściem będzie zbieranie funduszy na jakiegoś rozbitka...
A co do elektryki-TAZ piszesz,że mało kto to ogarnia.Masz może namiary na kogoś z Zachodniopomorskiego lub ościennych...Ewentualnie najbliżej tych rejonów? Przyznaję-jestem zielony w te klocki... To nie pociągnięcie nowej żyły do świateł cofania...
Golfina miała iść na handel,ale jeszcze może się wstrzymam :) 1.8T to obok ABF-a chyba najpopularniejsze motory na przeszczep... Z T/FSI chyba jeszcze nikt z forumowiczów nie kombinował... Najbardziej podchodzi mi 1.4 170 KM z Gofra 5 :food: bo 2.0 200KM to mi chyba budę rozerwie :helm:
Elektrykę Ci ogarnę jeśli będzie taka potrzeba (Bydgoszcz). Nie rob jaj z tymi 200 KM. W mk3 200 koni nie robi w ogole szału. Co innego ponad 500 konne mk2 którym mialem przyjemność pośmigać wczoraj :)


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Awatar użytkownika
Semian
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 887
Rejestracja: pn gru 06, 2004 18:58
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Kontakt:

Swap TSI T/FSI pod maskę golfa mk.3

Post autor: Semian » czw sie 12, 2010 19:16

kolego jesli chodzi o elektryke to jest napewno kilka osob w zachodniopomorskim ktore Ci to ogarnac , mozesz tez uderzyc do chlopakow z Wolina oni montowali r36 do mk2 wiec mysle ze sobie by poradzili


projekt jetta coupe 2
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3286710#3286710

bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Re: Swap TSI T/FSI pod maskę golfa mk.3

Post autor: bugalon » czw sie 12, 2010 23:09

Semianek pisze:kolego jesli chodzi o elektryke to jest napewno kilka osob w zachodniopomorskim ktore Ci to ogarnac , mozesz tez uderzyc do chlopakow z Wolina oni montowali r36 do mk2 wiec mysle ze sobie by poradzili
Potwierdzam. Osobiscie ogladalem ich auto, a w szczególności urwany wał, który im kolega wyciagnal po VWmanii 2010. Bardzo w porządku goscie (przynajmniej ja takie wrażenie odniosłem podczas rozmowy z nimi)


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Awatar użytkownika
Apsik
Powered by G60
Powered by G60
Posty: 1279
Rejestracja: wt paź 05, 2004 15:30
Lokalizacja: just behind you
Kontakt:

Swap TSI T/FSI pod maskę golfa mk.3

Post autor: Apsik » pn sie 30, 2010 11:54

FSI/TFSI jak najbardziej ogarnięte :D
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=350784" onclick="window.open(this.href);return false;

[youtube][/youtube]


It doesn't mater what U have - YOU can always tune it!

Awatar użytkownika
lukas.g60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1346
Rejestracja: wt kwie 26, 2005 16:14
Lokalizacja: TBU/sw209ld
Kontakt:

Swap TSI T/FSI pod maskę golfa mk.3

Post autor: lukas.g60 » sob wrz 04, 2010 22:42

i wszystko w temacie,nie pierwze i nie ostatnie zapewne



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości